dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Umowa z dostawcą - ile kW?

    Wnioskowałem o przyłącz docelowy i moc 14kW. Panowie kabel doprowadzili. Mam jeszcze 2 miesiące na podpisanie umowy. Tak sobie myślę, że te 14kW na budowę to trochę dużo. Czy można podpisać umowę na mniejszą moc niż docelowa? Jeśli tak, to ile kW wziąć tak, żeby wystarczyło nawet na agregat tynkarski. Takie 8-10 kW wystarczy?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale te 14kW to moc docelowa. Dopóki jednak nie zakończysz budowy nie musisz mieć całej tej mocy. Ja miałem przez okres budowania 7kW.

    Jednak jeśli to już moc ostateczna to nie zmieszaj, Podejrzewam, że dla 14kW będziesz mógł spokojnie pobrać 17kW. Trzeba zerknąć do twojego dostawcy.
    Pamiętaj, że nie płacisz za każdy kW jak w prądzie budowlanym .
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 04-08-2016 o 07:46
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #3

    Domyślnie

    Moc docelowa będzie jak wybuduję dom. Na czas budowy będę miał prąd budowlany i będę płacił od każdego kW, czyli 14*wcholere. Umowę muszę podpisać za 2 mce i w umowie będzie ile kW będę miał na budowie. Nie wydaje mi się, żeby potrzebne na budowę było 14kW, stąd pytanie, o ile zmniejszyć tę moc. Bo w PGE na bank będą mnie przekonywać, że "Paaanie, tyle trzeba"

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie trzeba, ja w PGE miałem 7kW.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5

    Domyślnie

    A w jaką moc celować, jeśli w nowym domu będzie:
    - płyta indukcyjna (7,2 kW), pompa ciepła (przyjmijmy 7kW)? 3 fazowe...

    Reszta chyba jak u wszystkich:
    - 3 tv led, żarówki led itd. od czasu do czasu narzędzia warsztatowe (wiertarka, flex)

    Moc 14kW będzie odpowiednia?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Mi tynkarze powiedzieli, że agregacik 5kW mogę sobie... schować, bo oni potrzebują 3-fazy 15kW 25A. To największe obciążenie na budowie jakie miałem. Wszystko inne chodziło na 5kW i zwykłym gniazdku 230V. Co do mocy - nie wiem czy wystarczy 10kW, ale na pewno gniazdo 3-fazowe musi być.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.319

    Domyślnie

    Ja wnioskowałem o 16kW docelowo czyli zabezpieczenie 25A
    W taryfie budowlanej dostałem 12kW i zabezpieczenie 20A.
    Budowlańcom zawsze będzie mało i będą marudzić ale tynkowanie poszło bez problemów i niespodzianek.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar drak72
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Krzyki / Brochów
    Posty
    177

    Domyślnie

    Witajcie,
    jedna uwaga, jeśli weźmiecie 6kW, to w skrzynce Tauron wsadzi 'bezpieczniki' 10A (3x10A), czyli każdą fazę - każde gniazdo 230V
    można obciążyć maksymalnie ok. 2,3kW (!).
    Moja ERBetka miała dwa gniazda 230V podłączone pod jedną fazę - przerobiłem - podłączyłem każde gniazdo do osobnej fazy.
    I miałem pietra czy pierwsza ekipa na budowie nie powie, że kicha z prądem - na szczęście przeszło (fundament).
    I tak będę musiał podnieść moc przed tynkowaniem, jak widzę ...


    Kabel ziemny YKY 4x16mm - tak mam w projekcie do domu, a do podłączenia ERB wystarczy 4x6mm2 (po 7 zł za metr) - potrzeba raptem 3m od skrzynki Tauron do ERB.

    Pozdrawiam
    Dominik

  9. #9

    Domyślnie

    Do większości maszyn tynkarskich potrzebne jest zabezpieczenie B25 lub C16

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    U nas C20 wywalalo, na B25 i C25 dopiero tynkarze mogli robić.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  11. #11

    Domyślnie

    To dziwne. Przez wiele lat takie coś mi się nie zdarzyło.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Nie wiem czy dziwne, u sąsiada było identycznie, musiał zrobić tak jak u nas. A maszyna inna,
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  13. #13

    Domyślnie

    u mnie tez dopiero na C25 dało rade, wszystko poniżej wywalało


  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał drak72 Zobacz post
    Witajcie,
    jedna uwaga, jeśli weźmiecie 6kW, to w skrzynce Tauron wsadzi 'bezpieczniki' 10A (3x10A), cz poyli każdą fazę - każde gniazdo 230V
    można obciążyć maksymalnie ok. 2,3kW (!).
    Moja ERBetka miała dwa gniazda 230V podłączone pod jedną fazę - przerobiłem - podłączyłem każde gniazdo do osobnej fazy.
    I miałem pietra czy pierwsza ekipa na budowie nie powie, że kicha z prądem - na szczęście przeszło (fundament).
    I tak będę musiał podnieść moc przed tynkowaniem, jak widzę ...


    Kabel ziemny YKY 4x16mm - tak mam w projekcie do domu, a do podłączenia ERB wystarczy 4x6mm2 (po 7 zł za metr) - potrzeba raptem 3m od skrzynki Tauron do ERB.

    Pozdrawiam
    Dominik
    Ja miałem C11 3,5 kw i całą budowę dało radę. Na czas tynków zmieniłem bezpiecznik.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ja miałem C11 3,5 kw i całą budowę dało radę. Na czas tynków zmieniłem bezpiecznik.
    W skrzynce licznikowej w przyłączu na granicy? ja np. mam wszystko poblombowane przez ZE. i licznik i zabezpieczenie.


  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Nie wiem skąd się pomysły na forum biorą, żeby kombinować na czas budowy z KW. Idźcie się dowiedzieć do ZE ile więcej abonamentu miesięcznie będziecie płacić do czasu przejścia na docelową taryfę. Ja jestem świeżo po podpisaniu umowy, a baonament większy porównując 14Kw z 7Kw o niecałe 20 zł. Nie ma co kombinować, bo jak będzie potrzeba np. do agregatu tynkarskiego to będzie trzeba wołać elektryka i bulić za wymianę bezpiecznika. Tutaj na stronie 4 opisałem co i jak:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...s-budowy/page4

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Informacje sprzed dosłownie 3 dni - PGE dla prądu budowlanego:

    - 25zł opłata przesyłowa,
    - 25zł opłata "handlowa" - cokolwiek to jest,
    - 5zł za każdy kW mocy przyłączeniowej.

    Jak potrzeba 5kW, to płacisz 5x5zł + 25zł + 25zł + faktyczne zużycie kWh (cena właściwie identyczna jak w normalniej taryfie).

    Rachunek co 2 miesiące, 150zł samych opłat "stałych". Bardzo fajnie byłoby to płacić w zimie przy działających 5 żarówkach i wiertarce...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony