dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie co dam radę przed zimą?

    chciałabym zweryfikować plany na dalsze prace przy budowie. Budnek stoi już z dachem, okna zamówione i będą w ostatnim tyg. września. Zastanawiam się co jestem w stanie zrobić jeszcze przed zimą:
    plan jest wstępnie taki, że tydzień przed oknami umówię hydraulika i elektryka żeby przygotowali sobie bruzdy i może kanalizę i wodę już rozłożyli, a jak zamontują się okna to elektryk dokończy i wtedy mogę zatynkować ściany i sufity (wstępnie planuje knauf diamant)
    potem facet od instalacji rozłoży wentylację mech, styropiany i podłogówkę no i tu się robi problem bo na pewno zejdzie mu na to sporo czasu, a tu już powoli będzie się robił listopad, a domu na razie nie chciałam ocieplać tylko poczekać na wiosnę
    czy jestem w stanie uruchomić grzanie przed zimą biorąc pod uwagę okres wygrzewania jastrychu ?
    wentylacji mechanicznej ponoć nie należy uruchamiać przed malowaniem...
    podpowiecie coś z doświadczenia?

    a i jeszcze jedno pytanie. instalator polecany, ale firma niewielka- obawiam się problemów z wyegzekwowaniem naprawy całej podłogi w razie jakichś błędów w instalacji (wydaje mi się, że od dużej firmy łatwiej uzyskać zwrot kosztów) czy mogę się jakoś zabezpieczyć jako klient?
    jak powinna wyglądać umowa z taką małą firmą w kwestii odpowiedzialności za wykonaną pracę?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jeśli nie wybrałeś jeszcze instalatora systemu grzewczego to polecam nasze zaufane firmy, znajdziesz je TUTAJ Wpisz tylko kod pocztowy. No i zobacz co oferują!
    Co do warunków seriwsu i gwarancji - poczytaj na naszej stronie, że mamy serwis 24h i atrakcyjne warunki gwarancji na nasze urządzenia Jeśli masz jakieś pytania - służe pomocą!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    Największy problem to znaleźć kogoś kto wykona te prace DOBRZE a nie byle jak. DOBRZY fachowcy o tej porze często przyjmują już terminy na wiosnę.

  4. #4

    Domyślnie

    mogę poczekać tylko skąd będę wiedziała, że ktoś jest dobry, zauważyłam że cena w ogóle nie jest wyznacznikiem, a co do proponowanych rozwiązań było u mnie 4 polecanych fachowców i każdy mówił coś innego

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mahogany6 Zobacz post
    mogę poczekać tylko skąd będę wiedziała, że ktoś jest dobry, zauważyłam że cena w ogóle nie jest wyznacznikiem, a co do proponowanych rozwiązań było u mnie 4 polecanych fachowców i każdy mówił coś innego
    Zapytaj o referencje, popytaj inwestorów o opinię o tej firmie, zobacz z jakimi producentami współpracują, czy są autoryzowani. No i do tego trochę zaufania
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    czy jestem w stanie uruchomić podłogówkę robiąc wylewkę na początku listopada?- gaz będzie do końca listopada, wylewka z mixokreta (zastanawiam się czy byłaby taka opcja żeby zrobić najpierw kompletną podłogówką, a potem próbować zagrzać na tyle żeby móc zrobić tynki? (ocieplenie dopiero na wiosnę)
    dotychczasowa firma proponuje przed zimą tylko rozłożyć instalacje (mają terminy na koniec października początek listopada ostatnie) i nie chcą juz robić wylewek i tynków przed zimą. a ja mam chyba budowlane adhd i żal mi że nic się nie będzie działo.

  7. #7

    Domyślnie

    witam,

    mam podobny problem jak autor wątku. Mianowicie mamy dziś 27.09.16., aktualnie mam wylany strop i za jakiś tydzień przyjdą ściany szczytowe oraz kolankowe a następnie ściany wewnętrzne. Mam zamówionego cieślę od dachu, dogadanego instalatora CO-Woda oraz na 90% elektryka.

    Po odczekaniu kilu dni chciałbym by wchodził cieśla z więźbą, a gdy skończy dach (bez dachówki-około 2tygodni cieśla radzi poczekać z założeniem dachówki) chciałem montować okna i by wchodził najpierw elektryk a później CO i Woda...

    Czytając forum mam dylemat czy wkładać okna i robić instalację czy czekać do wiosny :/ nie ukrywam, że gdyby była taka możliwość to wolałbym istalacje mieć położone. Dodatkowo wylaną posadzkę i otynkowany maszynowo sufit. Ściany wewnętrzne nie będą tynkowane tylko będzie zatapiana siatka, oraz szpachel i gruntowanie białą farbą zawnętrzną. Mury mam z YTONGA więc ich nie ocieplam.

    Podsumowując powyższą wypowiedź boję się troszkę czy instalacje nie popękają przez zimę i czy kuć żelazo póki gorące czy się wstrzymać????

    Nie ukrywam, że każdy miesiąc to kasa wyrzucona w wynajem mieszkania i im prędzej skończę tym prędzej będę mógł się wprowadzić...sam już nie wiem

    pozdr Artur

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał 82badyl Zobacz post
    ...Mury mam z YTONGA więc ich nie ocieplam.
    Kazdy, prawie kazdy inwestor chce aby jego dom miał jak najmniejsze zapotrzebowanie na ciepło i małe rachunki na ogrzewanie, a jednak są tacy którym na tym nie zalezy. Któz bogatemu zabroni.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 27-09-2016 o 13:32

  9. #9

    Domyślnie

    [QUOTE=asolt;7280427]
    Cytat Napisał 82badyl Zobacz post
    ...Mury mam z YTONGA więc ich nie ocieplam.

    /QUOTE]

    Kazdy, prawie kazdy inwestor chce aby jego dom miał jak najmniejsze zapotrzebowanie na ciepło i małe rachunki na ogrzewanie, a jednak są tacy którym na tym nie zalezy. Któz bogatemu zabroni.
    czyli twierdzisz że jestem bogaty i nie ocieplając Ytonga stracę? Murarze którzy budują mi chatę sami mają z ytonga, ich rodziny również. Nikt nie ocieplał. Sąsiad również ma Ytong również nie ocieplał 4 zima i jak porównywał z innymi którzy budowali tradycyjnie ceramika i ocieplenie to koszt grzewczy wychodzi tak samo a nawet taniej u sąsiada....Yotong 36,5 ścianki działowe też Ytong 11,5 z zewnątrz i wewnątrz siatka, szpachel i grunt.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    [QUOTE=82badyl;7280463]
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    czyli twierdzisz że jestem bogaty i nie ocieplając Ytonga stracę? Murarze którzy budują mi chatę sami mają z ytonga, ich rodziny również. Nikt nie ocieplał. Sąsiad również ma Ytong również nie ocieplał 4 zima i jak porównywał z innymi którzy budowali tradycyjnie ceramika i ocieplenie to koszt grzewczy wychodzi tak samo a nawet taniej u sąsiada....Yotong 36,5 ścianki działowe też Ytong 11,5 z zewnątrz i wewnątrz siatka, szpachel i grunt.
    Słowa murarzy a tym bardziej ich rodzin mnie nie przekonują, bo oni nie są specjalistami od ocieplen i energooszczednosci. Murarz sie ma znac na murowaniu a nie liczeniu opłacalnosci ocieplen i ich rodzajów. Niech sie kazdy zajmuje tym co umie robic najlepiej. Wracając do kosztów ogrzewania jezeli im pasują takie koszty jakie mają to wszystko w porządku, ale mogłyby byc jeszcze mniejsze gdyby tego ytonga jeszcze docieplic. Jezeli chce sie porównywac rózne ocieplenia i straty z nich wynikające trzeba dokładnie je przeliczyc, samo porównywanie róznych domów nic w praktyce nie daje.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 27-09-2016 o 14:45

  11. #11

    Domyślnie

    a co do głównej treści mojego postu jakieś sugestie?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał 82badyl Zobacz post
    a co do głównej treści mojego postu jakieś sugestie?
    Wracając do meritum to proponuję załozyc okna, wykonac instalację elektryczną, nastepnie pozostałe instalacje czyli podłogówkę, wm, wod-kan (oc), i wykonac wylewki, tynki zostawic na wiosnę, wylewki wymagają dłuzszego schnięcia i na wiosne po tynkach mozne je wygrzewac i kontynuowac dalsze prace (płytki, szpacholwanie malowanie, panele itd.)

  13. #13

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź. dla zainteresowanych stanęło na tym, ze przed zimą wykonamy tylko elektrykę i wodkan bez podłogówki, bo nie chcemy zniszczyć sobie wylewki, w sumie nie spieszy mi się na tyle żeby stawiać na głowie kolejność prac

    dalej pozostają mi pytania o wentylacje mecvhaniczną- czy pod sufitem podwieszanym- od rekuperatora z poddasza trzema pionami w dół żeby uniknąć omijania belek stropowych ( w pomieszczeniu gospodarczym, garderobie i łazience) czy w posadzce
    czy rekuperator brink (jak jest z wyegzekwowaniem gwarancji- np. cześci zamiennych)

    kocioł planowałam vitodens 200 - nie wiem czy to dobry wybór..

  14. #14

    Domyślnie

    Zluzowałem z tymi oknami i instalacjami...tzn. jeżeli będzie ładna pogoda to położę instalacje, wstawię okna podłącze alarm i będę wietrzył

    Zresztą teraz i tak mam przerwę technologiczną bo po wylaniu stropu szczyty będą murować dopiero za dobry tydzień. Później ściany wewnętrzne i dach... tak więc po przeanalizowaniu wszystkiego dałem sobie na luz Jeśli będzie obsuwa z czasem to pogadam z instalatorami że wykonanie przekładam na wiosnę...Jeśli będę musiał szukać innych cóż co ma być to będzie Zawsze staram się myśleć pozytywnie więc nie ma tego zlego co by...i tak dalej :bigok

    Pozdrawiam szanowną brać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony