dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 22
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 425
  1. #361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Cytat Napisał aka z Ina
    nic nie widze
    Pinus wstawił odsyłacz do mojej podstrony z planem ogrodu.
    Napisz więcej, co to znaczy "nic nie widzę". Czy nic Ci sie nie wyświetla?

    A moze nie widzisz ogrodu w tej kropli?
    ja mam tło niebieskie i kompletnie nic

  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Napisał aka z Ina
    ja mam tło niebieskie i kompletnie nic
    Przesłałem kilka pytań na priv

  3. #363
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Dziekuję!
    Przegladając po raz setny Twój fotograficzny dziennik dopiero spostrzegłam, jakie u Was są fantastyczne okna. Ależ mi się podobają. Super ten podział na węższą i szerszą część. Czemu nie zauważyłam ich rok temu?
    Znalazłam też roślinkę dla siebie. Żylistek szorstki Plena. Muszę tylko doczytać co to takiego, ale pięknie kwitnie.
    Na widok aktinidii Szymanowskiego zatkało mnie. Ależ się rozrosła!! Poza tym, jak zawsze czyściutko i zielono, i nadal zazdroszczę takiego ogrodu

  4. #364

    Domyślnie

    Tomka
    Podobna do żylistka jest Kolkwicja chińska.
    Jezeli nie wypatrzyłaś jej to proszę, a więcej zdjęć na planie:

  5. #365

    Domyślnie

    Jestem tu często....
    My także mamy już propozycje ogrodu, lecz na razie sen spędzaja mi z oczu nornice! Dopóki się ich nie pozbędę nie ma mowy o czymkolwiek....
    Pozdrawiam serdecznie
    LMB 24a (Praga II) Lipinscy

  6. #366
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    ... Jednak żylistek bardziej mi sie podoba . Ma ładniejsze kwiaty. Tylko jak zapewnić wilgotną glebę na słonecznym stanowisku? Zawsze mnie to zastanawia. Tam gdzie mam wilgotną ziemię, jest cień ewentualnie półcień. Na słonecznych miejscach mam sucho. Jak to połączyć ?

  7. #367

    Domyślnie

    Wykorować!
    Warstwa min 5 cm dobrze zabezpieczy wysychanie. Sprawdzac w czasie suszy jak tam pod okrą i podlewać.

    Tak mamy i działa, chociaz kory tam coraz bardziej cienka warstwa. Rozkłada sie toto no i jest Figa - spaecjalistka od kopania dziur i mieszania kory

  8. #368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Jak dobrze pytać. Zawsze można czegoś mądrego się dowiedzieć. Faktycznie to jest sposób z tą korą. Tylko te 5 cm. to troszkę sporo i u mnie może to rozwiać.

    Czy to jest żylistek?
    Widziałam to cudo w Warszawie i tak mi się spodobało, że aż obfotografowałam


    i z bliska:

  9. #369

    Domyślnie

    Tomka
    Roślina o która pytasz to żylistek pośredni 'Strawberry Fields' (Deutzia x hybrida 'Strawberry Fields').
    Aby nie wyszło na to, że tak się znam na roslinach, powiem Ci, że pomógł mi Pinus

  10. #370
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Nie bądź taki skromny i tak wiem, że znasz się na roślinach i świetnie sobie z nimi radzisz. Teraz juz wiem na pewno, że jakiś żylistek musi u mnie być. Czy pośredni czy szorstki, musi zdobić mój ogród. Podoba mi się.

    Maciejon, a znasz może jakieś rośliny odstraszające komary? Mam ich miliony ...

  11. #371

    Domyślnie

    Nie wiem

    W dziale ogrodów jest taki wątek: http://forum.muratordom.pl/co-na-komary,t165081.htm
    Jest tam i taki post:
    Cytat Napisał andrzej49
    Ja na komary kupuję od 4 lat roślinę o nazwie Plectranthus. Jest to pnącze o ozdobnych biało obrzeżonych postrzępionych liściach. Z uwagi na specyficzny zapach bardzo skutecznie odstraszała komary w promieniu kilku metrów wisząc na tarasie altany. Kwiatek naprawdę zdaje egzamin. Polecam.

    Komary i meszki nie lubią zapachu anyżu i witaminy B complex, wydzielanej z potem.

  12. #372
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Ależ ten Twój berberys ma bordowe listki i jak pięknie Ci się rozrósł!

    Co do kwiatka na fotce powyżej ... wstyd się przyznać, ale ... mam to w ogródku. hihih u mnie rośnie jako roślina płożąca i niestety z dala od domu

  13. #373

    Domyślnie

    Witam.

    Ponieważ to mój pierwszy post to w razie jakiejś wtopy proszę o wyrozumiałość. Jestem razem z żoną na etapie wyboru projektu do realizacji. Jeden z kandydatrów to LMB-24. Niestety w necie oprócz mało istotnych danych nic nie mogę znaleźć na jego temat. I tu jest prośba do forumowiczów którzy postawili ten dom. Jeśli to nie sprawi trudności to prosze o wykaz materiałów ( od betonu na więźbie kończąc ). Potrzebuję to do jakiejś orientacyjnej wyceny.

    Pozdrawiam Wojtek

  14. #374

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomKa
    Ależ ten Twój berberys ma bordowe listki i jak pięknie Ci się rozrósł!
    Jezeli chodzi CI o zdjęcie Dart's Red Lady to są to dwie sztuki
    Czekam na jesienne przebarwienia berberysów. Będą zdjecia

  15. #375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek Student
    I tu jest prośba do forumowiczów którzy postawili ten dom. Jeśli to nie sprawi trudności to prosze o wykaz materiałów ( od betonu na więźbie kończąc ). Potrzebuję to do jakiejś orientacyjnej wyceny.
    Zwracasz się z optymistyczną prosbą do forumowiczów. Ci, którzy budowali LMB-24 pewnie juz tu nie zaglądają. A tak wogóle, to nie ma ich zbyt wielu

    A przechodząc do meritum, tj. wykazu materiałów.
    Twoja prośba byłaby dla mnie bardzo trudna do spełnienia. Musiałbym przekopać wiele faktur i powyciągać i zsumować kupowane materiały, a to benedyktyńskie zadanie.
    W projekcie jest lakoniczne zestawienie materiałow: ilośc stali zbrojeniowej 827 kg, ilośc stali profilowej 288 kg oraz powierzchnia ścian wewn i zewn i dachu! Jest bardzo dokładna specyfikacja elmentów więźby dachowej. łączna objetośc drewna to 13.09 m3. Równiez dokładnie rozpisana jest stal zbrojeniowa:74 kg fi4.5, 35 kg fi 6, 59 kg fi 8,658 kg fi 12.
    To wszystko, niestety.

    Rozumiem, że chcesz porwnać koszty materiałów dla interesujących Cię projektów. Ambitne i trudne zadanie. Powodzenia.

  16. #376
    fireowner
    Guest
    fireowner

    Domyślnie

    Witam, zacząłem właśnie budowę LMB 24a. Jestem na etapie wylewania wieńców. Moje główne pytanie czy mógłby ktoś udostępnić fotki z urządzonego domu, jeśli to żaden problem ? Z góry dziękuje

  17. #377

    Domyślnie

    Jest pewien problem, bo wnętrze (urządzenie) to jednak pewna prywatność. Jest na Forum wiele osób, które bardzo chętnie pokazuja urządzone wnętrza - ja jakos do tego grona niespecjalnie należę
    Napisz moze co jest powodem poszukiwania urządzonych wnętrz. Gdzie tkwi problem?
    Postaram sie Ci pomóc i moze obejdzie sie bez zdjeć

  18. #378
    fireowner
    Guest
    fireowner

    Domyślnie

    Rozumiem to ale chciałem po prostu zobaczyć jak ludzie urządzają ten domek Wcześniej miałem brać inny projekt i ludzie udostępnili wnętrze swojego domu, a mojego aktualnego projektu, który realizuje takich nie posiada. Jeśli to jest problem i narusza kogoś prywatność to nie będę nalegał W końcu każdy ma do prawo do prywatności, jednakże zdarzają się ludzi, którzy lubią pokazać.

  19. #379

    Domyślnie

    Sądziłem, że masz jakieś dylematy z aranżacją wnętrz
    Nasza aranżacja jest bardzo zblizona do tej, którą biuro Lipińskich wrysowało w katalogu. Natomiast sam styl urządzenia - to jak rozumiesz - i kwestia gustu i prywatności

  20. #380
    fireowner
    Guest
    fireowner

    Domyślnie

    No tak, ale zawsze można coś podpatrzeć i ściągnąć No nic pozostało mi podpatrywać inne projekty
    Pozdrawiam

Strona 19 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony