dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Temat: Skarga do URE

  1. #21

    Domyślnie

    To, ile faktycznie kosztował projekt, nie ma znaczenia.
    Liczy się tylko to, że wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne mają w takiej sytuacji OBOWIĄZEK obniżenia opłaty przyłączeniowej o 10% a ENEA - nie!
    Napisz to krótko i podeślij na priv do konsultacji. Już my im pokażemy!

  2. #22

    Domyślnie

    Aha, to jeszcze powinnam napisac, ze termin realizacji przewidzieli na okres 8 miesiecy od daty wplaty i zawarcia umowy, no i boje sie, ze moga opozniac moment przylaczenia a chcemy zaczac budowe w czerwcu. ZCy teraz pisac, czy lepiej poczekac az podlacza? Wiesz, no nie chce sobie zaszkodzic - termin.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniesia
    Aha, to jeszcze powinnam napisac, ze termin realizacji przewidzieli na okres 8 miesiecy od daty wplaty i zawarcia umowy.
    Tego nie zmienisz. Każdy termin mieszczący się w granicach ważności warunków (na ogół 2 lata) jest uważany przez URE za zgodny z prawem.

    Skargę pisz teraz i o nic się nie bój. Twoja skarga nie wstrzymuje wykonania zapisów umowy. Termin biegnie jak biegł. Poza tym nie kwestionujesz całej umowy tylko sposób wyliczenia opłaty za przyłączenie.

  4. #24

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie, jak sie ma ta skarga, do zapisu w mojej umowie, kttora oczywiscie podpisalam
    pkt 5 klient przekaze nieodplatnie do enea sa ...
    bo jesli bede sie domagac zwrotu z tytulu przygotowania dokumentAcji to juz bede postepowac wbrew umowie o bezplatnym przekazaniu...

    no chyba, ze jest to jeden z niedozwolonych zapisow uznanych przez uokik

  5. #25

    Domyślnie

    Dokładnie tak. I to postaramy się wykazać.

  6. #26

    Domyślnie

    Aniu, jestes wielka, wielki buziak,
    podesle pierwsza wersje wieczorem, ok? Teraz musze zabrac dzieciaczka do babci

  7. #27

    Domyślnie

    stoi i czeka grzecznie az sie zalogujesz

    tylko zastanawia mnie jak to napisac zeby wykazac ze to zapis monopolistyczny, bo to co napisalam to mam wrazenie ze strasznie nagmatwalam

  8. #28

    Domyślnie Aniu pomocy!!!!

    Aniu pomocy!!

    Czy może dobrze orientujesz się w takim temacie:
    - czy jest jakiś maksymalny czas od podpisania umowy o przyłączenie do sieci elektrycznej, w którym energetyka (Enion Kraków) ma obowiązek podłączenia zasilania?????.

    Sytuacja wygląda następująco:
    na początku 2006 roku Enion wydał mi warunki niezbędne do budowy domu;
    w warunkach dostałem "przydział" do trafo, które dopiero miało być zbudowane na pobliskim osiedlu, tak więc prądu nawet tymczasowego w rzeczywistości nie dostałem;
    cała budowa była na przedłużaczu od sąsiada;
    w trakcie budowy podpisałem umowę o przyłączenie do sieci;

    teraz mam praktycznie skończony dom, trafo na osiedlu zostało zbudowane ALE WłAśCICIEL GRUNTU (OSIEDLA), na którym jest to trafo nie wyraża zgody na wyprowadzenie kabla z jego terenu; - żadne argumenty do niego nie docierają ''
    Dodam, że obecnie jest to jedyna możliwość podłączenia- prąd w starej (dochodzącej do sąsiada sieci) osiąga około 170Volt i Enion kategorycznie do starej sieci nie chce mnie ani nikogo innego podłączyć (w podobnej sytuacji jest jeszcze 5 domów!!).

    Ludzie co robić?????
    Już mi ręce opadają, przecież nie da się mieszkać bez prądu, inna sprawa, że bez prądu nawet nie da się zrobić odbioru.
    Pozostaje chyba tylko ubezpieczyć i podpalić.
    POMOCY!
    peez,

    już mieszkam w domku ale wciąż tyle do zrobienia

  9. #29

    Domyślnie

    Skoro umowa przyłączeniowa została podpisana to URE nie ma zastosowania. URE działa tylko w przypadku niemożności zawarcia umowy przyłączeniowej.
    (Peez, reszta w PW)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony