dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał marpanek
    Też mam ten problem, w części dziennej na parterze / jedno pomieszczenie/ w WC dmucha zamiast ciągnąć w górę. Rozszczelnienie okien pomaga ale to zima i rosną koszty grzania. W łazience nie zalepię kratki papierem! Co robić? czy zamontowanie w kratce wentylatora pomoże?A może coś na dachu w kominie? HELP!
    P.S. komin jest wyższy od kalenicy.
    Pozakładaj sobie w kominie za kratką wentylacyjną blokady ciągu wstecznego- takie ruchome plastikowe klapki, które przepuszczają powietrze z pomieszczenia na zewnątrz a gdy się pojawi ciąg wsteczny to go blokują.

  2. #22

    Domyślnie

    Dzięki Grzegorz 63 za odpowiedż, czy te klapki kupię w markecie?
    Czy zakłada się je zaraz za kratką i czy nie lepszy będzie wiatraczek bo może ten wsteczny ciąg będzie zawsze! i w łazience na dole bez okna nie będzie wentylacji.
    jutro zaświeci słońce

  3. #23

    Domyślnie

    Te klapki kupisz w Castoramie, czy też innym Praktikerze... Pozakładaj je we wszystkich kanałach wentylacyjnych w domu a dodatkowo w łazience wentylatorek nie zaszkodzi.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Tez mialem ten problem. Zatkalem wiec lub przymknąłem kratki w pomieszczeniach gdzie wentylacja była zbyt mocna lub tam gdzie nie jestz obecnie potrzebna. Do zamkniecia uzylem twardej przezroczystej folli oraz kupilem kratke zamykaną.

    Zauwazcie, że do domu wlatuje ciągiem wstecznym tyle powietrza, ile z niego innymi kanalami ucieka. Ustalcie wiec doswiadczalnie - na początek zamykając np. wiekszosc kratek, gdzie to powetrze ucieka nadmiernie.

    Oprocz tego dom musi miec jakąs małą czerpnie, u mnie jest to GWC, gdzie powietrze nawet bez wentylatora pokonuje opor przepływu rury fi 200 o długosci 50 mb "wyciągane" tradycyjnymi kanalami wentylacyjnymi! Ponadto jesli jakis komin złapie ciąg wsteczny, to potem musi sie rozgrzac, aby zaczął działac prawidłowo - tak jak pisał Inwestor.

    Podsumowując, nalezy przymknąc obecnie zbedne lub nadmiernie pracujące kanaly, oraz gdzies zapewnic stały, chocby niewielki dopływ powietrza do budynku. Dopływ tego powietrza zapewni tez rura doprowadzająca powietrze w strefe wokol kominka, o ile nie jest szczelnie połączona z kominkiem za pomocą "portek" (ktore zresztą są moim zdaniem zbedne i uniemozliwiają nawiew powietrza do pomieszczen, gdy jest taka koniecznosc).
    Budownictwo to moja pasja

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał walerian35
    Pomijając szczelność okien, mam wrażenie że dziura w kanale wentylacyjnym nie jest zrobiona na wylot a to błąd który może być przyczyną opisywanych problemów
    A ja stawiam tak jak Walerian35 na zle wykonany komin wentylacyjny, sugestia jak wyzej. Komin wentylacyjny pionowy musi miec wylot poziomy "na przelot". Wtedy nie bedzie tloczenia powietrza w dol. Zaczekaj na zmiane kierunku wiatru.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał JAK
    Cytat Napisał walerian35
    Pomijając szczelność okien, mam wrażenie że dziura w kanale wentylacyjnym nie jest zrobiona na wylot a to błąd który może być przyczyną opisywanych problemów
    A ja stawiam tak jak Walerian35 na zle wykonany komin wentylacyjny, sugestia jak wyzej. Komin wentylacyjny pionowy musi miec wylot poziomy "na przelot". Wtedy nie bedzie tloczenia powietrza w dol. Zaczekaj na zmiane kierunku wiatru.
    Ja mam wykonane kominy tak jak mówisz. I niestety w niektórych pomieszczeniach powietrze wtłacza, a w niektórych wyciąga. Mam kilka kominów, w każdym pomieszczeniu wentylację. Różnice wysokości, długości ciągów kominów, szczelne okna, różnice temperatur pomiędzy pomieszczeniami robi swoje i koniec. Na stronie Darco był swego czasu, a może jeszcze jest system wymuszonego ciągu. Ktoś wcześniej pisał o tym, że ma problem z łazienką, może mu się to przyda.
    PS. Przy podmuchach wiatru potrafi z wentylacji zimnem dać po włosach.
    Pozdrawiam Cinek

  7. #27

    Domyślnie

    Miałem podobny problem z ciągiem wstecznym jeszcze 2 dni temu. Zatkałem lub zamknąłem kratki wentylacyjne, ale w pomieszczeniach powietrze zaczęło być za bardzo wilgotne. Brak wentylacji to problem jeszcze większy niż "wdmuchiwanie" zimnego powietrza do pomieszczeń. Budynek nieocieplony więc w jednym pomieszczeniu w rogu skosu (sypialni) przy zamkniętych drzwiach na noc zaczęła robić się mokra ściana (wieniec betonowy pod murłatą - niska izolacja cieplna więc zimne miejsce i utrudniony przepływ powietrz bo róg pokoju). Trzeba było szukać innego rozwiązania niż zatkanie kratek. Mój problem to dwa kominy o różnych wysokościach. W jednym wentylacja z większości pomieszczeń, drugi do kominka + jeden kanał wentylacyjny przy kominku. Komin kominkowy na razie tylko otwarty wyczystką w piwnicy, ale wentylacyjny otwarty w salonie. Rozwiązanie jakie zadziałało to: otwarcie kanałów wentylacyjnych w innych pomieszczeniach, przesłonięcie części kratki wentylacyjnej (przy kominie) otwarcie na 50% czerpni powietrza doprowadzonej do kominka (którego jeszcze nie ma) i wszystko działa i nie wyziębia nadmiernie pomieszczeń.

  8. #28

    Domyślnie

    Jest bardzo proste rozwiazanie waszych problemow. Do kupienia w kazdej powazniejszej hurtowni (a także Castoramie, etc) są nierdzewne nasadki na komin - to taka mała turbinka, w kształcie kuli z ponacinanej blachy - jak tylko wiatr na nią powieje, zaczyna sie kręcic, wyciagając powietrze z komina. Tylko, że Fugas pisze, że ma wylot w bok komina, a nie w górę - obawiam sie, że trzeba to przebudować. Takie nasadki są naprawde skuteczne o co ważniejsze - zgodne z wymogami BHP/p-poż. Kominiarze i strażacy bardzo tępią wszelkie elektryczne ustrojstwa zamontowane w kratkach (w łazienkach), jesli w pomieszczeniu jest gaz
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Jest bardzo proste rozwiazanie waszych problemow. Do kupienia w kazdej powazniejszej hurtowni (a także Castoramie, etc) są nierdzewne nasadki na komin - to taka mała turbinka, w kształcie kuli z ponacinanej blachy - jak tylko wiatr na nią powieje, zaczyna sie kręcic, wyciagając powietrze z komina. Tylko, że Fugas pisze, że ma wylot w bok komina, a nie w górę - obawiam sie, że trzeba to przebudować. Takie nasadki są naprawde skuteczne o co ważniejsze - zgodne z wymogami BHP/p-poż. Kominiarze i strażacy bardzo tępią wszelkie elektryczne ustrojstwa zamontowane w kratkach (w łazienkach), jesli w pomieszczeniu jest gaz
    Jest tylko jeden problem, aby "wyciągnąc" te m3 powietrza trzeba je jakoś do budynku doprowadzić. No chyba, że liczyć na to, że wezssa szyby w oknach i problem sam się rozwiąże

  10. #30

    Domyślnie

    Po lekturze wątku znów zaczynam myśleć o wentylacji mechanicznej (nawiewno-wywiewnej)

  11. #31

    Domyślnie

    Fugas pisal, ze nie ma ciągu, nawet jak okna otworzy. Nie jest zatem problemem brak powietrza, tylko brak ciagu. Nadal upieram sie przy turbince na kominie. Nasada nazywa sie Turbowent.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Fugas pisal, ze nie ma ciągu, nawet jak okna otworzy. Nie jest zatem problemem brak powietrza, tylko brak ciagu. Nadal upieram sie przy turbince na kominie. Nasada nazywa sie Turbowent.
    Temat wątku założonego przez Fugasa "wsteczny ciag na kominie - porady!!!! "

    Więc chyba jednak ma ciąg. Myślę, że powietrze jest wyciągane przez jeden z kominów to co jest nawiewane innymi kanałami wentylacyjnymi.
    Nie będzie ciągu wstecznego w kanałach wentylacyjnych jeżeli powietrze nie jest wyciągane innym. Takie są prawa fizyki. Wiatr to nie sprężarka i nie pompuje ci budynku

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony