dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    babiczek

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-351
    Posty
    8

    Question Fototapeta w kuchni ?

    Zamawiam fototapetę z [link do sklepu nie ma żadnego związku z pytaniem] mam już wzór itp jednak... jest do kuchni.

    Boję się, że będzie odklejona. Pytałam w sklepie polecili laminat i ew szkło na nią. Czy to jednak nie zepsuje widoku i wyglądu zdjęcia ?

    Może lepiej mieć po prostu kafelki..
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-08-2016 o 13:19

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli chcesz fototapetę nad blat to zaleca się szkło w celu jej ochrony. W innym miejscu starczy winylowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Według mnie ogólnie to nie jest dobry pomysł, płytki lepiej się sprawdzają mimo wszystko.

  4. #4

    Domyślnie

    foto tapeta to bardzo oklepany temat. trwalsze sa plytki czy plexi

  5. #5
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Fototapeta, jako ekran kuchenny daje ciekawy i spektakularny efekt, ale później bywają z nią już tylko problemy… Szybko się nudzi, odkleja na krawędziach, a usunięcie jej ze ściany jest pracochłonne. Dobrym, minimalistycznym i niepretensjonalnym rozwiązaniem jest pomalowanie ekranu tą samą farbą, co pozostałe ściany. Farba Kuchnia-łazienka w wystarczający sposób zabezpiecza powierzchnię przed zawilgoceniem i zabrudzeniem, a zanieczyszczenia można z niej usunąć tak samo łatwo jak z płytek ceramicznych. Odnowienie za to jest zdecydowanie łatwiejsze. Niektórzy bardziej zapobiegliwi lubią przykryć dodatkowo ścianę taflą szkła.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  6. #6

    Domyślnie

    odwiedz stronę :http://www.digi4wall.pl/
    mogą być stosowane nawet pod prysznicem.

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie jeśli już w kuchni to bym zabezpieczył szkłem

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomm.kk33

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jnow1 Zobacz post
    odwiedz stronę :http://www.digi4wall.pl/
    mogą być stosowane nawet pod prysznicem.
    jnow1 korzystałeś z tego? jak oceniasz?

  9. #9

    Domyślnie

    Oceniam to bardzo dobre ,jeżeli zastosujesz się do zaleceń producenta.....nie korzystałem z tego rozwiązania,ale zawsze jest ten pierwszy raz.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak możesz oceniać bardzo dobrze, skoro nie korzystałeś?
    Za taki fatalny marketing szef powinien pojechać ci po premii

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał warta Zobacz post
    foto tapeta to bardzo oklepany temat. trwalsze sa plytki czy plexi
    Toż przecie człowiek pyta, czy dobrze będzie, jak ją wstawi za szybą/plexi?
    Nie wiem jaki wzór, bo link został usunięty, ale wiem, że są takie fototapety, które niekoniecznie muszą się znudzić, a i nigdy czegoś podobnego nie osiągniesz, kładąc zwykłe płytki, zamiast fototapety za szkłem/plexi.

  12. #12

    Domyślnie

    Pytanie jest inne; czy aby na pewno musi być to fototapeta jako aranżacja ścian w kuchni? Bo zdecydowanie lepszym pomysłem będą panele szklane 3D które możesz położyć na ścianie, nie sądzisz? Możesz wybrać naprawdę ciekawy wzór i też masz inną jakość niż w przypadku tapety.

  13. #13
    Banned
    bogdan525

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    38-259
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał DomenaDom Zobacz post
    Pytanie jest inne; czy aby na pewno musi być to fototapeta jako aranżacja ścian w kuchni? Bo zdecydowanie lepszym pomysłem będą panele szklane 3D które możesz położyć na ścianie, nie sądzisz? Możesz wybrać naprawdę ciekawy wzór i też masz inną jakość niż w przypadku tapety.
    Dokładnie Panele z plexi czy hartowanego szkła będą dużo trwalsze i na pewno wytrzymają dłużej niż tapeta. Nie ma co pchać się w montaż tapety skoro za rok-dwa trzeba bedzie ją wymienić. A sądzę, że dobra jakościowo tapeta bedzie miała porównywalną cenę do paneli szklanych

  14. #14

    Domyślnie

    Jak do kuchni to właśnie najlepiej chyba panele szklane 3d. Moja znajoma ma takie w kuchni i w łazience, efekt jest naprawdę świetny

  15. #15

    Domyślnie

    Ja to bym najchętniej walnął fototapetę wszędzie Ostatnio tutaj trafiłem na świetnie wyglądające fototapety http://fototapetyinfo.pl/
    Ostatnio edytowane przez Spreak ; 01-03-2017 o 14:45

  16. #16
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Jeśli pomysłem na ekran kuchenny ma być grafika to lepszym rozwiązaniem niż przykrywanie tapety szkłem jest bezpośredni nadruk na szkle. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy wszystkich problemów związanych z tapetami (odklejanie, odbarwienia, falowanie powierzchni, zacieki, trudny demontaż…). Dodatkowo wymiana takiej dekoracji jest prostsza, bo wystarczy zdjąć ekran.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  17. #17

    Domyślnie

    Czy to będzie fototapeta za szkłem, czy panele szklane 3D, czy też bezpośredni nadruk na szkle - to wszystko się może znudzić...
    Także najlepiej zostawmy gołą nieotynkowaną ścianę - będzie przynajmniej oryginalnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Ja bym chyba nie zrobiła fototapety w kuchni, ale to dlatego, że lubię jak panuje tam spokój i wszystko jest na swoim miejscu. Jestem zwolenniczką płytek, ewentualnie szklanych paneli, które łatwo się czyści z kurzu, tłuszczu i plam po jedzeniu.

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dorota_ke

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-332
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak fototapeta to zrobiłabym ze szkłem. Przy zabrudzeniach łatwiej będzie się czyścić. Chociaż ja też jestem większą zwolenniczką płytek, ewentualnie cegły.

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Melaniaa
    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    40-081
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie bój się zastosować fototapety w swojej kuchni jeśli chodzi o zabrudzenia. Wiele sklepów internetowych daje gwarancje na trwałość produktu i nieblaknące kolory. Posiadam fototapetę w kuchni już od ponad roku i wygląda cały czas jak nowa. Zamawiałam ją z . Lepiej kupić polecany produkt niż taki, o którym nie wiesz jak będzie się zachowywał pod wpływem pary itd.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 11-02-2019 o 13:31

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony