dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 22
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 425
  1. #281

    Domyślnie

    Grzesiec: Zyczę powodzenia! Myślę, że nie tylko ja będę Ci kibicował.
    Może założysz na Forum dziennik budowy?

  2. #282
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Wróciłam ze spaceru po Twoim ogrodzie. Widać już wiosnę u Ciebie ...
    A to zdjęcie szczególnie mi się spodobało




    Mogę prosić, o aktualne zdjęcia magnolii w Twoim interaktywnym ogrodzie. Taki piękny drzewo - krzew, a tylko po jednym zdjęciu ?

  3. #283

    Domyślnie

    Tomka: W interaktywnym planie ogrodu jest wiecej zdjeć magnolii. Problem w tym, ze strona ta wymaga dopracowania tak, by łatwo odnaleść interesująca roślinę. Teraz, jak wiesz, jest to klikanie po omacku
    Magnolii mamy 5, lecz trzy posadzone były dopiero ostatniej jesieni są mało fotogeniczne
    Te starsze są ciagle małe Jedna jest w lewym górnym rogu planu (samym rogu są śliwy). Druga (to trudniejsze) z lewej strony planu, w połowie grupy roślin - taka sama ikona jak dla pierwszej.

    W dziale Ogród 2008 powtórzyłem tez jedno z nowych zdjeć magnolii.

  4. #284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Mam, mam znalazłam i to jedną - gwiaździstą zanim odczytałam podpowiedź. Znalazłam ją szukając nowych zdjęć dodanych 1 maja . Wcześniej widziałam te trzy magnolie, rosnące przy domu.
    Maćku, porównując zdjęcia z 2005 i aktualne widać wzrost roślin ... Może chciałbyś, żeby jeszcze szybciej rosły?
    Kończąc dzisiejszy spacer po ogrodzie podsumuję: Ślicznie u Ciebie!

    Z czego masz wykonany podjazd? Co to za kostka?

  5. #285

    Domyślnie

    Tomka: Jak pewnie zauważyłaś, dodałem do planu ogrodu spis roślin, z ktorego odsyłam - wskazuję na planie miejsce, gdzie wskazana roślina sie znajduje. Powinno to ułatwić nawigacje

    W tym okresie ogród bardzo się zmienia. Przyrasta też ilośc zdjęć. Robię ostrą selekcję co umieszczać na stronie. I tak jest tego zbyt wiele

    Co do kostki brukowej to jest to Bulwar melanż (nie pamiętam "wiosna" czy "lato") z firmy Jadar. Te melanże pięknie wyglądały na paletach wystawowych w firmie. W praktyce, po położeniu było troche melanżu. Teraz po dwóch latach wszystko wyblakło, a nawet bardzo wyblakło. Wydaje się, że gdybyśmy wybrali Bulwar bez malanzu nie byłoby istotnej różnicy w kolorystyce.[/b]

  6. #286

    Domyślnie witajcie

    Ja w czerwcu zaczynam budowe LMB24a
    Zrobilam jednak wiele przerobek...
    -poszerzylam dom o 2 m, co dalo mi szerszy garaz i pomieszczenie gospodarcze, to umozliwilo polaczenie garazu z domem, a do pom.gosp przenioslam kotlownie
    -poprzednia kotlownia zostala polaczona ze sciana do pokoju dziennego, tworzac spizarnie
    -ubikacje dla gosci oddzielilam od bylej kotlowni, zostawiajac wejscie od strony wiatrolaru
    -poszerzylam wejscie do pokoju dziennego (z korytarza 1,6m. z kuchni 1,8m)
    -wyrzucilam lazienke od sypialni, powiekszajac to pomieszczeni (230x 340) zamieniajac na gabinet
    -wydluzylam tara o 1m
    -maksymalnie powiekszylam okna w wykuszu,zeby doswietlaly salon
    Niestety nie mam lazienki z oknem-jednak nie byl to dla mnie priorytet
    sadze,ze teraz ten domek zyskal na funkcjonalnosci!

  7. #287

    Domyślnie

    Witaj anna2405!
    Opisana przez Ciebie ilośc zmian robi wrażnie! Ciekaw jestem, jak będzie wyglądała bryła budynku szerszego o 2 m.
    Nie bardzo rozumiem, jak będzie się wchodziło do kuchni, skoro spiżarnia przylega do sciany salonu.
    Co do zyskania na funkcjonalności" to kwestia gustu i subiektywnych odczuć.

    Jeżeli będziesz pamiętała i miała na to ochote, pokaż kiedyś zdjecia bryły budynku. Ciekawią mine również te wieksze okna w wykuszu

  8. #288

    Domyślnie

    spizarnia bedzie przechodnia, czyli goscie z holu ida do salonu, a my (sluzba) przez spizarnie do kuchni
    Bryla budunku wydaje mi sie,ze zupelnie sie nie zmienia-jest to poszerzenie symetryczne.
    W czerwcu zaczynam budowe, to tak naprawde dopiero zobacze, coz tam powymyslalam.....

  9. #289
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Maćku, znów przyszłam nacieszyć me oczy . Jak zawsze bardzo ładnie u Ciebie. Stronę dopracowałeś w szczegółach i teraz dokładnie widać, jak zmienia się ogród i rosnące w nim rośliny.

    Jak długo masz aktinidie? Czy w jakiś specjalny sposób o nie dbasz, np. opryski, nawożenie ... U mnie na jednej zaczęły zwijać się listki, a młode pędy zaatakowały mszyce .
    Pozdrawiam

  10. #290

    Domyślnie

    TomKa:
    To miła niespodzianka, że zaglądasz do naszego ogrodu. Już pogodziem się z tym, że zainteresowanie naszą stroną "topnieje". Cóż, aktualnymi są prezentacje trwających budów. Ogrody jakby troche z tyłu

    A odnośnie aktinidii. jedną (to ta przy drewytni) mamy od 2006 roku. Przez pierwszą zimę przemarzła. Zaczęła żyć wiosną 2007.
    Dwie pozostałe zostału posadzone w 2007. Aktinidia ostrolistna pięknie zaczęła rosnąć i przestała. Pędy zaczęły zamierać. Jak już wszystko co wyrosło uschnęło zaczęła w tym samym roku odrastać od korzeni.

    Zamieściłem dzisiaj aktualne zdjęcia wszystkich trzech aktinidii.

    Sadząc aktinidie dawaliśmy uniwersalną ziemię ogrodnicza. Nie nawozimy ich wogóle., natomiast podlewamy dośc często. Akurat na aktinidiach jak dotąd nie mielismy żadnych mszyc. Również nie było żadnych chorób grzybowych, natomiast na innych roslinach jest tego w tym roku dużo a nawet wiecej

  11. #291

    Domyślnie

    dzieki TomKa odkrylam Twoja galerie!
    rewelacja! Sposob robienia zdjec z lotu ptaka, hmm...?
    Ja od poniedzialku zaczynam. na razie mam wytyczony budynek-wszystko przede mna. Maciejon, Twoja galeria jest dla mnie skarbnicą wiedzy!!!!
    Pozdrawiam serdecznie!

  12. #292

    Domyślnie

    anna2405: Dziękuję i zycze sukcesu budowlanego

  13. #293

    Domyślnie Witam

    Nie było mnie kilka tygodni, no może kilkanaście. A tu Figa rośnie jak na drożdżach. Jest śliczna i taka urokliwa.... A ogród nie mogę się nadzwiwić jaki jest piękny.... Zadziwiający wprost....

    U nas w lipcu firma będzie nam grodzić działkę, więc juz żyjemy tym ,że nareszcie cos rusza....
    Załączam zdjęcie, na którym widać na horyzoncie wyznaczanie działki, częściowo juz wykosozonej, rzeczywiście jest tego trochę...
    a mój synek Marcel biegał z taka radością po działce i krzyczał: tu będzie mój domek - to było rozkoszne...chociaż jeszcze tyle pracy przed nami!!!!






    Pozdrawiam gorąco
    safikey

  14. #294

    Domyślnie

    safikey: Widziałem już zdjęcia dzialki zimą. Teraz- latem. Rozumiem, że nastepne będą nie jesieni lecz z ogrodzeniem
    Dziękuję za odwiedzanie naszej strony i kibicujem Waszym planom

    Kiedy zaczniecie budowę?

  15. #295
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    TomKa:
    To miła niespodzianka, że zaglądasz do naszego ogrodu. Już pogodziem się z tym, że zainteresowanie naszą stroną "topnieje". Cóż, aktualnymi są prezentacje trwających budów. Ogrody jakby troche z tyłu

    A odnośnie aktinidii. jedną (to ta przy drewytni) mamy od 2006 roku. Przez pierwszą zimę przemarzła. Zaczęła żyć wiosną 2007.
    Dwie pozostałe zostału posadzone w 2007. Aktinidia ostrolistna pięknie zaczęła rosnąć i przestała. Pędy zaczęły zamierać. Jak już wszystko co wyrosło uschnęło zaczęła w tym samym roku odrastać od korzeni.

    Zamieściłem dzisiaj aktualne zdjęcia wszystkich trzech aktinidii.

    Sadząc aktinidie dawaliśmy uniwersalną ziemię ogrodnicza. Nie nawozimy ich wogóle., natomiast podlewamy dośc często. Akurat na aktinidiach jak dotąd nie mielismy żadnych mszyc. Również nie było żadnych chorób grzybowych, natomiast na innych roslinach jest tego w tym roku dużo a nawet wiecej
    Zaglądam, zaglądam i ... nawet kilka osób Ci przyprowadziłam .
    Z aktinidią u mnie identycznie, ale może nie powinnam się martwić, bo odżyje . Myślałam, że to te mszyce tak ją wykańczają, a ona się po prostu aklimatyzuje .

    Zdjęcia aktinidii obejrzałam. Szybko i ładnie Ci się rozrastają.

  16. #296

    Domyślnie

    Ja ruszylam z moim LMB24a, ze wspomnianymi wczesniej zmianami....
    jestem przeszczęśliwa i mam nadzieję,ze ta radość będzie nam towarzyszyć do konca budowy, a nie tylko teraz (budujemy drugi dzień )
    Nasze wzmagania tutaj dokumentujemy http://www.daminet.pl/~adr13/
    Pozdrawiam

  17. #297

    Domyślnie

    Ruszyłem natychmiast do ogladania zdjęć. No!, tempo imponujące.
    Będę zaglądał i kibicował. Powodzenia

  18. #298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Domek w poświacie poburzowej pięknie wygląda .
    Maciejon, a te koźlarze to gdzieś u Ciebie w ogrodzie rosną ?

  19. #299

    Domyślnie

    TomKa
    Jestes najwierniejszym Gościem na stronie naszego ogrodu
    Ja duzo częściej jestem w ogrodzie niz na stronie

    A koźlarze niespodziewanie urosły na działce pod jedna z brzózek. Oby był to dobry poczatek

  20. #300
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzesiec

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie LMB 24/L

    Witaj Maciejon,

    Pozdrowienia z Bielska-Białej. U nas w tym roku prace już ruszyły. Instalacja elektryczna na ukończeniu. Oczywiście często "podglądamy" Twój domek.

    W którym miejscu instalowałeś programator pieca? Na końcu korytarza?

    Grzegorz

    [/img]

Strona 15 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony