dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 22
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 425
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwa-k
    maciejon pięknie wyszedł Wam ten domek, ogród zapowiada się ciekawie; zniecierpliwością czekam na zdjęcia ogrodu latem
    pozdrawiam
    Nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz, ale jeżeli tak, to (mimo, iż to jeszcze nie lato) zdjecia z ogrodu są. Jest nowy dział "Ogród 2007"

  2. #242

    Domyślnie

    Maciejon dopiero teraz zauwazyłam ,że nie masz cokołu prawdziwego takiego cofniętego w stosunku do ocieplenia i płytki kładłes klinkierowe na ociepleniu. Czy nie przecieka ci w gornej części na linii tynk -płytki? Czy jakoś to specjalnie uszczelniłeś?
    Ja mam podobny problem- niski cokół i chciałam zrobić tak jak u ciebie ale mi odradzają ,że bedzie zatrzymywac się woda na linii styku
    Dla chcącego nic trudnego!

  3. #243

    Domyślnie

    Przeciekanie na styku tynk - płytki elewacyjne, przy tak minimalnej różnicy (ok 5 mm), to "wydumane" zagrożenie. Nie ma u nas z tym najmniejszego problemu. Tynk cienkowarstwowy przy płytkach tworzy małe sfazowanie (skos).
    Wiec, spokojnie

  4. #244

    Domyślnie

    Budowac już nie buduję, nie mniej zapraszam do zerknięcia jak dom i działka wyglądają z "lotu ptaka" (nowy dział na stronie)

  5. #245

    Domyślnie

    Maciejon - masz bajerancko a z lotu ptaka odlotowo, niesamowity porzą dek
    Dla chcącego nic trudnego!

  6. #246

    Domyślnie

    Dziękuję
    Chyba jednak dalsza perspektywa wygładza (tj zaciera) szczegóły

  7. #247

    Domyślnie

    Witam,
    Ponownie sie pokazuję, tym razem z bardzo dobrymi wiadomościami. Nareszcie kupujemy działkę!!!!! Radość tym wielka, że działka nie jest malutka (35x100m) i mam na niej prąd, a obok granicy działki wodociąg i naprzeciwko gaz.
    Bardzo się cieszymy, chociaż skutecznie jesteśmy tłamszeni i dołowani przez moich rodziców, że budowa domu to nie dla nas a dodatkowo jest to poza miastem a wedle nich najlepiej mieszkać w mieście kiedy sąsiedzi zaglądają nam do okien, bo wtedy bezpiecznie. Ogólnie przeciwni budowie domu...
    Ale my się nie poddamy i na wiosnę zaczynamy grodzic działkę i coś na niej działać

    Myślę, że wtedy będę częstym gościem na Pana forum i za wszystkie porady i dobre słowo będę wdzięczna.
    Pozdrawiam gorąco
    Safikey
    [/img]




  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał safikey
    Marzę o swoim kawałku podłogi a mieszkanie w bloku męczy mnie coraz bardziej. Dlatego podjęliśmy z mężem decyzję, że kupujemy działkę i w przyszłym roku zaczynamy budowę. ...
    Cytat Napisał safikey
    Witam,
    Ponownie sie pokazuję, tym razem z bardzo dobrymi wiadomościami. Nareszcie kupujemy działkę!!!!! Radość tym wielka, że działka nie jest malutka (35x100m) i mam na niej prąd, a obok granicy działki wodociąg i naprzeciwko gaz. ...
    Zestawiłem Twoje dwa wpisy na moim watku by pogratulować wytrwałości w dążeniu do celu.
    Działkę macie ogromną, tj. identycznie dużą jak my. Bedzie co zagospodarowywać
    Co do stanowiska Rodziców: trwajcie przy swoim. Taki brak wsparcia czy nawet "negatywne doładowywanie" są trudne ale i dopingujące. Poza tym, to wcale nie wyjątek, że pokolenia mają różne zdania, a osiągnięca często są efektem takich właśnie sytuacji.

    Trzymam kciuki, a jeżeli będę pomocny moim doswiadczeniem - będzie mi ogromnie miło

  9. #249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    safikey-gratulki ogromnie!pierwsze lody przełamane
    Wytrwalosci w dążeniu do celu mimo przeciwności losu i negatywnych opinii innych ludzi!

    pozdrawiam)

  10. #250

    Domyślnie

    Piękny domek - gratuluję


    Świetne zdjęcia z lotu ptaka - przepiękne widoki i działka jak marzenie - tylko pozazdrościć metrażu

    Pozdrawiam

  11. #251

    Domyślnie

    Dziękuję
    A z metrażem działki to są i minusy. I to spore. Działka ma 35 a. Załozenie trawnika czy cywilizacja obszarów pokrytych korą były bardzo dużym wyzwaniem. Rosliny to spore koszty. Udało się.

    Teraz cała energia skierowana jest na utrzymanie ogrodu, a wiec koszenie, plewienie, walka z chorobami roślin, ze szkodnikami, ... Ale nie narzekam. To wspaniałe móc temu poświęcać cały wolny czas

  12. #252

    Domyślnie

    Ciągle oglądam Pana działkę i nie moge się nadziwić jaka jest zadbana i ładna. Nasz geodeta przychodzi 14 ewentualnie 16 sierpnia i wydziela nam działkę, potem 2-3 tygodnie kompletowanie dokumentów z geodezji i za około miesiąc już neotariusz. I wtedy.......................już naprawdę będziemy właścicielami działki. Jestem niesamowicie szczęśliwa i nawet ten ogrom pracy i wydatków mnie nie przeraża.

    A mam takie pytanie jakie wymiary ma Pana działka od szosy i na długości. Bo ja nie widząc ogrodzonej "mojej" działki cięzko mi sobie wyobrazić jej wymiary.

    Gorąco pozdrawiam
    Sylwia

  13. #253

    Domyślnie

    Jakże znajomo zabrzmiały mi słowa o czekaniu na notariusza, by móc wreszcie stanać "na swoim". Rozumiem Twoja szcęśliwośc i zyczę, by plany i marzenia materializowały się

    Dziękuje tez za miłe słowa pod adresem naszej działki. A odnosnie wymiarów (sądzę, że będzie to jasne, patrząc na zdjęcia "z lotu ptaka"): od głównej ulicy mamy 45 m, długosc to 100 m a największa szerokosc totrochę ponad 50 m. Całość ma 35 a.

    PS. Miłe to, że tak często gościsz na naszej stronie no i w tym wątku

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Wpaniały domek a kominek -MARZENIE!
    Bardzo mi się podoba tylko czy ten kamień nie jest potem trudny w utrzymaniu - ma tyle porów???

  15. #255

    Domyślnie

    Witam i dziękuję

    Kłopotów z utrzymaniem czystości trawertynu nie ma żadnych.
    (Po napisaniu tego zdania podszedłem do kominka, by sprawdzić, czy jest kurz w trawertynie. Nie ma! Dziwne to, ale nie ma )

    Jeszcze przed zamieszkaniem, ekipa budowlana nieumiejetnie paliła w kominku i mocno odymiła trawertyn. Dał sie bez problemu umyć wodą z Ludwikiem.

  16. #256

    Domyślnie

    Witam
    pisze aby potwierdzić że dziś przychodzi geodeta i wydziela nasza działkę. Ależ jestem szczęśliwa...

    pozdrawiam słonecznie z lubelszczyzny

    safikey

  17. #257

    Domyślnie

    Miło czytac szczęśliwe posty

    A może gdzieś pokażesz Waszą działke?

  18. #258
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    solaris11

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    148
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie grupa podkarpacka

    dziękuję za dobre chęci z ekipą, z przyjemnością poczytam posty na tym forum

    Pozdrawiam
    Solaris11

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie


  20. #260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał aka z Ina
    Cytat Napisał aka z Ina

    Zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dużo wspaniałych prezentów nie tylko tych w pudełkach ale i od losu, pięknej choinki i wesołego Mikołaja,
    samego szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń w nowym roku 2008
    życzy aka z rodziną

Strona 13 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony