dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie remont obory na mieszkanie

    Witam. Wiem że gdzieś już temat poruszany no ale co człowiek to inne szczegóły. Otóż moja historia w skrócie maluje się tak:
    Posiadam obore murowaną, na zewnątrz murowana z cegieł (samoróbek) a wewnątrz z kamieni białych ( obora z lat 50), jedno pomieszczenie było mieszkalne, pozostałe jako wiadomo dla zwierząt. Obora stoi nieużytkowana od dobrych 15 lat (15 lat nie było bydła), i chciałbym je wyremontować jako pomieszczenia mieszkalne. Proszę o pomoc zarówno w zakresie prawnym (jakie należy złożyć papiery, gzie, kiedy i czy wgl muszę), pomoc fachową czyli co gdzie i jak zakładając że:
    1. we 3 ścianach wewnętrznych będą wykuwane drzwi
    2. okienka w każdym pomieszczeniu (50x50 cm) będą zamurowane, zaś drzwi zewnętrzne do połowy i wstawione w ich miejsce okna
    3. czym zabezpieczyć ściany przed grzybem i pozostałością po zwierzętach jak to zdezynfekować
    4. czy położenie samego tynku na ten kamień załatwi sprawe czy "zapaszek" wyjdzie podczas ogrzewania

    wiadomo dużo pracy trza w to włożyć, co mogę zrobić sam a do czego fachowców by nie było samowoli budowlanej?
    dodam iż nie będzie nic dostawiane żadnych ganków etc.
    Pozdrawiam Łukasz

  2. #2
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu o doświadczeniach pani Grażyny, która adaptowała oborę na dom.



    Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony