dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Remont dachu - dach naczłókowy na dach dwuspadowy

    Chcę rozpocząć remont dachu (demontaż azbestu, nowa więźba i pokrycie blachodachówką). Jest to dach naczółkowy ale chciałbym zlikwidować te trójkątne połacie i normalnie zrobić dach dwuspadowy. Nie ma na moją okolicę MPZP.

    Czy to należy zrobić osoby projekt dla dachu czy też zmiany w projekcie domu?

    Jakie pozwolenia i formalności trzeba załatwić w Starostwie Powiatowym? (pomijając demontaż i utylizację azbestu - bo rozumiem, że są firmy który demontują i utylizują jak i takie które tylko zdejmują a inne utylizują no i oczywiście u mnie Gmina daje dotacje do pozbycia się azbestu z dachu więc kwestię azbestu mam wyjaśnioną)
    Ostatnio edytowane przez matri16 ; 14-08-2016 o 14:49

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz zmienić kształt dachu , musisz zrobić projekt i uzyskać pozwolenie . Chyba że masz dobrych sąsiadów i nie będą zazdrościć nowego dachu to nie musisz ...

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jakie pozwolenie??
    Musisz zgłosić prace.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę będzie niezbędne, jeżeli przy okazji remontu dachu zechcemy zmienić jego konstrukcję (kształt), podwyższyć budynek, zaadaptować nieużytkowe poddasze na cele mieszkalne, dobudować dodatkowe pomieszczenia albo wstawić okna połaciowe. Roboty te wykraczają bowiem poza zakres remontu domu i stanowią przebudowę.

    Do wniosku o pozwolenie trzeba dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, cztery egzemplarze projektu budowlanego oraz decyzję o warunkach zabudowy (jeśli jest wymagana, bo nie ma planu miejscowego). Docieplenie dachu, wymianę rynien i naprawę więźby wystarczy zgłosić. Decyzja o pozwoleniu na budowę będzie bezwzględnie potrzebna, gdy chcemy wymienić pokrycie dachowe budynku wpisanego do rejestru zabytków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony