dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 22
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 425
  1. #81

    Domyślnie

    Dodałem kilka zdjęć w działach Elewacje i Ogród

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Byłam, widziałam - fajowe macie te schody. Powiedz mi tylko jedną rzecz: czy Wy się nie pozabijacie na tych płytkach, jak deszczyk popada? Mam nadzieję, że ten połysk to zobaczyłam tylko oczami wyobraźni.
    Powodzenia w walce z ziemią. Do nas przyjechało tylko 50 kubików i jest już po spychu, po bronowaniu, ale niestety trawka nie posiana.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baru
    Mam nadzieję, że ten połysk to zobaczyłam tylko oczami wyobraźni.
    Schody widziałem jedynie na zdjeciu (jak dotąd)
    Ten połysk też mnie trochę zaskoczył. Gres w rzeczywistosci jest matowy i dość chropowaty. Przy deszczu a szczególnie snieżku pewnie trzeba będzie uważać.
    A jak bedzie w rzeczywistości ... zobaczymy

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BeataM.

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Śliczny ten Twój domeczek!
    Szczególnie ciekawie wyszła elewacja. Mam pytanie - czy cegła na ścianie tarasu i filarach to Sahara CRH Klinkier? Nie brudzi się?

  5. #85

    Domyślnie

    Dziękuję
    Kolumny i podstopnice schodów to Sahara. Na ścianach tarasu oraz cokole - płytki elewacyjne z Przyborska. Udało sie dobrać kolorystycznie.
    Ponadto w tym samym kolorze trafiły się okapniki (parapety zewnętrzne) - od Główczyńskiego z Żagania.

    Czy Sahara się brudzi? Nie.

  6. #86

    Domyślnie

    Maciejon - śliczny domek.

    To mi namieszałeś w głowie.
    W poniedziałek wchodzi ekipa ocieplać mój domek i robic elewacje. Był plan- ale sie zmył. Przerabiam meża na cokolik i niektóre fargmenty scian z płytek elewacyjnych po tym jak zobaczyłam twoja chatkę. Taka uporządkowana, delikatna a z charakterem.

    Mam kłopot bo na etapie robienia dachu - otynkowaliśmy komin - teraz chcę tam jednak wrzucic płytki- pytanie jak to zrobic i czy sie wogóle da??

    Ojoj - mimo wszystko ciesze sie ze wpadłam tu dzisiaj- bedzie troche zamieszania ale i efekt duzo lepszy. Pozdrawiam

  7. #87

    Domyślnie

    Dziękuje. Twoje uznanie jest bardzo miłe, tym bardziej, że płynie z Wrocławia, miasta w którym mieszkałem wiele lat

    Ściana z płytek elewacyjnych w rzeczywistosci wygląda równie ładnie jak na zdjeciu.
    Co do wyłozenia otynkowanego komina płytkami to było o tym na forum sporo. Wnioski były takie, że dobry klej i staranne wykonanie (klej pod cała płytka oraz szczelne fugi dobrej jakosci) i powinno się trzymać tynku. Jak będzie sie trzymal tynk komina zalezy już od tego jak był on (tynk) wykonany.
    U mnie płytki klejone sa do ściany zagruntowanej i pokrytej klejem z siatką - tak jak do ocieplania np. styropianem.

  8. #88

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się elewacja Twojego domu.
    Możesz mi podać jaki tynk, ewentualnie jakiś jego numer (chodzi o dokładnie taki odcień) i ewentualnie koszt samego tynku.

    Pozdrawiam

    mobby

  9. #89

    Domyślnie

    Tynk silikatowy Greinplast, kolor 2011
    Ceny nie podam, bo jeszcze nie rozliczyłem tego z moim wykonawcą.
    Wiem, że poszło tego 9 wiader po 25 l na ok. 110 m2 elewacji

  10. #90

    Domyślnie

    Dodałem kilka zdjęć z jesiennych prac. Są końcach działów Elewacje i Ogród.

  11. #91

    Domyślnie

    piękny dom!!! Robi ogromne wrażenie.

  12. #92

  13. #93

    Domyślnie

    No i doczekałem się podjazdu
    (Zdjęcia na końcu działu Ogród)

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Coraz piekniej sie robi u Was. Plan tego ogrodu mowi, że jak to wszystko zostanie zrobione i urosnie, to bedzie maly raj na ziemi..

  15. #95

    Domyślnie

    Zeljka: Dziekuję. Widzę, ze dzielnie kibicujesz naszej budowie

    A ja wreszcie zrobiłem coś, od czego powinienem zacząć.
    W dziale Projekt umieściłem rysunek z "naszym" rozkładem pomieszczeń.
    Jak widać, zmian w stosunku do oryginału bardzo niewiele.

  16. #96

    Domyślnie

    I znów kilka nowych zdjęć.
    To już ostatnie z tego roku. Są na końcach działów Elewacje i Ogród

  17. #97

    Domyślnie

    Maciek masz ladny podjazd, i duzo !
    wraz z opaskami ile metrow wyszlo ? i ile dales za materialy, bo za robocizne dales 7,50 zl. widzialem
    pozdrawiam
    to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze - Gregor

  18. #98

    Domyślnie

    Te 7.50 zł/m2 o których piszesz dotyczyły kosztów wykonania jastrychu. (Tego dotyczyły wątki na grupie podkarpackiej).

    Rozumiem, ze chodzi Ci o koszty podjazdu. Więc jest tego 230 m2. Kostka i krawężniki kosztowały 9300 zł. Razem z innymi materiałami (w tym także do odwodnienia) oraz robocizną kosztowało nas to ponad 19 000 zł.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie


    Wesolych Swiat.., wszystkiego najlepszego...

  20. #100

    Domyślnie

    Witam!

    Domek super, w końcu zobaczyłam jak będzie wyglądał mój dach. Marsylka chyba nie jest zbyt popularna, pierwszy raz oglądam ja na forum. Czekam na dalszy rozwój tego pięknego domu no i ogrodu również.
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

Strona 5 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony