dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1

    Domyślnie ZIELONY DACH - ogród na dachu

    Mam pytanie - czy ktoś z Was ma lub plauje wykonanie tzw. zielonego dachu np. nad swoim garażem.
    Co myślicie o tej idei? Ostatnio często spotykam się z takim zazielenianiem tarasów i powierzchni nad garażami podziemnymi w osiedlach i wydaje mi się to niezłym pomysłem na zmianę krajobrazu. Co Wy na to?
    Jestem ciekawa Waszych opini - zarówno tych którzy planują takie coś u siebie, tych którzy użytkują (szczególnie) i tych pozostałych którzy mają jakieś przemyślenia.

  2. #2

    Domyślnie

    U moich rodziców miało tak być, urzędniczka w starostwie się nie zgodziła na coś takiego na garażu, bo w planie jest napisane : "pokrycie dachowe z dachówki lub materiałów dachówkopodobnych" . Ale i tak zrobimy !

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Nad piwnicą sklepieniową jeżeli złotych starczy.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę, że niektórym z Was podoba się taki dach. Ale jak z wykonawstwem - zdecydowaliście się na jakiś system czy może będzie to robione na żywioł.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ręcami obiema. Jeno wcześniej wizyta u ortopedy, bo na razie łobie lewe.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to będzie na żywioł, czy nie, w każdym bądź razie najprawdopodobniej bez firmy. A tak brzmi fragment opisu technicznego : Zaprojektowano dach dwuspadowy o nachyleniu 26° o konstrukcji drewnianej, jętkowej, przekrój krokwi 14 x 5 cm, jętka 2 x 12 x 3 cm, krokwie podparte przegubowo na murłacie z brakiem możliwości przesuwu. Zamiast typowego pokrycia dachowego zastosowano tzw. „zielony dach” z ziemią rolniczą i nasadzeniem niskiej zieleni ekstensywnej.
    Na projektowany dach składają się następujące warstwy materiałowe:
    - Warstwa wegetacyjna 8 cm
    - Higroskopijna wełna mineralna 4 cm
    - Warstwa filtracyjna (geowłóknina)
    - Folia PCV
    - 2 x papa na lepiku
    - Deskowanie 3 cm
    - krokwie 5 x 14 14 cm

  7. #7

    Domyślnie

    2xpapa na lepiku na deskowanie .Może się mylę, ale czy to nie za słaba izolacja. Zawsze wydawało mi się, że w przypadku zielonych dachów trzeba bardzo uważać bo pomyłka drogo kosztuje.
    A swoją drogą ten dach to nad domem z marzeń?

  8. #8

    Domyślnie

    To tylko nad nieogrzewanym garażem Niebieskooka, a poza papą izolację jeszcze stanowi folia PCV i w jakims stopniu geowłóknina.

  9. #9

    Domyślnie

    OK. A swoją drogą ciekawe co przekonałoby Was do takich trawiastych dachów - przy założeniu architektury z płaskim dachem. Nie mówmy o cenie bo ta jest pewnie wyższa niż cena normalnego dachu, ale co przekonałoby Was do takiego rozwiązania?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweu
    Nie wiem, czy to będzie na żywioł, czy nie, w każdym bądź razie najprawdopodobniej bez firmy. A tak brzmi fragment opisu technicznego : Zaprojektowano dach dwuspadowy o nachyleniu 26° o konstrukcji drewnianej, jętkowej, przekrój krokwi 14 x 5 cm, jętka 2 x 12 x 3 cm, krokwie podparte przegubowo na murłacie z brakiem możliwości przesuwu. Zamiast typowego pokrycia dachowego zastosowano tzw. „zielony dach” z ziemią rolniczą i nasadzeniem niskiej zieleni ekstensywnej.
    Na projektowany dach składają się następujące warstwy materiałowe:
    - Warstwa wegetacyjna 8 cm
    - Higroskopijna wełna mineralna 4 cm
    - Warstwa filtracyjna (geowłóknina)
    - Folia PCV
    - 2 x papa na lepiku
    - Deskowanie 3 cm
    - krokwie 5 x 14 14 cm
    dach zielony w spadku? na krokwiach? czy konstruktor przeliczyl Ci to? bo mi sie cos malo wydaje na takie obciazenia... a jak bedziesz kosil tą trawkę?
    dachy zielone radze robic systemowe, są firmy które robią cale systemy izolacji,
    to warstwy z jednego ze zrealizowanych projektów: (ale to na dachu plaskim oczywiscie)
    - warstwa wegetacyjna XF300
    - substrat XF200
    - krallmata XF101
    - folia polietylenowa
    - derbigum SP-AR
    - derbigum SP
    - styrodur 15cm
    - folia polietylenowa
    - płyta żelbetowa 18cm
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  11. #11

    Domyślnie

    Pewnie tak mało się tobie wydaje, bo nie napisałem, że to jest 3,60 m rozstawu w osiach. A obciążenie ziemią jest policzone 15o kg/m2. I też dla jasności od 7 lat pracuję w biurach projektowych. Pozdrowienia dla wszystkich i dla Roberta też.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    ok, paweu - po prostu wydawalo mi sie za malo przy standardowych rozpietosciach - jesli masz nad tym kontrole jest w porzadku.
    ale i tak dziwi mnie skosny zielony dach... chetnie zobacze zrealizowany juz.
    a moj podpis, jest we wszystkich postach od jakiegos czasu - nie mialem zamiaru sie chwalic - przydawal sie szczegonie w watkach o wynagrodzeniu architektów
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  13. #13

    Domyślnie

    Realizacja pewnie będzie dopiero pod koniec przyszłego roku. A jeżeli ziemia bedzie się osuwać to się da kratkę trawnikową. W Danii nieraz widziałem trawę na dachu o nachyleniu ok. 100%, ale nie wiem co tam zastosowali, żeby się nie osuwało .

  14. #14

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    krety ? a ty bys pływał w 15cm wody w basenie???
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slavciu

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    paweu, podaj prosze jakis wzor na obliczenie przekroju krokwii! z uwzglednieniem rozstawu i dlugosci belki. slaw

  17. #17

    Domyślnie

    My mamy w planie płaski dach "użytkowy". Zrezygnowaliśmy jednak z typowego zielonego dachu z powodu kosztów.
    Robimy stropodach odwrócony - pokryty żwirkiem a na pocieszenie duże rośliny w donicach. Z tym też będzie trochę problemów, ale nie w takiej skali.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    dachy zielone radze robic systemowe, są firmy które robią cale systemy izolacji,
    to warstwy z jednego ze zrealizowanych projektów: (ale to na dachu plaskim oczywiscie)
    - warstwa wegetacyjna XF300
    - substrat XF200
    - krallmata XF101
    - folia polietylenowa
    - derbigum SP-AR
    - derbigum SP
    - styrodur 15cm
    - folia polietylenowa
    - płyta żelbetowa 18cm
    Robercie, ile takie cuda mogą kosztować? Orientacyjnie za m2 na ten przykład?

    Obawiam się, że będę zmuszona schować swój garaż pod ziemią i nie wiem nawet z jakim rzędem wielkości się liczyć. Wszystko co mi potrzebne na wierzchu to trawka, więc z tego co czytałam, to jeszcze umiarkowany eksces, nawet nie wszystkie wymienione przez Ciebie wartstwy konieczne, ale o cenach nic znaleźć nie mogę.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    dachy zielone radze robic systemowe, są firmy które robią cale systemy izolacji,
    to warstwy z jednego ze zrealizowanych projektów: (ale to na dachu plaskim oczywiscie)
    - warstwa wegetacyjna XF300
    - substrat XF200
    - krallmata XF101
    - folia polietylenowa
    - derbigum SP-AR
    - derbigum SP
    - styrodur 15cm
    - folia polietylenowa
    - płyta żelbetowa 18cm
    Robercie, ile takie cuda mogą kosztować? Orientacyjnie za m2 na ten przykład?

    Obawiam się, że będę zmuszona schować swój garaż pod ziemią i nie wiem nawet z jakim rzędem wielkości się liczyć. Wszystko co mi potrzebne na wierzchu to trawka, więc z tego co czytałam, to jeszcze umiarkowany eksces, nawet nie wszystkie wymienione przez Ciebie wartstwy konieczne, ale o cenach nic znaleźć nie mogę.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    My mamy w planie płaski dach "użytkowy". Zrezygnowaliśmy jednak z typowego zielonego dachu z powodu kosztów.
    Robimy stropodach odwrócony - pokryty żwirkiem a na pocieszenie duże rośliny w donicach. Z tym też będzie trochę problemów, ale nie w takiej skali.
    A z czego dach ... bo warto zadbać aby nie stosować lepików aby zapachu nie było.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony