witam serdecznie,

mam problem z wyjasnieniem statusu, przypuszczalnie budowlanego, dzialki

sprawa jest opisana w innym watku http://forum.muratordom.pl/pzp-nieja...ch,t125380.htm

natomiast tutaj chcialbym sie dowiedziec, jak skutecznie napisac umowe warunkowa, ktora bylaby akceptowalna przez obie strony (tj zabezpieczala takze interesy sprzedajacego)

do tej pory rozmawialem ze sprzedajacymi o umowie przedwstepnej, ale jako ze sa problemy z potwierdzeniem statusu budowlanego, chce ich przekonac do umowy warunkowej

warunkiem kupna przeze mnie byloby potwierdzenie statusu budowlanego. jednoczesnie sprzedajacy mialby gwarancje mojego kupna
zadatek gwarantowalby obu stronom, iz nie rozmysla sie z transakcji

wada tego rozwiazania jest stosunkowo wysoka wartosc zadatku, i w zwiazku z tym mozliwosc problemu odzyskania tej kwoty, w przypadku niepowodzenia transakcji

gdzie moglbym szukac wzoru takiej umowy? czy napisanie przez notariusza umowy pod nas wiaze sie z dodatkowymi kosztami? czy podpisanie umowy u notariusza ulatwi wyegzekwowanie praw?

czy umowa warunkowa to tylko powiazanie finansowe, czy ewentualne moje prawo do zakupu tej dzialki, jesli zostanie spelniony warunek podstawowy (status budowlany)?

jakie instytucje i jakim dokumentem mialyby potwierdzic status budowlany, by nie dalo sie tego dalej zakwestionowac? powiem tylko, ze istnieje pzp, ktory nie jest jednoznaczny dla tej dzialki, a gmina uchyla sie od jego interpretacji

dziekuje i pozdrawiam,
Tomek