dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 22
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 425
  1. #301

    Domyślnie

    Witaj Grzesiec
    Miło, że tu zaglądaasz

    Programator mamy przy piecu a raczej w obudowie pieca. Zdecydowaliśmy się na ten wariant po poczytaniu Forum. Nie pamiętam już argumentów, które przewazyły ale jesteśmy z wyboru zadowoleni.

    Chodziło chyba o wybór "reprezentatywnego temperaturowo" miejsca w domu. Nie bardzo wiedziałem gdzie ono w takim domu moze być.

  2. #302

    Domyślnie

    jestem zachwycona Waszym ogrodem!!!!!!!!!! Rewelacja!
    Czy możesz zdradzic mi, czy do aranżacji takiego cacka niezbędny jest architekt zieleni? Czy można pokusić sie o samodzielność w tej materii-oczywiście licząc na piękne otoczenie domu.
    Jak duża jest Wasza działka? ile macie metrów od bramy do domu?( na zdjęcie patrząc mam wrażenie,ze około 20)
    Przepraszam za tą wścibskość....

  3. #303

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa i odpowiadam:
    Do zaprojektowania ogrodu zaangażowaliśmy dwójkę młodych absolwentów studiów związanych z projektowaniem zieleni. (Był to kontakt "po znajomości" - więc tani). Przekazalismy nasze bardzo enigmatyczne sugestie odnośnie samego układu i wyboru roślin. Powstał projekt, który zaczęliśmy sami realizować. Po pierwszej części nasadzeń zaczęlismy mądrzeć i wprowadzać modyfikacje.
    Obecnie mozna powiedzieć, że układ ogrodu i duza część najstarszych roślin jest zgodna z projektem - reszta to "nasze"

    Działka ma 35 arów (część trawnikowa to 23 ary) a odległosć od bramy do domu to 30 m.

    A sam agród, mimo, że nam sie tez podoba , to prawdziwym ogrodem stanie się dopiero za kilka (dobrych kilka) lat. Ale cóż, tego nie przyśpieszymy

  4. #304

    Domyślnie

    wasz ogrod ogladam kilka razy do roku.u nas jest tez dzialka 30 arowa. mamy niewielki staw.niestety nie stac nas na projektantow.na razie podgladam inne ogrody i bede tworzyc cos na tej naszej lace.u nas bedzie (mam Nadzieje) miejsce na basen(taki sezonowy), piaskownice, hustawke i jakies drzewa owocowe.ale jesssssuniu to dopiero za kilka lat.drewutnia i szopka i troche krzewow tylko w tym roku.
    wasz ogrod to prawdziwa skarbnica wiedzy.zdjecia sprzed 3 lat sa swietne.pokazuja ile sie moze zmienic w ciagu 3- 4 lat. wasz ogrod juz jest bajeczny.
    domek tez jest super
    czekamy na kolejne fotki z 2009 roku
    pozdrawiam cieplo

  5. #305

    Domyślnie

    Ja mam także w rodzinie absolwentkę wrocławskiej architektury ogrodów. Wahałam się, jednak terz wiem,ze na pewno ją zatrudnię!
    A ogród Wasz z pewnoscią będę obserwować!

  6. #306

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga1401
    czekamy na kolejne fotki z 2009 roku
    Dziekuję i informuje, ze są nowe fotki w dziale "Nasze rośliny 2009" i tym samym na Planie

    anna2405: I Ty mozesz cos "zaobserwować"

  7. #307
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzesiec

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie,

    Jadąc ostatnio z Poznania w kierunku na Wrocławia - widziałm LMB 24 ! Ale miejscowości nie pamiętam.

    A u nas to już tynkują w środku

    Pozdrawiam
    Grzesiec

  8. #308

    Domyślnie

    A ja w realu nie widziałem (poza naszym) LMB-24

    Grzesiec, to kiedy się wprowadzacie?

  9. #309

    Domyślnie

    maciejonie drogi....
    Mój dom stoi w stanie surowym-zamierzamy do jesieni skonczyc budowę i zamieszkać. Ziemia...........bieda! Kopce kretów, korytarze nornic (tak myślę), trochę chwastów. Spory teren (ponad 14 arów) porządnie utwardzony przez jeżdżący sprzęt ciężki. Na obrzeżach posadzone świerki-i to jedyny element jaki przypomina ogród.
    Czy powinnam wziąć rolnika z traktorem i to wszystko (prócz świerków) przeorać? Czy o tej porze roku także mam zasiać nawóz zielony...?
    ...siąść i płakać...
    Patrzę na Wasze fotki z okresu przygotowania gruntu. Czy możecie mi doradzić od czego zacząć oczyszczanie, uzdatnianie tej ziemi...?
    pozdrawiam
    LMB 24a (Praga II) Lipinscy

  10. #310
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Witaj Maćku !
    Przyszła wiosna, to zajrzałam do Twojego ogrodu, żeby podziwiać go w wiosennej krasie. Tylko gdzie te wiosenne foty? U mnie już tulipany całkiem spore, a przebiśniegi w pąkach. Bałam się o azalie, bo niczym nie zabezpieczyłam, ale też ładnie przy ziemi wypuszczają pączki, więc chyba mróz im nie zaszkodził.
    Przegladałam Twoją galerię, żeby wnętrza troszkę podejrzeć i mam pytanie: gdzie mogę znaleźć jakieś najnowsze? I kolejne pytanie: jak układaliście w styczniu gres czym ogrzewaliście dom, bo nie wiem czy dobrze wnioskuję, ale ogrzewanie było później? I może jeszcze jedno pytanie: zadowolony jesteś z pieca? Ciągle stoimy przed dylematem jaki wybrać i nie posuwamy się do przodu od jesieni
    Pozdrawiam

  11. #311

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna2405
    maciejonie drogi....

    Od kilku dni zabieram się do odpowiedzi. Nie idzie mi, bo... nie wiem co Ci napisać.
    Nasze doświadczenia niekoniecznie pokazują dobrą drogę do cywilizowania terenu na ogród. Napiszę Ci o naszych błędach, które jednak były częściowo warunkowane naszymi realiami.

    Po kupnie działki została ona wykarczowana i głęboko przeorana. Na wiosnę wszystko zaczęło zarastać chwastami.
    Mieszkając daleko od budowy, chcieliśmy jak najszybciej mieć ogród tj. duże rośliny, dlatego rozpoczeliśmy prace od wykonania ogrodzenia i posadzenia sporej części roślin na nieucywilizowanym terenie. Oczyszczaliśmy ręcznie z chwastów koła o średnicy 70-80 cm i sadziliśmy. (To, ze rośliny męczyły się i walczyły z chwastami i często brakiem wody to inna "bajka".) Roundup rozpryskiwany w tzw. międzyczesie częściowo likwidował np. ogniska chrzanów. Reszta chwastów "królowała". Osiągały ponad metr wysokości. Były od czasu do czasu koszone.
    Zaprosiliśmy rolnika, który miał całość przejechać kultywatorem i bronami. I to był PORAŻKA. Było już zbyt twardo. Kultywator ciągle wyskakiwał. Brony głaskały toto. Posadzone rośliny bardzo UTRUDNIAŁY manewrowanie a konie jednym roślinom obgryzały czubki a inne rozdeptywały

    Zaczęliśmy cywilizować ręcznie, widłami amerykańskimi, motyką. Bardzo szybko okazało sie to bardzo żmudnym, ciężkim i powolnym. Kupiliśmy glebogryzarką. Szło szybciej, ale równie szybko okazało sie, że glebogryzarka pięknie tnie wszystkie kłącza, a dla np. perzu to raj. Znów wróciły do łask widły amerykańskie, by oczyścić miejsca z największą ilością chwastów. Potem glebogryzarka i niekończące grabienie i wyciąganie chwastów.

    Oczywiście po posianiu trawy wyszły chwasty. Przez pierwszy rok, trawnik wyglądał pięknie jedynie, gdy patrzyło się na niego pod sporym katem. Widzieliśmy jednak, jak koszenia w kolejnych latach eliminowały niektóre chwasty. A niektóre wcale!

    Teraz darń jest juz miejscami gruba - dochodzi do kilkunastu cm.
    Poza tym przestaliśmy marzyć na trawnik jak dywan - chcemy mieć trawnik normalny. Pomaga w tym i pies i krety i zima, po której mróz wysadza kępki trawy. (Należałoby wałować to wczesna wiosną czymś ciężkim)

    Reasumując, wiem, że warto poświęcić czas na takie przygotowanie terenu, jak radzą CI w dziale Ogrody. Wymaga to jednak poświecenie całego sezonu. Z pewnością jednak nie pozbędziesz sie chwastów. A czy moja pisanina coś Ci dała – to już zupełnie inna sprawa

  12. #312

    Domyślnie

    Witaj Tomka
    Wiosny u mnie jeszcze nie ma. Dopiero wczoraj (14.III) stopniał śnieg na trawniku. Tam gdzie był odrzucany - jaszcze są całe zwały.Jedyne wyraźne pąki są na lilaku. Myślę, że lada dzień cos ruszy - i zacznie sie również forografowanie. Dzisiaj mogę pokazać wierzbe purpurową "Pendula" po wczorajszym przycięciu

    Ma ona ok 1,8 m wysokości. Po takim przcieciu przyrosty będą ponad 2 m - podcinamy je latem od dołu


    A teraz pytania budowlane:
    Wnętrz mieszkalnych nie publikujemy Mogę Ci przesłać cos mailem, ale podaj adres.

    Gresy i terakoty rzeczywiście były kładzione przed instalacja ogrzewania. Był jednak kominek, który był uzywany i wystarczył.

    Z pieca jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest to wersja turbo (nie kondensat). Problemów nie ma. Sterowanie pogodowe. U nas wymaga ręcznego podnoszenia krzywych na panelu sterowania, gdy temperatury zewnętrze są rzędu +1 +3 stopnie a jest wilgoć na dworze. Problem żadnen, bo pokrętło bardzo łatwo się obraca Wybierając jeszcze raz pewnie wybralibyśmy to samo!

  13. #313

    Domyślnie

    Dzięki maciejonie!
    Baaaardzo mi pomogłeś! Już szukam chłopa z widłąmi-pewnie za podobne pieniądze jak za orkę można to zrobić ręcznie!
    Mnie takze interesują wnętrza-choć mam własną koncepcję Jesli jednak nie boisz się plagiatu, to chętnie zerknę moj mail [email protected]
    My przymierzamy się do piecu Lind Duo 25 KW
    LMB 24a (Praga II) Lipinscy

  14. #314

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna2405
    Jesli jednak nie boisz się plagiatu, to chętnie zerknę
    Poszły

  15. #315
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzesiec

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    4

    Domyślnie LMB 24

    Cześć Maciejon,

    No chyba w sierpniu. Tynki skończone. Teraz instalacje pod posadzkami będą przygotowywane i wylewki.
    A potem to już chyba z górki. Ale zobaczymy.

    Grzesiec

  16. #316

    Domyślnie

    ja właśnie jestem przed tynkami-szukam ekipy. Grzesiec, ile kosztowały Cię tynki? Chciałabym mieć jakąkolwiek oreintację.....
    LMB 24a (Praga II) Lipinscy

  17. #317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Dziękuję Maćku za odpowiedź. Też się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem z ogrzewaniem kominkiem, ale za duże ryzyko kradzieży. Mam nadzieję, że wiosna wkrótce do nas dotrze, zagości na dobre i wtedy ruszymy dalej.
    Jeśli mogę prosić o te fotki domu, to adres wysyłam na priv. Z góry dziekuję

    W sobotę byłam na działce i oglądałam rośliny. Niestety actinidia przemarzła. Przy ziemi ma jednak pąki. Czy jeszcze coś z niej będzie? Możesz wkleić zdjęcia swojej?

  18. #318

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomKa
    W sobotę byłam na działce i oglądałam rośliny. Niestety actinidia przemarzła. Przy ziemi ma jednak pąki. Czy jeszcze coś z niej będzie? Możesz wkleić zdjęcia swojej?
    Nasze dwie aktinidie (sadzone w różnych latach) wymarzły do zera. Następnie zaczęły odrastać. Innymi słowy - pierwszy sezon był "w plecy". (U trzeciej tego nie było )
    Myślę, ze Twoja też odbije i wszystko będzie OK

    Chodzi Ci o zdjecia aktinidii po tej zimie?

    PS. W Twej wiadomości na priv'ie jakoś nie moge odnaleść adresu mailowego

  19. #319
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    teraz powinien być

    Zdjęcia, jeśli można, aktualne, takie po zimie. Jeśli masz aktinidie jeszcze okręcone, to też po proszę, bo za rok na pewno je zabezpieczę i będę wiedziała jak . Czy trzeba aktinidie teraz wiosną przycinać?

  20. #320

    Domyślnie

    Tomka!
    Pokazuje dwie z moich aktinidii, choć przyznam, ze nie wiele widać.
    Na zimę nie były one zabezpieczane. Jak dotąd też nie były cięte - mają po 2-3 lata.






Strona 16 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony