dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 22
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 425
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Super domek i fotogaleria z opisami!


    Uśmiałam się przy niektórych do łez Szczegolnie czy tu coś urosnie i czyszczeniu trawnika

    Jaką ty masz działke, bo wyglada na sporą?No i tylu m ogrodzenia nie zazdorszcze, bo musiało sporo wynieść
    Bardzo przypadła mi do gustu kuchnia!
    pozdrawiam, życząc udanego końcowego wykończenia domku

  2. #202

    Domyślnie

    Dziękuję
    Jesteś pierwszą osobą, która komentuje podpisy do zdjęć i to w tak sympatyczny sposób

    Działka ma 35 arów. Ogrodzenie było drogie mimo, ze to nie klinkier. Ponieważ budowaliśmy mieszkając ponad 300 km dalej, zaczęlismy od grodzenia. Gdybyśmy mieszkali blisko budowy, pewnie ogrodzenie byłoby realizowane w drugiej kolejności no i pewnie byłoby (mówiąc delikatnie) inne

    A dom jest już wykończony .

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon

    A dom jest już wykończony .
    a fotki są?

    35 arów to jest co obrabiać
    300 km to sporo od poprzedniego miejsca zmiaeszkania, to tyle ile ja mam teraz Łeby co Was zagnało tak daleko?
    kurcze nieiwiem czy ja bym się odważyła tak daleko budować domek no i masz rację skoro tak daleko to pierwsze liczyło się ogrodzenie

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał aka z Ina
    Cytat Napisał maciejon

    A dom jest już wykończony .
    a fotki są?

    35 arów to jest co obrabiać
    300 km to sporo od poprzedniego miejsca zmiaeszkania, to tyle ile ja mam teraz Łeby co Was zagnało tak daleko?
    kurcze nieiwiem czy ja bym się odważyła tak daleko budować domek no i masz rację skoro tak daleko to pierwsze liczyło się ogrodzenie
    300 km to żadna odległość przy odległości 700 km jaka dzieli nas od miejsca naszej budowy.
    To nie kwestia odwagi lecz właściwej motywacji i determinacji. Wracamy w swoje strony po 20-to letnim "wygnaniu".
    Pozdrawiam Grazka3

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Dziękuję
    Za 1 mb blatu płaciłem 101 zł brutto. Była to cena z upustem. Normalnie kosztował on ok. 120 zł/mb
    Dziekuje za odpowiedz. Bylam pewna ze odpowiedz zwali mnie z nog, ale na szczescie nie jest tak zle w takim razie moge spokojnie myslec i marzyc o takim blacie u siebie.

    Pozdrawiam Aga.
    Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi na polu walki - J.Piłsudski
    nasz domek

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał aka z Ina
    Cytat Napisał maciejon
    A dom jest już wykończony .
    a fotki są?
    Chodzi Ci o zdjecia wnętrz
    No cóż. Zdecydowaliśmy sie poprzestać na tym co pokazalismy. Wnętrza urządzone i zamieszkane są czymś intymnym i dlatego ...

    Cytat Napisał Grazka3
    300 km to żadna odległość przy odległości 700 km jaka dzieli nas od miejsca naszej budowy.
    To nie kwestia odwagi lecz właściwej motywacji i determinacji. Wracamy w swoje strony po 20-to letnim "wygnaniu".
    Tak, te 700 może porazić. Ciekaw jestem jak sobie radzicie z takim budowaniem na odległość. Nam się udało całość zrealizowac w rok i 9 miesiacy, a jeżdżnia było co nie miara. I też wróciłem w "swoje" strony, tylko nie po 20-tu a 40-tu latach

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Cytat Napisał aka z Ina
    Cytat Napisał maciejon
    A dom jest już wykończony .
    a fotki są?
    Chodzi Ci o zdjecia wnętrz
    No cóż. Zdecydowaliśmy sie poprzestać na tym co pokazalismy. Wnętrza urządzone i zamieszkane są czymś intymnym i dlatego ...
    szanuję to

  8. #208

    Domyślnie

    Tak, te 700 może porazić. Ciekaw jestem jak sobie radzicie z takim budowaniem na odległość. Nam się udało całość zrealizowac w rok i 9 miesiacy, a jeżdżnia było co nie miara. I też wróciłem w "swoje" strony, tylko nie po 20-tu a 40-tu latach [/quote]

    Do obecnego stanu budowy ( surowy otwarty) nie było to aż tak skomplikopwane. Ponieważ obydwoje pochodzimy z Krakowa, rodzina nas wzięła na przechowanie na czas nadzoru nad pracami budowlanymi. Jedno z nas nie pracuje ( mąż) toteż całkowicie poświęciło się budowie - wije nowe gniazdko.
    Moje wyjazdy na teren budowy to krótkie kilkudniowe wizyty. Mamy dobry układ z właścicielem składu budowlanego, który sygnalizuje promocje na materiały budowlane, nawet jak nas nie ma na południu. Korzystamy z usług firm doradczych, praktycznie 70% spraw załatwiamy na telefon lub maila. Tak zamówiliśmy dachówkę, styropian na ocieplenie (jeszcze po niższej cenie), okna, drzwi i bramę garażową. Przed zamówieniem jednak szukamy przedstawicieli na północy żeby upewnić się co do koloru np. okien , drzwi i bramy garażowej. Dzięki korzystaniu z usług firm doradczych można uzyskać bardzo przyzwoite. oferty.
    Podejrzewam, że ten etap był najłatwiejszy. Przy wykończeniówce pobyt na budowie nie będzie mógł być tak sporadyczny jak do tej pory. Dlatego mąż wyjeżdża już w marcu, ponieważ w połowie tego miesiąca będzie montowana stolarka i zaczną się prace instalacyjne.
    Zaczynaliśmy w maju ubiegłego roku, a tegoroczne święta Bożego Narodzenia chcemy spędzić w nowym domeczku. Twój przykład pokazuje, że budowa na odległość nie jest niemożliwa, a efekty mogą być tak wspaniałe jak u Ciebie.
    Pozdrawiam Grazka3[/b]a

  9. #209

    Domyślnie

    "Nasze" technologie budowania na odległosc są bardzo podobne. I zgadzam sie Toba, że do stanu surowego zamnknietego to są same grube kwestie. Drobnica instalacyjno-wykończeniowo-urządzeniowa nie będzie łatwiejsza.

    My wiele z tej drobnicy oglądaliśmy i wybieraliśmy w Warszawie, bo tam mieszkalismy i wiedzielismy gdzie co jest. No i oczywiście pojawiał się problem transportu. Wszystko jednak daje sie zrealizować.

    Zycze Wam, by Wasze plany zamieszkania do końca roku zostały zrealizowane

  10. #210

    Domyślnie

    W związku z tym, iż już nie buduję, zamieściłem na stronie kilka nowych widoczków w dziale Okolica i pokazuję "Moje Miasteczko"

  11. #211

    Domyślnie koszt

    witaj Maciejon jestem na etepie przemyślen kupna projektu i budowy domu LMB24 jak byś mógł to podpowiedz mi czy ten projekt jest drogim projektem w realizacji .Chciałbym też budować z ytonga a moje fundusze są ograniczone (200 000 zl)
    Lepiej byś znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem

  12. #212

    Domyślnie

    Myślę, że można zmieścić sie w tej kwocie (oczywiście bez działki). Więcej o naszych kosztach realizacji wysyłam na priv.

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Kuchnia przepiękna Zresztą jak wszystko u was, ze smakiem i dbałością o najmniejszy szczegół
    Mam wrażenie , ze nai ma u was rzeczy przypadkowych
    A twoje miasteczko z przyjemnością obejżałam
    Wydaje się sympatyczne i takie z tradycją
    Pozdrówka

  14. #214

    Domyślnie

    andrzejka: dziękuję

    A nasze miasteczko to takie galicyjskie maleństwo - podobno jedno z najmniejszych w Polsce. Jego charakter najbardziej oddaja pokazane przeze mnie zdjecia ulic.
    Czuć tutaj specyficzny, galicyjski "klimat" - kto zna te strony, będzie wiedział o co mi chodzi .
    Są i śpiewnie zaciagający, życzliwi ludzie. Jak to na kresach

  15. #215

    Domyślnie

    maciejon - dom przepiękny !!!! Naprawdę taki o jakim marzyłam!!!

    Marzę o swoim kawałku podłogi a mieszkanie w bloku męczy mnie coraz bardziej. Dlatego podjęliśmy z mężem decyzję, że kupujemy działkę i w przyszłym roku zaczynamy budowę. Szukałam sobie projektu i bardzo podobała mi się Wierzba II ale jak zobaczyłam twoje cudo po prostu odleciałam i już ten projekt wisi na lodówce a Wierzba to tylko daleka alternatywa.
    W Twoim projekcie jest wszystko czego potrzebuję. Będę tu wracać często, bo jest warto. Muszę oczywiście pochwalić duży, piękny ogród i oczywiście okolicę. Ależ tam uroczo.
    Pozdrawiam
    Safikey

  16. #216

    Domyślnie

    safikey: To przemiłe co napisałaś I do tego to Twój pierwszy post na Forum! Dziękuję

    A odnośnie projektu: jeżeli zdecydujecie sie na LMB-24, chętnie podzielę sie naszymi uwagami, przemyśleniami i doświadczeniami - jeżeli tylko będziecie tym zainteresowani.

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hej,
    wpisuje sie kolejna zachwycona
    piekny domek,cudowna okolica
    a najbardziej wpadl mi w oko...kominek tez planujemy taki u siebie tzn.obudowe..ciekawa jestem ile kosztowal Ciebie ten kamyk ?
    dzwonilam niedawno do jednej z firm na wybrzezu z zapytaniem o ceny i powiem szczerze,ze...nie zemdlalam wydaja sie calkiem-calkiem..nie wiem na ile przelozy sie to na efekt koncowy wykonania takiej obudowy.
    kolejne pytanie - to kafle na podlodze w salonie...super dobrane do obudowy
    ja wlasnie probuje znalezc cos do naszego domu i na razie efekty marniutkie
    domku gratuluje
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

  18. #218

    Domyślnie

    MiA & Wojtek: Dziękuję i zaczyna mi się kręcic w głowie od tych miłych słów
    A info o kominku wysłałem na priv.
    W salonie (a także w kuchni i korytarzach) mamy włoski gres kupiony w Castoramie. Nazwy nie pamiętam a kosztował ok 86 zł/m2

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    MiA & Wojtek: Dziękuję i zaczyna mi się kręcic w głowie od tych miłych słów
    A info o kominku wysłałem na priv.
    W salonie (a także w kuchni i korytarzach) mamy włoski gres kupiony w Castoramie. Nazwy nie pamiętam a kosztował ok 86 zł/m2
    ha! jesli kreci sie Tobie jak po dobrym szampanie...to oby wiecej..prawda?
    za info jeszcze raz dziekuje slicznie
    pokazywalam Wasz domek Wojtkowi - tez mu sie podoba
    a gres naprawde jest b.ladny i swietnie komponuje sie z obudowa !
    dzieki za namiar - bede szukac
    pozdrawiamy
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

  20. #220

    Domyślnie

    Witam,
    Ja dziś zaraz po przyjściu do pracy znowu otworzyłam zdjęcia Twojego domku i zachwycam się nad nim cały czas.
    Rewelacja...
    Tylko zastanawiam się nad strychem, czy go nie zagospodarować. Mam wrażenie, że sam dół będzie dla nas ciut mały. Narazie mamy tylko jedno dziecko ale napewno nie chcielibysmy na tym poprzestać. A jaką powierzchnię strychu otrzymamy po jego adaptacji (powyżej 180cm), czy Macie takie dane?
    pozdrawiam ciągle oszołomiona waszym domem
    safikey

Strona 11 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony