dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Otwór okienny

  1. #1

    Domyślnie Otwór okienny

    Witam robię pomiar otworów okiennych zastanawiam się właśnie nad drzwiami tarasowymi nie wiemjaka podać wysokość drzwi tarasowych ponieważ będę miał wylewek 18 cm z wykończeniem a 16 bez ktora z tych wartości wziac pod uwagę odjąć 16 czy 18 ? I ile wynosi próg w drzwiach tarasowych od wewnątrz? czy jeżeli bym zmienił zdanie i zastosował grubsze wykończenie np deska podłogowa czyli zamiast 18 będę miał ok 20 to nie będzie żadnego problemu z otwieranie owych drzwi itp?
    Ostatnio edytowane przez Maciek89 ; 14-12-2016 o 09:31

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    U mnie drzwi tarasowe na dole ramy mają 2,5cm szparę (oznaczone strzałką na zdjęciu) pod którą mogą wejść płytki lub inny materiał, na który się zdecyduję np. deska. Drzwi stoją na pustaku o wysokości 20cm. Planowałem wylewkę 20cm, ale nie wiedziałem o tej szparze i teraz zrobię wylewkę 21cm, a w brakujące 1,5cm wejdą płytki.

    Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku plastików.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160721_125110.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	363461

    Może chociaż trochę pomogłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antymateria Zobacz post
    U mnie drzwi tarasowe na dole ramy mają 2,5cm szparę (oznaczone strzałką na zdjęciu) pod którą mogą wejść płytki lub inny materiał, na który się zdecyduję np. deska. Drzwi stoją na pustaku o wysokości 20cm. Planowałem wylewkę 20cm, ale nie wiedziałem o tej szparze i teraz zrobię wylewkę 21cm, a w brakujące 1,5cm wejdą płytki.

    Nie wiem jak wygląda sprawa w przypadku plastików.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160721_125110.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	363461

    Może chociaż trochę pomogłem.
    Ok dzięki A możesz mi jeść że powiedzieć jaka wysokosc ma futryna u Ciebie od spodu ?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    5cm, ale to nie musi być regułą. Dopytaj swojego sprzedawcę okien i przedstaw im sprawę.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Maciek pyta na podforum Oknoplastu(?) więc pewnie mysli o ich oknach.
    W drewnianym oknie są podcięcia podparapetowe, których rolę w plastikach przejmuje listwa podokienna.
    Różne są szkoły: jedna mówi : podloga pod okno, inna dopuszcza montaż deski do ramy (spokojnie 2cm się zmieści), np chyba że jest to przesuwka, niski próg lub Hs. Także - są wyjątki i tam nie ma miejsca na zmiany.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Dzeń dobry,

    w takich przypadkach najlepiej skorzystać z pomocy naszych specjalistów i ekipy montażowej, by uniknąć problemów z nieszczelnością. Nieprawidłowo zamontowane drzwi tarasowe mogą być przyczyną dużej utraty ciepła w okresie zimowym. Zachęcam Pana do kontaktu z oddziałem Oknoplast w okolicy.

    Serdecznie pozdrawiam,
    Grzegorz Bułat
    Kierownik technologii Oknoplast

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony