dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Gdzie kupić duże płyty marmurowe???

    Potrzebne takie o przybliżonych wymiarach 1 m x 2m do zabudowy kominka (najlepiej w całości) ile coś takiego może kosztować, czy jest dostępne, gdzie jest dostępne, gdzie ew. można tanio kupić?? Czy jest jakiś tego zamiennik gdzie można by użyć czegoś innego a co ew. może zapewnić identyczny efekt wizualny jak płyta marmurowa, chodzi oczywiście o "szklistość" oraz fakturę kamienno/marmurową....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Ja swoja płytę na kominek kupilam poprzez firmę która mi go robiła. Pojechaliśmy do hurtowni marmuru w Strzegomiu i wśród setek różnych płyt wybrałam swoją.
    Spróbuj u siebie podpytać firmy które zajmują się robieniem obudów do kominków.

  3. #3

    Domyślnie Re: Gdzie kupić duże płyty marmurowe???

    Cytat Napisał Senser
    Potrzebne takie o przybliżonych wymiarach 1 m x 2m do zabudowy kominka (najlepiej w całości) ile coś takiego może kosztować, czy jest dostępne, gdzie jest dostępne, gdzie ew. można tanio kupić?? Czy jest jakiś tego zamiennik gdzie można by użyć czegoś innego a co ew. może zapewnić identyczny efekt wizualny jak płyta marmurowa, chodzi oczywiście o "szklistość" oraz fakturę kamienno/marmurową....
    W Warszawie na Marsa widziałem firmę, która miała bardzo dużą "wystawkę" kamieni i podejrzewam, że można zamówić u nich duże kawałki (jedyny problem to transport takiej tafli, moje granitowe parapety trzeba było nosić po dwóch - płytę o powierzchni 2m2 to chyba dźwigiem). A firma o której piszę zajmuje się właśnie kominkami i ich obudowami.

  4. #4

    Domyślnie

    Senser z Grodziska masz niedaleko do Adamowic. Jedziesz do Radziejowic a później kilka kilometrów w stronę Katowic, za Mszczonowem po lewej stronie jest cały skład marmurów, nie można niezauwazyć.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Senser


    u mnie jest wielka hurtownia granitów i nie tylko maja piękne płyty...a co najwaniejsze jest taniej kupowałam u nich kostke granitową... hurtownia jest w miejscowosci Zabów koło Pyrzyc ( niedaleko szczecina)

  6. #6

    Domyślnie

    A czy ktoś raczy podać ceny??

    Teska...hm ten Szczecin to w sumie rzut beretem
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #7

    Domyślnie Re: Gdzie kupić duże płyty marmurowe???

    Cytat Napisał Kon111
    płytę o powierzchni 2m2 to chyba dźwigiem). A firma o której piszę zajmuje się właśnie kominkami i ich obudowami.
    Myślisz że to będzie aż tak ciężkie?? Ile to może ważyć?? Mi nie potrzeba gubość zapewniającą trwałość czegoś takiego, nie musi to być tyle ile płyta nagrobkowa...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    To przecież standardowe płyty, jeno w ukąłdzie bardziej horyzontalnymi niż tak jak u ciebie wertikalnym więc nie powinno moim zdaniem być problemu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  9. #9

    Domyślnie

    Senser, wejdź na stronę tego składu z Adamowic pod Mszczonowem www.interstone.pl - powinni mieć cennik -to Ci da orientację. Nie wiem, czy są najtansi, ale jak tam byłem, widziałem klientów z różnych okolic Polski. Cena dla rożnych rodzajów marmuru czy innych kamieni zależy od gatunku, grubości itp. Mają płyty cięte prosto z bloku i regularne płytki (chyba najczęściej 60x60 cm). W samej hurtowni nie tną płyt na kawałki (można ewentualnie zapytać w zakładzie kamieniarskim, który jest naprzeciwko), więc jeśli wielkość płytek Ci nie podpasuje, musisz doliczyć koszt obróbki. Z tego co się dowiadywałem, kamieniarze zwykle zabierają płyty bezpośrednio ze składu własnym transportem i oddają klientowi gotowe kawałki. Ja u nich kupiłem marmur i trochę granitu (płyty)
    Tomasz M.

  10. #10

    Domyślnie

    Aha, jeśli odpadnie marmur, możesz poszukać wykonawcy stiuków - efekt może być podobny, ale niestety nie wiem ile to kosztuje (powinno być wyraźnie tańsze od kamienia) ani znam żadnego wykonawcy. Jeszcze inna możliwość to specjalne farby np.Texturline (są np. na Bartyckiej, w tej mniejszej części po prawej stronie od ulicy - chyba pierwszy wjazd w prawo i pierwszą alejką w lewo. Nakłada się różne warstwy bazy i farby, przeciera itp. i efekt też może podobny do kamienia - mają tam chyba setki przykładowych wykończeń, ale liczba możliwości jest praktycznie nieograniczona - trzeba jednak raczej znaleźć przeszkolonego wykonawcę
    Tomasz M.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ceny podawane są w m2- od około 400zł do iluśtysięcy(błękitny kosztował 5000zł/m2). Aha- to było przed majem 2004- teraz vat=22%, więc i ceny mogły podskoczyć.
    Takie ceny były w Strzegomiu.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Myślisz że to będzie aż tak ciężkie?? Ile to może ważyć?? Mi nie potrzeba gubość zapewniającą trwałość czegoś takiego, nie musi to być tyle ile płyta nagrobkowa
    To będzie bardzo ciężkie.Kiedyś przez parę lat grałem w snookera.Porządny stół do bilarda 12-stopowy (czylo ok.4-1,5m) może ważyć 2-3 tony.A to przecież płyty marmurowe .

  13. #13

    Domyślnie

    Pattaya...o czym ty mówisz...
    Płyta 1 x 2 m gr. ok. 2 cm 2 tony??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  14. #14

    Domyślnie

    Nie.Mówię o stole bilardowym.Tam płyty mają 7-10cm.No i większą powierzchnię.

  15. #15

    Domyślnie :)

    polecam skontaktować się z firmą GRAN-MAR z Działdowa, mają transporty do Warszawy, może się dogadacie, a może podjedziesz na górę

  16. #16

    Domyślnie

    Jabo Marmi - tylko firma jest w Dębicy ale mają swoich przedstawicieli w Warszawce i w Krakowie.
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  17. #17

    Domyślnie

    Wielki wybór marmurów i innych kamieni w dużych kawałkach jest w Majdanie (trasa na Lublin - od Zakrętu ok. 3 km po prawej stronie), będę tam brać blat pod umywalkę. Wycinają na miejscu, ceny od 400 zł
    dana

  18. #18

    Domyślnie

    Ile ciężar właściwy kamienia jest większy od cw. wody - nie wiem ale przyjmijmy że 2. Z prostej matematyki wynika że:
    bryła o wymiarach 1m x 2m x 0,03m ma objetość = 0,06m3. z tego wynika, że ciężar tej bryły powinien być 0,12T czyli 120kg przy założeniu jakie przyjąłem wyżej. Ot i cały problem

  19. #19

    Domyślnie

    Cóż za akademickie rozwiązanie problemu
    Notabene, wyliczenia jest chyba dość precyzyjne...sprzedawcy dawali podobne informacje
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  20. #20

    Domyślnie

    Podobnie jak Tomasz M. polecam firmę Interstone. Kupiłam tam w zeszłym roku marmur na kominek (duży slab), granit do kuchni (2 slaby) i trawertyn. Mają duży wybór płyt i pracują w sobotę. Ceny były niższe (nawet sporo) od cen składów kamienia w Warszawie.
    monig

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony