dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CopyMan

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    11

    Domyślnie Podział siedliska na dwie odrębne nieruchomości.

    Witam,
    poniżej wklejam poglądowy rysunek nieruchomości której dotyczy problem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan działki.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	10,2 KB
ID:	364313

    Na niebiesko zaznaczona jest granica całej działki. Jest to tzw siedlisko na wsi, otoczone polem uprawnym.

    Na czerwono jest zaznaczone ogrodzenie siedliska i trzy budynki.

    Na zielono zaznaczyłem budynek którego sprawa dotyczy oraz kawałek ziemi, która znajduje się już za ogrodzeniem, ale należy do działki.


    Mieszkają tutaj trzy osoby - rodzic, brat i siostra. Jest zgoda na wszelkie działania.

    Właścicielem działki i budynków jest rodzic.

    Generalnie wszyscy sobie razem mieszkają i są zadowoleni, ale czasami pojawiają się konflikty. Plan był taki, że w nowo rozbudowanym domu będą sobie wszyscy mieszkać.

    Jednak w obawie o przyszłość brat, czyli ja, postanowił dogadać się i spróbować wydzielić zielony budynek (mały dom mieszkalny i garaże) oraz kawałek działki na własność. Osobny wjazd itp.

    PYTANIE NR 1
    Czy jest możliwość wydzielenia z tego siedliska jednego z czterech budynków wraz z przyległym do niego kawałkiem terenu i utworzenia z tego osobnej nieruchomości?

    Nie byłby to podział działki prostą linią tylko wydzielenie jak na zielono.

    PYTANIE NR 2
    Jeśli nie da się tak dzielić działki, to czy można jeden z budynków (nie jest połączony z innymi) wydzielić jako niezależny lokal mieszkalny i w umowie określić, że ten i ten kawałek ziemi jest do mojego wyłącznego użytku?

    Jak jest w przypadku dziedziczenia po mojej śmierci?

    PYTANIE NR 3
    Jeśli żadne z powyższych nie jest możliwe, to czy można wpisać mnie do współwłasności i w umowie między współwłaścicielami określić, że ten budynek i ten kawałek ziemi jest do mojego wyłącznego użytku, a reszta do użytku drugiego współwłaściciela?

    Ja tu wygląda dziedziczenie?


    Bardzo dziękuję za wszelką chęć pomocy

    CopyMan
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan działki.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	10,2 KB
ID:	364312  

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CopyMan

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Okolice Łodzi
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ok, minęło trochę czasu i dla potomnych napiszę, że się da! Siedlisko podzielone wg sposobu nr 1, czyli budynek wydzielony z kawałkiem ziemi. Potrzeba tylko dobrego geodety z otwartym umysłem i trochę szczęścia. Granica nie przebiega w linii prostej, ma wiele załamań, a nawet skos Wokół budynku jest odsunięta o 0,5 metra. NIE PODDAJEMY SIĘ!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony