dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bozena & maciek

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie Za ile wykonanie instalacji wod-kan i CO

    Czy mógły ktoś zweryfikować koszty wykonania instalacji wodno- kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania?

    1. Wykonanie pierwszego etapu wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej - ułożenie rur i wykonanie podejść odpływowych od urządzeń w ilości 13.
    Cena za robociznę - 1910 PLN netto

    2. Wykonanie pierwszego etapu wewnętrznej instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji.Wykonanie podejść zasilających urzadzenia w wodę, montaż stelaży do WC i BIDET.,
    Cena za robociznę - 2530 PLN netto

    3.Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania grzejnikowego, montaż szafek z zrozdzielaczami, wykonanie instalacji miedzianej, ułożenie rur PEX w peszlu od rozdzielaczy do miejsc usytuowania grzejników.
    Cena za robociznę - 3350 PLN netto

    4. wykonanie instalacji ogrzeania podłogowego w ilości 60 m2 - montaż szafek z rozdzielaczami, wykonanie instalacji miedzianej od miejsca ustuawania kotła do rozdzielaczy, połączenie instalacji z rozdzielaczami, ulożenie rur PEX na matach styropianowych.
    Cena za rpbociznę - 4600 PLN netto

    Jest to oferta przedstawiona przez hydraulika, pieniądze dostaje do reki bez faktury. Moje odczucia są takie, że nawet jak na warunki warszawskie, jest to cena wysoka. Czy może ktoś pdzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii i ewentualnie mógłby polecić jakąs zaufaną i sprawdzoną ekipę hydrauliczną - budowa w okolicach Piaseczna pod Warszawą.
    Bożena & Maciek

  2. #2

    Domyślnie

    przy pierwszej rozmowie z hydraulikiem przedstawil swoja cena za punkt tj 80 zl, natomiast za wykonanie ogrzewania podlogowego policzyl za m2 polozenia rur - 25zl
    za wykonanie calej instalacji centralnego ogrzewania i doprowadzenie wody do poszczegolnych pomieszczen okolo 3000 zl
    bozena

  3. #3

    Domyślnie

    Jak na mój gust to cena jest zabójczo wysoka. My za całość (CO, kanalizacja, podłogówka) płacimy 2500zl. Wydaje mi się, że w Warszawie jest tak ogromna konkurencja, że znajdziesz kogoś dobrego ale tańszego.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak na mój gust to cena jest zabójczo wysoka. My za całość (CO, kanalizacja, podłogówka) płacimy 2500zl. Wydaje mi się, że w Warszawie jest tak ogromna konkurencja, że znajdziesz kogoś dobrego ale tańszego.

  5. #5

    Domyślnie

    My za rozłożenie kanalizacji na parterze mielismy oferty od 300 do 700zł - 7 pumktów plus dwa piony

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Duuużo za dużo.
    Ja przy prawie identycznej konfiguracji - 7.500 zł za robociznę.

    Negocjuj albo szukaj dalej.

    PS.
    Razem z piecem miałem oferty od 58 tys. a skończyłem na 35.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Mi hydraulik powiedział 1500 zł za "uzbrojenie kotłowni" /piec 2 funkcyjny podłączenie wszystkiego + podłogówka w niewielkiej ilości/t ak to ładnie określił.
    Czy to dużo czy ok?

  8. #8

    Domyślnie

    Wkrótce zapłacimy 9000zl za:
    1. instalacje CO (8 punktow, cena zawiera materialy podlaczeniowe, piec, grzejniki i robocizne)
    2. instalacje wodna (jak wyzej, 8 punktow)
    3. instalacje kanalizacyjna (j.w. - 8 punktow)
    4. instalacje gazowa (2 punkty).
    dodatkowo w cenie jest podlaczenie do skrzynki gazowej.
    duzo to czy malo? czekamy na opinie
    w tak pięknych okolicznościach przyrody...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał szila
    Mi hydraulik powiedział 1500 zł za "uzbrojenie kotłowni" /piec 2 funkcyjny podłączenie wszystkiego + podłogówka w niewielkiej ilości/t ak to ładnie określił.
    Czy to dużo czy ok?
    szlia, Ty do swojego wielgachnego domu chcesz zamontować kocioł dwufunkcyjny
    Czy rozważałas wszystkie za i przeciw?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Razem z piecem miałem oferty od 58 tys. a skończyłem na 35.
    Nurni, te 35 tys. to za co dokładnie zapłaciłeś - za wodę, kan. i co czy też prąd? I ile masz metrów?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał abromba
    Cytat Napisał nurni
    Razem z piecem miałem oferty od 58 tys. a skończyłem na 35.
    Nurni, te 35 tys. to za co dokładnie zapłaciłeś - za wodę, kan. i co czy też prąd? I ile masz metrów?
    Woda, kanalizacja, co (w tym ok. 60 m2 podłogówki), cwu, piec (immergas kondensat), grzejniki Radson, odwodnienie liniowe w garażu.
    Metrów - 220.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jedrek27

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wykoanie kanalziacji ok 40 m kopania w terenie, w domu wykonanie kanalziacji 8 pkt, dwie łazienki+kuchnia+kotłownia, woda 8 pkt, CO -
    dom 120 m2.
    Razem z kuzynem to wykonywałem i zapłaciłem mu za pomoc 600 zł.
    Bo większosc prac sam robiłem Sam. Po waszych cenach-zaoszczędziłem i to bardzo!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek27
    Wykoanie kanalziacji ok 40 m kopania w terenie, w domu wykonanie kanalziacji 8 pkt, dwie łazienki+kuchnia+kotłownia, woda 8 pkt, CO -
    dom 120 m2.
    Razem z kuzynem to wykonywałem i zapłaciłem mu za pomoc 600 zł.
    Bo większosc prac sam robiłem Sam. Po waszych cenach-zaoszczędziłem i to bardzo!
    Moja cena to 39000zl za dom 200m2 (CO H2O, kan.) wszystko na gotowo
    tzw plug and play.

  14. #14

    Domyślnie

    Właśnie załatwiam instalacje co, kan., woda i w związku z tym mam pytania.
    Co należy rozumiec za 1 punkt (taki za 80-90 zł). Czy przy umywalce są 2 punkty (woda+kanalizacja), 1 punkt, czy 3 punkty (woda ciepła, woda zimna, kanalizacja).
    Podłaczenie kaloryfera to jeden punkt, czy dwa (doprowadzenie, odprowadzenie).
    Czy cena zależy od użytego materiału (CO, platik)? oraz od sposobu podłaczenia (przepływowy, rozdzielnikowy).

  15. #15

    Domyślnie

    Za instalacje wodkan i co zapłaciłem 2000 zł (23 punkty)
    pozory mylą

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał caleb
    Za instalacje wodkan i co zapłaciłem 2000 zł (23 punkty)
    to by się zgadzało mój ew. przyszły wykonawca chce 90 zł za punk (kaloryfer, umywalka, wanna, itp)

  17. #17

    Domyślnie

    Całość M+R - wod-kan-C.O. (razem z kotłownią olejową w tym kocioł olejowy De Dietrich z automatyką pogodową) 25300 zł (w tym Robocizna 4200). Pozostał tylko biały montaż, ale to już zrobię sam.

    Dom parterowy 145 m2, 10 kaloryferów, 2 x 10 m2 podłogówki, kuchnia, WC, łazienka, kotłownia olejowa.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    jak na razie dwie oferty ale obie jeszcze niepelne
    1. Hepworth co cwu kan, bez grzejnikow i pieca 13 grzejnikow, 45 m pod podlogowke, 3 lazienki (9 punktow) - materialy, jakies 7 tys
    2. Druga oferta na to samo
    materialy 6200 brutto, robocizna 3300 netto
    Szacuje ze calosc z grzejnikami i piecem powiedzmy za 8 tys (wiszacy jednof+zasobink bo stojacy mi sie nie zmiesci) to bedzie jakies 22-25 tys
    emil

  19. #19

    Domyślnie

    Mi hydraulik oszacował wstępnie dom 160 m2 w tym ok.40 m2 podłogówki, rozdzielenie sterowania na parterze i poddaszu(podobno dużo oszczędniej w eksploatacji) 2 łazienki, kuchnia - inst. C.O. wod i kan i cwu z kotłownią Vissmana Vitorond 222 na ok. 25-26 tys. dokłądny kosztorys i szczegóły będę miał w tym tyg.
    _____________________________

    Pozdrawiam
    DF

  20. #20

    Domyślnie

    Mam rozprowadzoną w chudziaku całą kanalizacje wszystkie podejscia
    i teraz pytanie hydraulik będzie rozprowadzał instalacje wodną i grzewczą, jestem z nim umówiony na cene 100 zł za punkt ,
    więc jak powinien policzy? np. umywalka doprowadzenie wody 1 punkt
    odprowadzenie scieków od tej umywalki też 1 punkt przecież będzie miał do założenia tylko syfon i odpowiednie wyprofilowanie do rury sciekowej(kolanko i kawałek prostej)

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony