dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Szklane drzwi do prysznica

    Jedna łazienek ma kształt długiej "kiszki" więc wymyśliliśmy aby na jej końcu nie stwiać kabiny prysznicowej tylko wymurować kabinę z kafelek i zrobić odpływ w podłodze. Do tego wstawić tylko drzwi i wyjdzie pewnie taniej niż kupowanie brodzika i kabiny.
    No i baaardzo się zdziwiłem jak sie dowiedziałem ile kosztują same drzwi do tak wykonanego prysznica To koszt ponad 2000zł. Ostatnio wpadł miw ręce katalog firmy Ravak polska http://www.ravak.pl/?page=elegance3 gdzie szklane drzwi do prysznica kosztują ponad 2700zł.

    Czy można zrobić drzwi do prysznica ze zwykłego szkła oklejonego folią antywłamaniową (coś takiego jak bezpieczne szyby w oknach klasy P2) Czy mogę np. zlecić to szkalrzowi aby wykonał takie drzwi, kupić zawiasy i przykręcić do ściany? Tylko czy taka szyba nie będzie się bardzo brudzić od wody?
    Z drugiej strony jak zwykłe szklane drzwi tyle kosztują to coś w tym chyba musi być, może szklo mniej sie brudzi, może lepiej uszczelnia? A może płacę tylko za firmę?

    Czy znacie jakiś producentów, którzy oferują niedrogie drzwi do prysznica?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mAgnes

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdz oferte Kola
    www.kolo.com.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Zajrzyj tu:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...365&highlight=
    Robert Skitek ma takie drzwi, o jakie pytasz. Myślę, że wyjaśni Ci szczegóły.
    Maria

  4. #4

    Domyślnie

    Oryginalne drzwi w wersji standardowej też brudzą się od wody. Aby tego uniknąć zamawia się je z tzw. powłoką AntiPlaque - jest to fabryczna warstwa niejako 'impregnująca' szkło. Niestety kosztuje toto galancie - ja mam też kabinę murowaną i drzwi Hueppe i za samą powłokę zapłaciłem 700 pln netto. Drzwi w sumie kosztowały ponad 2900, ale powłoka działa. Wystarczy trochę czasem przetrzeć szmatką i właściwie są czyste. Natrysk użytkujemy kilka razy dziennie.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Tomi, moja kabina jest zrobiona w calosci przez szklarzy - niestety nie mam powłoki anti-plaque, wiecej znajdziesz w linku, o którym pisał UKF
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki, czytałem, oglądałem, fajnie masz to wykombinowane i chyba na coś takiego się zdecyduję.
    Boję sie tylko, że szyba będzie sie brudzić od wody, Ty masz szybę daleko wiec raczej mało się na nią chlapie.
    Czy na matowym szkle zabrudzenia od wody są mniej widoczne niż na przeźroczystej (czy może wręcz przeciwnie)?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    tomi - tą matową szybą jest oddzielona cala malusia lazienka a nie tylko prysznic. Wlasciwy prysznic jest za nią - i jest ze zwyklego przezroczystego szkla. Jesli sie boisz, zamów szklo z powłoka. Jesli szkolo matowe - to owszem - ale pod prysznic to wylacznie z dwóch szyb z folią w środku - piaskowane ani trawione sie na to nie nadaje
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem jak daleko będą te drzwi od wody.Ale uważaj.
    Moi znajomi mają takie drzwi zamykającę wnękę
    trochę wieksza od zwyczjowych kabin 0,90 X 0,90.
    Drzwi otwierają się "na łazienkę".Po prysznicu cała woda z drzwi
    ląduje na podłodze.Nie ma z tego wiadra wody,ale jest to wnerwiające
    bo jednak ścierać trzeba.
    Lato 2005 !

  9. #9

    Domyślnie

    Po prysznicu cała woda z drzwi ląduje na podłodze
    W drzwiach bez powłoki faktycznie tak jest. Natomiast przy drzwiach z powłoką po kąpieli na szybie zostają niewielkie kropelki i problemu nie ma. Ja mam poza tym mały dywanik przed drzwiami od kabiny i po sprawie

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Rozejrzyj się dobrze po sklepach z takimi drzwiami.
    Teraz jest nędza i czasem można dostać spory rabat.
    My np. wynegocjowaliśmy za brodzik 90x90 + kabina Samplastu KP4/ATb biały + obudowa brodzika 1620 PLN

    Negocjujcie, negocjujcie i negocjujcie

  11. #11

    Domyślnie

    A może spytaj w firmach sprzedających sauny?Na ogół mają szklane drzwi.Jeśli cała sauna może kosztować 8-9 tys to same drzwi chyba nie są zbyt drogie.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    O! I to jest myśl

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Kupiłem extra przyciemnione, fajne, ale niestety 1999 zł brutto.
    A za miesiąc widziałem podobne za 900zł.
    Tylko nic nie wiem o jakiejś powłoce i może moje są przez to drogie.
    Ale lepiej nie kombinuj.
    Kup gotowe żeby nie było rozczarowań.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    A Twoje są z tą powłoką?
    Powiedz gdzie je kupiłeś i jakiej firmy
    1999zł to zawsze mniej niż 2700zł od Ravaka

  15. #15

    Domyślnie

    Pewnie juz macie drzwi gotowe, ale jakby co to ostatnio znalazlam drzwi uchylne Glass 5 z powłoką DP... szer. 90 cm firmy Aquaform za 945 plus Vat. Niestety nie widziałam ich w naturze, tylko na zdjeciu.
    W.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja też niemiło się rozczarowałem cenami samych drzwi. Gotowe były drogie, więc poszedłem do zaprzyjaźnionego szklarza. Powiedział tak. Szkło 9mm (sklejane) + np. jakaś folia dająca ciekawy wygląd jakieś 600zł, jego robota 100zł, ale kazał nam kupić zawiasy - koszt jednej sztuki 300zł - jak nam to powiedział to zbledliśmy. Tak czy inaczaj jakieś 1300zł. No to kupiliśmy kabinę 90x90 Sea-horse z brodzikiem za ... 1016zł brutto. Kabina jest mniej więcej klasy Sanplast a rozprowadza ją po polsce www.metalhurt.com.pl.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Widlak
    Pewnie juz macie drzwi gotowe, ale jakby co to ostatnio znalazlam drzwi uchylne Glass 5 z powłoką DP... szer. 90 cm firmy Aquaform za 945 plus Vat. Niestety nie widziałam ich w naturze, tylko na zdjeciu.
    W.

    tu możecie obejrzeć moje troche bardziej w naturze bo już zamontowane

    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...=531856#531856

    pozdrawiam

    płaciłem za nie około tysiąca (z VAt) ale są bez powłoki.

  18. #18

    Domyślnie

    Fajnie. Zdecydowalismy sie na te drzwi. Co wiecej znalezlismy za 1037 zl z powloka, szer. 90, ale jedno skrzydlo.

  19. #19

    Domyślnie

    Oprócz gotowych drzwi mozna zrobic tez na zamóienie - takimi rzeczami zajmuje sie miedzy innymi firma Maja www.maja.com.pl.

    Nie podejrzewam jednak zeby koszt był dużo mniejszy niz tych gotowych - zaletą jest mozlwiosć wyboru indywidualnych wymiarów i rozwiazań. Pozdrawiam

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Malutka_
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    temat stary, ale moze jakies nowe pomysły na drzwi szkane gotowe?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony