dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wiertarka czy wiertarko-wkrętarka?

    Witajcie,
    Zamierzam kupić urządzenie do prac domowych typu wiercenie otworów pod kołki, montowanie wkrętów i mebli. Prace zdecydowanie przeprowadzane sporadycznie, więc sprzęt więcej czasu spędzałby na półce. Rozważam dwa warianty:
    1. Wiertarka + wiertarko-wkrętarka.
    2. Wiertarko-wkrętarka.
    Wariant z jednym urządzeniem biorę pod uwagę głownie ze względu na oszczędność miejsca. Budżet na ten cel to 1000-1200 PLN. Jeśli zdecyduję się na wariant pierwszy, wtedy budżet muszę rozbić na oba urządzenia, w wariancie drugim całość przeznaczona byłaby na wiertarko-wkrętarkę.

    Mieszkam w bloku, w którym wg. dewelopera, ściany wykonane są z cegły ceramicznej porotherm, cegły silikatowej i gazobetonu. Wyczytałem, że w tego typu cegłach nie należy wiercić z udarem, więc zakładam, że nie potrzebuję go w kupowanym sprzęcie. Czy te materiały są na tyle twarde, że mocna wiertakro-wkrętarka nie da sobie rady przy wierceniu? Czy wiertako-wkrętarka nadaje się by być jedynym tego typu urządzeniem w domu, czy jednak lepiej mieć dwa do różnych zastosowań?

    Chciałbym uzyskać zasięgnąć opinii osób z doświadczeniem i wiedzą, który wariant jest ich zdaniem korzystniejszy do moich potrzeb. Będę także wdzięczny za podanie propozycji polecanego sprzętu lub wskazanie cech/parametrów, które powinien posiadać.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W Twojej sytuacji kupiłbym porządną wkrętarkę ( minimum 18v litowo jonowe baterie) np. Makita , Hitachi i dobre wiertła powtarzam dobre wiertła. Oczywiście jeżeli chcesz posiadać sprzęt pod ręką cały czas a jeżeli nie to do wypożyczalni - bedzie dużo taniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja niedawno kupiłem wiertarko-wkrętarkę Greenworks i przyznam, że sprawuje się ok - udar + 24V akumulator dają pałera Niestety nie orientuję się w temacie Twoich materiałów, ale podejrzewam, że jeśli nie można na nich stosować samego udaru jako takiego, to sama moc narzędzia powinna sobie poradzić. Niemniej przydałaby się opinia kogoś bardziej doświadczonego.

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno warto zainwestować w solidny model, choć trzeba też powiedzieć, że tańsze wiertarki czy wiertarko-wkrętarki wcale nie muszą być słabej jakości. Te, które co jakiś czas rzucają do Lidla są naprawdę fajne, chociaż teoretycznie to "tylko" ich marka własna. Gdzieś czytałem, że w gruncie rzeczy są to klony innych bardziej uznanych narzędzi i znając politykę tego marketu odnośnie innych produktów private label jest to całkiem możliwe. Druga sprawa - dobry sprzęt to wciąż za mało, bo akcesoria robocze też muszą być na poziomie. Od pewnego czasu kupuję wiertła na muntech24 i uważam, że to dobry wybór. Stosunek cena-jakość optymalny i bardziej opłaca się kupować tam niż w marketach. A jak widzę super-turbo zestawy 10 wierteł za 8 złotych, to się zastanawiam, kto to kupuje...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lama1980 Zobacz post
    Ja z doświadczenia wiem, że niejeden Topex potrafi wytrzymać więcej niż Black&Decker.
    Szanowny kolego. Ja co prawda już eksploatuję inny sprzęt ale nie obrażaj wspomnianej przez Ciebie marki. Miałem i mam nadal wkrętrarkę tej firmy 18V z bat. litowo-jonowymi która to tysiące wkrętów , śrub wkręciła a i na dodatek też wierciła z udarem ( bo takowy posiada) w betonie - co prawda wiertełkiem 8 mm pod kołeczki. Z tej uwagi na wykonaną przez nią pracę nie zgadzam się z Twoim zdaniem .Nie wiem może mi się taka trafiła jednostka , ale była kupiona w Casto za 4 stówki kilka lat wstecz. O dziwo nawet teraz głowica nie ma luzów, baterie trzymają i dlatego nie sprzedałęm jej a zostawiłem sobie. Co do Topexa to nie powiem, że jest zły gdyż posiadam jeszcze blisko 20 letnią małą kątówkę tej firmy kupioną w oszołomie. Powiem tylko, że dzisiejszy już Topex to nie dawny Topex tak jak i inne marki z tej niskiej i średniej półki.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bogdan Z.
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Dąbrówka
    Kod pocztowy
    05-252
    Posty
    14

    Domyślnie

    Ja posiadam RYOBI i jestem zadowolony. Mam też HILTI ale jest za mocna i kończy mi się akumulator ale też dobra. Miałem Blec&decera ale po roku padły akumulatory .
    Obecnie są super sprzęciki na aku i z Sds i taką zamierzam kupić bo kale się nie ciągają . Ale jako wkrętarko wiertarkę to naprawdę RYOBI mogę polecić, testowałem na konstrukcji stalowej z ceownika wiercąc otwór 16mm dało radę .

  7. #7
    Banned
    krystekwolf

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-953
    Posty
    4

    Domyślnie

    Z doświadczenia Ci powiem, że wkrętarki używam częście, choć też raczej raz w tygodniu, a nie codziennie, niż wiertarki, ale mam od ****** wiertarko-wkrętarkę, bo jednak sama wiertarka też czasem się przydaje, a według mnie bez senu kupować dwa urządzenia tego typu. Także ja polecałbym Ci kupienie wiertarko-wkrętarki, które teraz wcale nie są dużo droższe od samych wkrętarek.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-03-2017 o 16:27 Powód: Reklama

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    Ja ostatnio kupiłem sobie z dwoma akumulatorami MAKITĘ BHP453SHE. I wbrew pozorom ma to "udar" i Tobie też radzę taki kupić, a pisanie że nie wolno to kpina bo nie zawsze wiercisz w ścianach ale i podłodze czy suficie.
    Myślałem, że jest to zabawka ale udar dorównuje tym z przystawek celmy więc dla domowego wykorzystania się sprawdzi, bardzo dobrze wierci w metalu i drewnie, dynamometr powtarzalny i działający niezawodnie więc przydaję przy wkręcaniu śrubek i wkrętów poza tym urządzenie bardzo dobrze wyważone i przyjemnie się pracuje. polecam jako użytkownik - bardziej niż Boscha. Mam tez zestaw Erbauer wkrętarka+klucz ale to inna liga i wykorzystuje ją na zewnątrz domu..
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony