dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kr3CiK

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    2

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia ścieków

    Witajcie !

    Piszę do Was z prośbą o jakąkolwiek radę.. Planuję za jakiś czas wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków w pobliżu domu tylko nie wiem dokładnie na jaką się zdecydować. Blisko działki jest rów i chciałbym, aby woda z oczyszczalni ściekała do tego rowu. Co do wielkości .. nie wiem czy istnieje taka, ale przeglądając różne strony widziałem, że są do 5 lub 10 osób, a czy do 7 osób istnieje coś takiego? Proszę o odpowiedź oraz jakąkolwiek poradę, jeżeli jakiś danych brakuje to dajcie znać , a na pewno odpiszę.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kr3CiK Zobacz post
    Witajcie !

    Piszę do Was z prośbą o jakąkolwiek radę.. Planuję za jakiś czas wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków w pobliżu domu tylko nie wiem dokładnie na jaką się zdecydować. Blisko działki jest rów i chciałbym, aby woda z oczyszczalni ściekała do tego rowu. Co do wielkości .. nie wiem czy istnieje taka, ale przeglądając różne strony widziałem, że są do 5 lub 10 osób, a czy do 7 osób istnieje coś takiego? Proszę o odpowiedź oraz jakąkolwiek poradę, jeżeli jakiś danych brakuje to dajcie znać , a na pewno odpiszę.
    Po pierwsze, to sprawdzasz czy plan zagpodarowania / warunki zabudowy nie zabraniaja budowania oczyszczalni.
    Po drugie, zebyś mógł wode odprowadzać do rowu to musi to być oczyszczalnia 2-stopniowa, bilogiczna, czyli ceny malych zaczynaja sie pewnie w okolicach 10tys.
    Po trzecie, rów rowowi nie wrówny. Rów ma wlsciciela i wlasciel tego rowu musi sie na odporwadzenia zgodzic. A czesto zakuptełby decyduja.
    Po czwarte odpowadzenei wody do rowu to dużo papierkologii, jakichs uzgodnien, oraz przekonywania urzedników ze białe jest białe.
    Po piate, zapomnij o tym ze jest to bezoblsugowe, i za darmo Biologiczne oczyszczalnie wymagaja jakiegoś napowietrzania, dabania o złoze biologiczne. Wiec prad i chodzenie koło tego. Ot raz na jakis czas trzeba wsystko posprawdzac. I nie jest to raz do roku.
    Po szóste. Posiadanie oczyszczalni narzuca pewien reżim w domu. Antybiotyki w moczu (!), duże ilości tłuszczu, agresywne środki czystosci z chlorem, duże niedobory lub nadmiar scieków, to wszystko Twojej oczyszczalni nie sluzy.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kr3CiK

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    A moglibyście polecić jakiś konkretny model dla rodziny do 7 - 10 osób?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kr3CiK Zobacz post
    A moglibyście polecić jakiś konkretny model dla rodziny do 7 - 10 osób?
    Nie moglbym. Obok sa watki o oczyszczalniach biologicznych. Warto przycztac. Dowiesz sie szczegółów, konkretów, aspektów i roznych rozwiazan. Za przeciw. Uwag eklsploatacyjnych.

  5. #5

    Domyślnie

    tutaj jest troche informacji co warto wiedzieć przed budową przydomowej oczyszczalni ścieków http://przydomowa-oczyszczalnia-scie...sy-prawne-pos/

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witam

    Zastanawiam się po co rozpoczynać kolejny wątek na temat oczyszczalni, tego jest tak dużo napisane na "Oczyszczalnia biologiczna - ranking", że szkoda czasu marnować aby pisać kolejne wyjaśnienia. Tam jest naprawdę tak dużo napisane na temat różnych rozwiązań mechaniczno-biologicznych, że na 100% po tym materiale można dla siebie coś wybrać.


    Cytat Napisał Kr3CiK Zobacz post
    Witajcie !

    Piszę do Was z prośbą o jakąkolwiek radę.. Planuję za jakiś czas wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków w pobliżu domu tylko nie wiem dokładnie na jaką się zdecydować. Blisko działki jest rów i chciałbym, aby woda z oczyszczalni ściekała do tego rowu. Co do wielkości .. nie wiem czy istnieje taka, ale przeglądając różne strony widziałem, że są do 5 lub 10 osób, a czy do 7 osób istnieje coś takiego? Proszę o odpowiedź oraz jakąkolwiek poradę, jeżeli jakiś danych brakuje to dajcie znać , a na pewno odpiszę.

  7. #7

    Domyślnie

    Też szukam oczyszczalni i wstępnie planuje coś takiego - oczyszczalnia hybrydowa sbr - http://metria.pl/produkty-2/oczyszczalnia-przydomowa/ Rozmawiałem z firmą i całkiem sensownie to argumentują, ale muszę jeszcze tylko nad ceną popracować ;o]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony