dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jak macie uszczelnione wkłady kominkowe?

    Witam Wszystkich i proszę o poradę.

    Chodzi o moment otwarcia drzwiczek w kominku, kiedy to jest jeszcze trochę ognia (nie sam żar).
    Generalnie dokładam do kominka kiedy jest tylko żar i nie ma ognia, oraz dymu.Ale kiedy otwieram drzwiczki w czasie kiedy ogień buzuje, to mimo otwarcia szybra trochę (albo więcej ) dymu "zawija" się między drzwiczkami a wkładem i wylatuje na zewnątrz.
    Mam kominek z drzwiczkami otwieranymi na bok i jeżeli otworzę je delikatnie, np: na kilka cm.(by pogrzebaczem zamieszać),to dym nie wyleci.
    I tutaj pytanie: jak to jest uszczelnione w kominkach z drzwiczkami unoszonymi do góry? Chodzi o dziurę nie pod drzwiczkami, ale tą która się robi na styku górnej krawędzi drzwiczek w czasie unoszenia, czy jak to tam wygląda(rozumiem że przy zamkniętym nie ma tam dziury .
    Czy wylatuje Wam tam dym?
    Pytam bo chcę teraz kupić wkład takowy i nurtuje mnie ten problem.
    Aha ten wkład mam z szybrem, ciąg jest odpowiedni(sprawdzone).
    Proszę tylko o osobiste obserwacje
    pzdrw
    Artur

    P.S. A tak przy okazji, czy musi być wyłaz dachowy na dachu, czy mogę kominiarzowi, np: podstawić drabinę, jak to jest w przepisach?

  2. #2

    Domyślnie

    Dr.opsik drzwiczki mam uszczelnione sznurem (chyba szklanym).Przed otwarciem drzwiczek otwieram szyber,wtedy dym nie wydostaje sie na pokój.Wydaje mi się że nie ma obowiązku montażu stopni kominiarskich pod warunkiem w miare łatwego dostepu z dołu.Wiech

  3. #3

    Domyślnie

    Przed otwarciem drzwiczek uchyl okno a dym nie powinien wyjść na mieszkanie.
    Piotrek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony