dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 22
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 425
  1. #1

    Domyślnie Dom (LMB24 PRAGA) i ogród Marzeny i Maćka

    Pozazdrościłem tym wszystkim, którzy prezentują zdjęcia swoich budów czy domów i postanowiłem też spróbować

    http://maciejon.republika.pl

    Zapraszam!
    maciejon
    Ostatnio edytowane przez maciejon ; 07-05-2010 o 06:37

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt, szkoda że go wcześniej nie widziałem ja buduję D-09 z Muratora (102m2) ale ten wydaje mi się większy i ma poddasze do wykorzystanie nawet wstawiliście okna dachowe.
    Bardzo , bardzo ładny domek i fajna okolica – lądowisko dla helikopterów, delacje rządowe na budowie fiu-fiu-fiu , a do mnie nawet sołtys na dorożce nie przyjechał .
    Z przyjemnością obejrzę dalsze zdjęcia z wnętrz.
    Pozdrawiam

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    Aga J.G

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    22.012
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    248

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek a jakie widoki

  4. #4

    Domyślnie Re: Dom Marzeny i Maćka

    Cytat Napisał maciejon
    ...Pozazdrościłem tym wszystkim, którzy prezentują zdjęcia swoich budów czy domów i postanowiłem też spróbować...
    Super !!! Gratuluję ! Górą nasi !

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa

    Cytat Napisał Redii
    ...nawet wstawiliście okna dachowe...
    To nie okna. To wyłazy. Poddasze będzie nieużytkowe

  6. #6

    Domyślnie

    W moim projekcie też jest poddasze nieużytkowe i będzie nie ogrzewane, ale ja go zamierzam troszkę użytkować – tzn. wstawić parę desek nad ociepleniem stropu i będzie spory schowek na rupiecie. Myślę że u Was jest sporo więcej miejsca więc troszkę można „użytkować”
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    I tak właśnie będzie , nie mniej obecnie jeszcze nie wiem jaki charakter będzie miało to użytkowanie. Chodzi mi po głowie zrobienie czegoś na kształt spiżarni. Jakaś dobrze izolowana i wentylowana pakamera.
    Ale czy to ma sens - nie wiem!

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Bardzo fajny domek. Fajne widoczki. Zdjęcia też fajne.

  9. #9

    Domyślnie

    Śliczny domuś,
    okolica podobna do mojej z wyjątkiem stawu,
    ach jak ja Ci go zazdroszczę
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  10. #10

    Domyślnie

    maciejon, teraz zauważyłem że budujesz na podkarpaciu, a czy możesz coś więcej gdzie?
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  11. #11

    Domyślnie

    Masz swietne ogrodzenie, powiedz ile masz metrów tego cuda i ile cie kosztowało np. jedno przesło.Czym je pomalowałeś. Jaki masz strop w projekcie i czym planujesz ogrzewać dom.

  12. #12

    Domyślnie

    Super domek - podoba się

    Jaki to kolor podbitki?
    Jakiś orzech??
    Tomasz

  13. #13

    Domyślnie

    AGA J.G i jagna: dziękuję za miłe słowa

    rubin23: buduję w powiecie lubaczowskim. Ostatnio włączyłem się na Forum do grupy podkarpackiej. Jeżeli też budujesz na podkarpaciu, a nie jesteś w tej grupie, serdecznie zapraszam. To wspaniała grupa

    acca5: Ogrodzenia ("tego cuda" - dziękuję ) mam ok. 180 m. Ono nie jest malowane. Sa to kształtki betonowe, barwione w masie i robione na bazie białego cementu. Środek jest zbrojony i zalany betonem. Kształtki wstępnie były osadzane na Atlas Plus'ie, aby beton nie wypływał w trakcie zalewania. Całośc została dwukrotnie zaipregnowana (natrysk) preparatem Ahydrosil K (Silikony Polskie Sarzyna) aby beton nie pił wody.
    Przęsła to zwykłe płaskowniki, malowane minią i matowa farbą grafitową.
    Koszty - nie było to tanie. Mówię, że gdybym wiedział ile to wyjdzie. nie porywał bym się na to lub w takiej ilosci: 1 mb ogrodzenia (materiały+ robocizna) wyszedł ponad 150 zł.
    Zdecydowałem sie na "włożenie" w słupek skrzynki elektrycznej, Wyszło nieźle. Włączyłem takie zdjęcie na moja stronę, do działu ogrodzenie

    Tom_Poznan: podbitka była dwukrotnie malowana impregnatem Bondex Wood Stain w kolor kasztan. Wstępnie wybraliśmy kolor stolarki. Wzięlismy próbkę i na jej podstawie wybralismy kolor na podbitkę. Zobaczymy czy się zgra jak kupimy okna

  14. #14

    Domyślnie

    buduję w powiecie lubaczowskim. Ostatnio włączyłem się na Forum do grupy podkarpackiej. Jeżeli też budujesz na podkarpaciu, a nie jesteś w tej grupie, serdecznie zapraszam. To wspaniała grupa

    Dzięki. czyżby to było Nowe Sioło?
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Jaki masz strop w projekcie i czym planujesz ogrzewać dom.
    Dopiero teraz dostrzegłem pytanie

    Strop - jętki drewniane, zespolone z konstrukcją dachu.
    Ogrzewanie - gaz ziemny; piec albo turbo albo kondensat; częściowo podłogówka, częściowo panele

  16. #16

    Domyślnie

    Hallo Maciejon piekny domecek macie piekny ogrod piekne ogrodzenie i sielskie spokojne otoczenie, nie moge sie doczekac kiedy razem z zona odwiedzimy Was kiedys w lecie, a Wy nas,
    ach ten staw jest taki fajny, dziala na mnie i na moja wyobraznie,
    kapiele i lowienie ryb, cudownie macie.
    Co do ogrodu to dobrze ze go ladnie zaplanujesz, my tez chcemy nasze ary ladnie zaplanowc, tylko narazie jestesmy nastawieni na zarabianie malo czasu mamy na planowanie i wykonywanie, ale nadrobimy
    pozdrowionka
    to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze - Gregor

  17. #17

    Domyślnie

    Dziekuję za miłe słowa
    Oczywiście zapraszamy!
    Na budowie będę bywał sporadycznie ale da sie coś zsynchronizować.

    Dzisiaj staw wygląda mniej malowniczo niż na zdjęciu. Trwają tam prace nad budowa ośrodka wypoczynku światecznego, ale ma być i kąpielisko, i wędkowisko i kajaki.

    W najbliższy poniedziałek (17.I) zaczynamy prace sezonu 2005: ruszt pod płyty gk, instalacje kablowe, ocieplanie stropu, płyty podłogowe na poddaszu. Moze nie będzie mrozów przez ten tydzień.

    A ogród: pewnie od wiosny zacznie się nierówna walka z chwastami

  18. #18

    Domyślnie

    Dodałem kilka styczniowych zdjęć do działów: Okolica i Stan surowy.
    Założyłem (skromny) dział rozpoczętych prac przy sufitach i instalacjach

  19. #19

    Domyślnie

    Naprawdę ładny dom. Bardzo mi się podoba. Gratuluję. Mój drugi będzie podobny Ale to za jakieś 20 lat

  20. #20

    Domyślnie

    Nie martw się!.
    Mój pierwszy był budowany 20 lat temu

Strona 1 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony