dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Parapet w łazience?

    Jestem na etapie parapetów wewnętrznych i zastanawiam się nad tym, czy w łazience montować parapet tak jak w pozostałych pomieszczeniach, czy też obłożyć to miejsce płytkami.
    Parapety mają być kamienne, ale jak utrafić z ich barwą w glazurę, która będzie wykładana dużo później? Dać sobie spokój i obłożyć to okno glazurą? Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Bardzo proszę o opinię.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    cześć.mam z kafli i jest ok.cześć

  3. #3

    Domyślnie Re: Parapet w łazience?

    Cytat Napisał rafallogi
    Jestem na etapie parapetów wewnętrznych i zastanawiam się nad tym, czy w łazience montować parapet tak jak w pozostałych pomieszczeniach, czy też obłożyć to miejsce płytkami.
    Parapety mają być kamienne, ale jak utrafić z ich barwą w glazurę, która będzie wykładana dużo później? Dać sobie spokój i obłożyć to okno glazurą? Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Bardzo proszę o opinię.
    Pozdrawiam.
    Dałem kafelki i jest OK jeśli chodzi o estetyke.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli gdzie indziej są kamienne, to chyba faktycznie lepiej obłożyć płytkami. U mnie wszędzie są drewniane, w łazience też.
    Tomasz M.

  5. #5

    Domyślnie

    Prponuję jak wyżej wykonać z płytek. Sam ostatni tak zrobiłem i wygląda to bardzo dobrze.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    My mamy takie jak w domu.
    Ale ze sztucznego marmury, na drewniane byśmy się nie zdecydowali

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Okno mam drewniane i parapet także.
    Kapitalnie się komponuje z płytkami.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    W dużej łazience parapet jest obłożony glazurą a w małej łazience jest drewniany.

  9. #9

    Domyślnie

    Niektorzy z Was mają drewniane parapety - czy sprawdzą się one w łazienkach? - może ktoś już ma doświadczenia z codziennego użytkowania?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam obecnie kafelki, a w budowanym domu zrobię tak samo.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam kamienne fakt że są inne niz płytki ale to jest element który ma prawo być rózny ale komponuje się z całością ,obudowa wanny dzrwi itp

  12. #12
    jfilemonowicz
    Guest
    jfilemonowicz

    Domyślnie

    jeśli łazienka będzie w większości wykończona płytkami... zastosowałabym je też na parapet, natomiast jeśli nie.. to wtedy zastanawiałabym się nad kamiennym parapetem.

  13. #13

    Domyślnie

    Też się zastanawiam nad parapetem w łazience, bo deski dębowe już pojechały do stolarza.
    Może znajdzie się ktoś, kto ma parapet drewniany w łazience i go sobie chwali? Czy może lepiej zrezygnować z drewna w łazience?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    u mnie z aglomarmuru, jak wszędzie. powód: okno w łazience małe (69x90), kafle spore i bałam się że na parapecie mogą wyjść jakieś sztukowanki
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  15. #15

    Domyślnie

    My mamy parapet w łazience z kamienia. Aby tworzył jakąś całość a nie wyodrębniał się z całości, dodaliśmy elementy kamienne przy prysznicu (obudowa brodzika), przy umywalce oraz kamień na podłodze po wejściu do łazienki (tworzy kontrolowaną mozajkę - coś w stylu kuchennej podłogi w pierwszej edycji Big Bruther'a). Komponuje się fajnie i "nie odstaje" od ogółu wystroju wnętrza.
    "Człowieka mierzy się jedną miarą - miarą serca" Jan Paweł II

  16. #16

    Domyślnie

    lepiej będzie wyglądało obłożone płytkami

  17. #17

    Domyślnie

    Z płytek szlifowanaych na składaniach pod kątem 45 st. Wykończenie listwami jest paskudne.

  18. #18
    jfilemonowicz
    Guest
    jfilemonowicz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polly
    Też się zastanawiam nad parapetem w łazience, bo deski dębowe już pojechały do stolarza.
    Może znajdzie się ktoś, kto ma parapet drewniany w łazience i go sobie chwali? Czy może lepiej zrezygnować z drewna w łazience?
    wszystko zalezy od wybranego rodzaju drewna... i sposobu jego zaimpregnowania ... jeśli porządnie je zabezpieczycie przed wodą to powinno się dobrze sprawować ...

    PS w małej łazięce trzeba jeszcze bardziej przejąć się impregnacją ->mniejsza powierzchnia to większe stężenie pary wodnej (np przy kąpieli)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony