dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    henryk251

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    1. Ale nie ładnie jest mieszać obwody 230V z obwodami na niskie napięcie
    A w sterownikach systemowych to jak jest? Wchodzi sygnał z magistrali (niskonapięciowy) i jest jakieś wyjście 230V.

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    2. Sterowanie elektroniczne innym obwodem skończy się katastrofą jak owa elektronika padnie
    A to niby czemu?
    Jak elektronika padnie na zwarcie - będzie się świeciło światło, jak na rozwarcie to tego światła nie będzie.
    W sterowniku systemowym jest dokładnie taka sama sytuacja, z tą różnicą, że w moim przypadku wiem do której puszki zajrzeć, a przy systemie należy "kopać" w rozdzielni.

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    3. Kabel bez skręcenia
    Nie rozumiem.

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    4. W jednym kablu razem wiele nie puścisz, np dallasów razem z zasilaniem
    A dlaczego?
    Obecnie w mieszkaniu mam 8 DS'ów na wspólnym kablu z zasilaniem i od 2 lat działa bez problemów.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    henryk251

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Natomiast z innym alarmem, żeby go uzbroić to wystarczy jedno wyjście OC.
    Nie chodzi tylko o uzbrojenie.
    Pasuje też wykorzystać czujniki podłączone pod alarm...

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ja tylko wyrażam opinię i nie chcę Cię do niczego przekonywać. Zrobisz jak zechcesz

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk251 Zobacz post
    Bardzo proszę o ten poradnik - wyślę wiadomość prywatną.
    Poszło, ale nie jest w nim opisana instalacja elektryczna która ma być później dopiero zaadaptowana pod automatykę.

    Cytat Napisał henryk251 Zobacz post
    Obawiałem się takiej odpowiedzi
    Chcąc zrobić to jak w opisie powyżej to będą kilometry kabli...
    Dlaczego kilometry kabli? Owszem będzie tego więcej ale bez przesady. Różnica pomiędzy tym co zaproponowałem a standardowym rozwiązaniem polega na tym, że w standardzie z jednego wyjścia z rozdzielni może być zasilanych parę obwodów świetlnych a w powyższym rozwiązaniu jedno wyjście z rozdzielni - jeden obwód. Jak zastosujesz pierwszą wersję którą ci zaproponowałem, czyli standardowa instalacja z magistralą pod moduły dopuszkowe to na początku wyjdzie taniej, ale później automatyka wyjdzie drożej. Dlaczego? Dlatego że moduły wielokanałowe w rozdzielni w przeliczeniu na jeden kanał wychodzą taniej niż moduły dopuszkowe. No i dlatego że moduły dopuszkowe przekaźnikowe mają zwykle 2 przekaźniki. Czyli wykorzystasz moduł w pełni tylko wtedy jak z puszki wyjdą 2 lub 4 obwody. Jak będziesz miał 1 lub 3 obwody to zawsze jeden przekaźnik pozostanie pusty. Czyli niezapłacony, a na pewno będziesz miał parę takich przypadków w domu.

    Cytat Napisał henryk251 Zobacz post
    Rozumiem konieczność stosowania kabli elektrycznych poprzez puszkę do rozdzielni oraz magistrali sygnałowej - szeregowej. Ale po co w takim przypadku UTP z każdej puszki do rozdzielni?
    Po to że w ten sposób zrobisz sobie instalację bardzo uniwersalną. Jeśli będziesz chciał zastosować urządzenie magistralne (np. panel sensorowy) to podłączysz je do magistrali, a jak będziesz chciał podłączyć np. zwykły włącznik to do skrętki która leci do rozdzielni. Oczywiście ten kabel sygnałowy z puszki do rozdzielni nie musi być skrętką, może to być np. znacznie tańsza alarmówka. Tyle że jeśli w przyszłości będziesz chciał podłączyć do niego jakiś element cyfrowy (np. DS18B20) to alarmówka ci tego nie przepuści, ma zbyt dużą pojemność. Zresztą masz to opisane w poradniku który ci wysłałem.

    Cytat Napisał henryk251 Zobacz post
    A jak z integracją systemu opartego na PLC2011 z alarmem Satel?
    System alarmowy tylko i wyłącznie ze stopniem bezpieczeństwa co najmniej GRADE 2. W przeciwnym wypadku żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpieczy ci domu. Może GRADE 1 wystarczy ale Integra proponuje GRADE 3 więc nie ma się nad czym zastanawiać. Poza tym Integra integruje się z każdym profesjonalnym systemem automatyki. Dobrym rozwiązaniem jest też Jablotron ale trochę droższy. Nie będę już proponował znacznie droższych systemów jak np. BOSCH bo nie ma sensu.

    Jeszcze raz namawiam do zrobienia podstawowej automatyki od razu i wyjdzie to najtaniej. Moduł Ampio 8 przekaźników z pełną logiką kosztuje 920 zł netto. Czyli inteligentna automatyka jednego obwodu 115 zł. Są oczywiście tańsze i droższe systemy ale niewiele odbiegają cenowo (są wyjątki). Nie opłaca się za taką kasę robić 2 razy roboty i kupować 2 razy kompletu włączników do domu. A musisz wtedy powymieniać wszystkie włączniki z bistabilnych na monostabilne.

    Na później możesz sobie pozostawić rozbudowę o droższe elementy które na początku nie będą potrzebne. Np. panele sensorowe, ekran dotykowy, stacje pogodowe, integracje z innymi urządzeniami, serwer (który w Ampio nie jest potrzebny jak nie chcesz łączyć się zdalnie), ewentualnie późniejsze odpalenie obwodów RGB jeśli takowe planujesz.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    1. Ale nie ładnie jest mieszać obwody 230V z obwodami na niskie napięcie
    Naprawdę, to jakim cudem twoje chińskie PLC łączy nisko napięciowe obwody z wysokonapięciowymi
    2. Sterowanie elektroniczne innym obwodem skończy się katastrofą jak owa elektronika padnie
    To w jakim celu założyłeś chińskie PLC?
    3. Kabel bez skręcenia
    Akurat skrętkę zalecają producenci tego chińskiego PLC

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Nie mogłeś słyszeć złych opinii, chyba że od hejterów lub oczerniaczy.
    Nie ma też pozytywnych opinii panie @palacz997 czy @mariusz.lubicz, bo tylko ty tego używasz

    Ja bym jednak Ci proponował zlecić komuś projekt instalacji elektrycznej i wszelkiej innej opierającej się na przewodach.
    Tylko że nikt przy zdrowych zmysłach nie wykonuje i nie projektuje instalacji w domach pod PLC.
    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Jak wysypie Ci się magistrala jakiegoś systemu to nawet nie włączysz światła. Rozwali się jedno urządzenie na magistrali to zawiesi całą komunikację i nie włączysz nic i do tego nie znajdziesz prosto, które to.
    UAHAHHAHA.
    Jak nieuku pada jedno urządzenie na magistrali, to nie działa jeden moduł, a nie cała magistrala. NIEZNAM ANI NIE SŁYSZAŁMEM O PRZYPADKU AWARI URZĄDZENIA, KTÓRE POWODOWAŁO ZABLOKOWANIE MAGISTRALI.
    Praktycznie niemożliwe jest ab y padnięcie elementu odpowiedzialnego za kombinację powaliło całą linie.
    Dlatego takie obiekty jak lotniska, wieżowce, hotele czy rezydencje wykonuje się na systemach magistralnych np. KNX-ie, a nie na PLC i to nawet nie chińskich.

    Cytat Napisał henryk251 Zobacz post
    Okablowanie zaprezentowane przeze mnie w pierwszym poście ma o wiele więcej możliwości, a i w rozdzielni będzie porządek.
    Przyjmijmy więc, że twoje rozwiązanie jest genialne, odkrywcze i przenoszące nas w XXX wiek.
    Nie wiem tylko po co tu przychodzisz i tracisz czas.
    Twoje małpy twój cyrk.

    PS.
    Twoje rozwiązanie jest znane co najmniej od 26 lat.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 19-08-2016 o 13:38
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Nie karmić trola....

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Nie karmić trola....
    Tego chłopie to kompletnie nie rozumiem. Przychodzisz głodny, wciskasz chiński badziewny PLC2011A0 sterownik jako sterownik do inteligentnych domów w tematach, gdzie nie ma mowy żeby wcisnąć tego chińczyka. Wciskasz bezużyteczny sterownik PLC2011B0 jako system alarmowy, mimo że nie ma to nic wspólnego z alarmem, a forumowicz chce np. satela. Po czym stwierdzasz żeby cię nie karmić.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ja nie jestem żadnym importerem ani sprzedawcą. Ale może mi pomożesz.
    Gdzie ci importerzy/handlarze jak ich nazywasz pogardliwie zaopatrują się w te sterowniki PLC2011 w Chinach? Chcętnie kupię kilka sztuk z pominięciem lokalnych sprzedawców. Na pewno będzie taniej i wykończymy tych polskich handlarzy kupując bezpośrednio.

    Bo widzisz gdybyś wskazał źródło gdzie te sterowniki są w Chinach do byśmy razem wykończyli tych handlarzy raz na zawsze. Każdy by zamówił sobie w Chinach sam.

    PS. Sterowników A0 już nie ma są A1 B1 C1 i LMBD4 PLC.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 20-08-2016 o 18:07

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ja nie jestem żadnym importerem ani sprzedawcą. Ale może mi pomożesz.
    Gdzie ci importerzy/handlarze jak ich nazywasz pogardliwie zaopatrują się w te sterowniki PLC2011 w Chinach? Chcętnie kupię kilka sztuk z pominięciem lokalnych sprzedawców. Na pewno będzie taniej i wykończymy tych polskich handlarzy kupując bezpośrednio. .
    aliexpress.com

    PS. Sterowników A0 już nie ma są A1 B1 C1 i LMBD4 PLC.
    A co to zmienia, skoro to taki sam badziew?
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    aliexpress.com
    A co to zmienia, skoro to taki sam badziew?
    Ale daj linka, bo szukałem i nie mogę znaleźć.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ale daj linka, bo szukałem i nie mogę znaleźć.
    To akurat świadczy, że popularność tego chińskiego PLC się już skończyła, skoro nie możesz go znaleźć na aliexpress.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    To akurat świadczy, że popularność tego chińskiego PLC się już skończyła, skoro nie możesz go znaleźć na aliexpress.
    Ale ty śledzisz te sprawy i nie wiesz gdzie w Chinach można to nabyć bez polskich handlarzy? Daj link to tych handlarzy razem wykończymy. Coś kręcisz.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Ale ty śledzisz te sprawy i nie wiesz gdzie w Chinach można to nabyć bez polskich handlarzy? Daj link to tych handlarzy razem wykończymy. Coś kręcisz.
    Skoro nie ma chińskiego PLC na chińskim aliexpres, to znaczy, że nie ma nim zainteresowania
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Skoro nie ma chińskiego PLC na chińskim aliexpres, to znaczy, że nie ma nim zainteresowania
    To gdzie je kupić żeby handlarzy wyeliminować? Takim jesteś wrogiem i od 4 czy 5 lat pewnie nie raz byłeś na ich stronie. Daj tego linka i nie ściemniaj chyba, że sam je sprzedajesz i nie chcesz zdradzić źródła?

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał henryk251 Zobacz post
    Słyszałem trochę niepochlebnych opinii na ten temat.
    Wolałbym zastosować coś co jest bardziej sprawdzone, mam na myśli Satela.
    To nie są niepochlebne opinie ale walka "systemowców gotowych" z tymi, którzy preferują sterowanie za pomocą uniwersalnych sterowników PLC. Nie należy wierzyć we wszystko co tutaj wypisują. Zadzwoń pod numer 666 15 20 20 i sam porozmawiaj, a wyrobisz sobie opinię bez czytania tego bełkotu.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony