dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Jaki duzy stol w jadalni?

    Zastanawiam sie nad zamowieniem stolu do jadalni. Mysle o rozmairach 120 szeroki x 260 dlugi. Taki stol powinien byc OK na 12-14 osob. Co o tym sadzicie? Moze macie jakies doswiadczenia?
    Dzieki!

  2. #2

    Domyślnie

    Strasznie duzy. Ale w nowym domu chcialabym podobny . Teraz ma 180x80 i jest dobry tak do 10 osob, 12 ledwo ledwo. Planuje taki 240, 280 wydaje sie za duzo, ale to zalezy tez od wielkosci jadalni.
    Pozdrawiam
    Iwona

  3. #3

    Domyślnie

    Ja kupiłam taki stół:

    koło o średnicy 115 cm, które po rozsunieciu można powiększyć.
    Dołączone są do niego 3 płyty o wymiarach 115 x 50 cm, które się dokłada. Można dołączyć 1, 2 lub trzy płyty. Czyli minimalny wymiar stołu to 115 cm a maksymalny 265 cm. Wszystko się wysuwa na metalowych prowadnicach.

    Mieści się przy nim luźno 12 osób. Jestem bardzo zadowolona.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olka
    Ja kupiłam taki stół:

    koło o średnicy 115 cm, które po rozsunieciu można powiększyć.
    Dołączone są do niego 3 płyty o wymiarach 115 x 50 cm, które się dokłada. Można dołączyć 1, 2 lub trzy płyty. Czyli minimalny wymiar stołu to 115 cm a maksymalny 265 cm. Wszystko się wysuwa na metalowych prowadnicach.

    Mieści się przy nim luźno 12 osób. Jestem bardzo zadowolona.
    Właśnie szukam podobnego stołu
    Możesz coś więcej o nim powiedzieć? Producent, miejsce zakupu, cena...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Ozzie mam stół o wymiarach 120x240. Stoliczek ma ponad 100 lat i jest rozkładany. Po złożeniu 120x120 cm. Przy imprezach rodzinnych jest Ok. Ta moja staroć jest badzo ciężka i przez to stabilna. Słyszałam, że trzeba na ten fakt uważać bo potem raczej sałatka na teściowej..... [/code]

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Witajcie,

    Ja zinwestowałam w stół firmy Klose, który w normalnej pozycji ma 95cm x 2,5m (owalny). Natomiast po rozłożeniu ma 4,5m długości (najduższy wymiar w tej firmie). Kosztował mnie podan 3,5tys, ale nie żałuję. Od tej pory służył mi godnie w wiglie (czasem na 18 osób), a najlepiej zdał egzamin w czasie komunii córki. Dostaławiłam tylko jeszcze jeden stół (sąsiada) o podobnej długości i miałam ok 37 osób posadzone.

    Pozdrawiam,
    Alicja

  7. #7

    Domyślnie

    Bard13

    Właśnie szukam podobnego stołu
    Możesz coś więcej o nim powiedzieć? Producent, miejsce zakupu, cena...
    Nie mam namiarów przy sobie. Postaram się jutro wysłać Ci na priva.

    Cena stołu 990,- razem z montażem i transportem.

  8. #8

    Domyślnie

    to ja też poproszę o namiary na ten stół - cena wydaje się przyzwoita a i wymiarowo byłoby ok
    Pozdrawiam
    Magda

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    To ja pozwolę sobie na parę fachowych uwag ( śmiem tak twierdzić bom meble sprzedawał, a i robił przez parę lat ).
    Stół szer. 110 cm jest wystarczajacej szerokości, dla osób o średnim
    wzroście umożliwia, np. podanie wyciągnietej ręki osobie z naprzeciwka, co za tym idzie np. nalanie wina, bądź podania półmiska bez konieczności wstawania.
    Co do ilości miejsca przy stole dla jednej osoby należy zarezerwować średnio 60 cm ( półokrąg o promieniu 30 cm miejsce na zastawę - wracając do szer. stołu 110 - 2x30 = 50 cm na półmiski, wazony, etc. ).
    Zatem długość stołu łatwo wyliczyć w zależności od potrzeb
    Przy prostokatnym stole na szczycie siada jedna osoba, przy półokrągłym mieszczą się dwie ( 110 cm szer. ).
    Pozdro
    J

  10. #10

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Stolarz mowil mi, ze wlasnie liczy sie 60 cm na osobe. Nasz stol nie bedzie rozkladany, bedzie z ladnego forniru (jutro przychodzi do nas stolarz i mamy porozmawiac o fornirach). Oczywsicie imprezy, gdzie wieksza ilosc osob musi usiasc przy stole nie zdarzaja sie tak czesto, ale u nas raz na miesiac mamy kolacje dla znajomych czy rodziny, normalna ilosc osob przy stole to 8 osob.
    Pozdrawiam
    ozzie

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja mam stół 110x160. jak na moje potrzeby jest ok.

  12. #12

    Domyślnie

    A gdzie kupujecie obrusy na tak duze stoly? Ja mam problem ze znalezieniem ladnego, odswietnego na stol 90x180. (a swieta tuz tuz ) Moze osoby z Warszawy podrzuca adresy paru sklepow z duzym wyborem obrusow?

  13. #13

    Domyślnie

    Na stol 90x180 to nie powinnas miec problemow z kupnem obrusa, ja przynamniej nie mialam. Kupowalam w IKEA, DUKA i w Klifie w takim malym sklepiku na parterz tuz obok Bomi. Super sa tez w Lawendzie na Placu Powstancow, ale to juz baardzo drogo.
    Pozdrawiam
    Iwona

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    można też kupić odpwiednią ilość materiału i uszyć

  15. #15

    Domyślnie

    Ja uszylam dwa piekne obrusy (140x290) z materialow na zaslony. Sa to materialy 100% bawelna, sliczne wzory i od roku sprawdzaja sie bardzo dobrze. Kupilam 3,3 m materialu, koszt takiego obrusu wyniosl mniej wiecej 160 zl, wiec nie najgorzej. Jeden obrus jest typowo "bozonarodzeniowy", drugi to wersja "letnia" w delikatne kwiaty. Jestem z nich bardzo zadowolona.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olka
    Ja kupiłam taki stół:

    koło o średnicy 115 cm, które po rozsunieciu można powiększyć.
    Dołączone są do niego 3 płyty o wymiarach 115 x 50 cm, które się dokłada. Można dołączyć 1, 2 lub trzy płyty. Czyli minimalny wymiar stołu to 115 cm a maksymalny 265 cm. Wszystko się wysuwa na metalowych prowadnicach.

    Mieści się przy nim luźno 12 osób. Jestem bardzo zadowolona.
    Please,please,please, ja tez bym się chciała dowiedzieć gdzie taki stół można kupić

  17. #17

    Domyślnie

    Olka ja też proszę o namiary

  18. #18

    Domyślnie

    Przepraszam, że nie podałam jeszcze namiarów na firmę od stołu, ale muszę poszukać w tonie papierów.

    Obiecuję jak najszybciej to uczynić.

  19. #19

    Domyślnie

    My mamy w tej chwili stół ,który po rozłożeniu ma 265cm.Szerokość 90-100cm (nie pamiętam)Nawet nie był specjalnie drogi.Drewno czereśnia+matowe szkło.

  20. #20

    Domyślnie

    Co sądzicie o zamawianu stołu do jadalni u stolarza? Czy tez raczej liczyć na ofertę w sklepach. Czy stolarze robia również stoły rozsuwane? Jakie są wasze doświadczenia. Stoły jakie dotychczas oglądałem w sklepach są nieszczególnie urodziwe, a jak juz mi sie podobają to kosztują kilka tys. (moje marzenie to stół fornirowany wenge).

    Pozdrawiam,
    Szymon

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony