dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 22
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 425
  1. #121

    Domyślnie

    Nie sądziłem, że jescze ktoś zgląda do tego wątku. Jak się już nie buduje to co tu nowego pisać a wątek spada w dół. No chyba że o ogrodzie

    monka, KozAnka: dziękuję i odpowiadam:
    Drzwi zewnętrze to produkt firmy Goran, jak i okna, Drewno to meranti a kolor - cyprys. Cena brutto z rabatami i montażem 4500 zł (marzec 2005).

    Brama garażowa Hormann jest malowana na kolor z palety RAL. Dałem próbkę drewna z okien i kolor wyszedł jaki wyszedł. Jest dośc podobny do okien chociaz nie identyczny.

    Okna jak dotąd sprawują sie bez najmniejszych zastrzeżeń no i tym samym jesteśmy z nich zadowoleni. Są bardzo dobrze dźwiękochłonne. Kilka dni temu mieliśmy 100 m od domu bardzo głośna imprezę muzyczną (koncert rockowy - głosniki skierowane na dom). Po zamknięciu okien było duszno ale niesamowicie cicho.

    PS. Dodałem na naszą stronę kilka aktualnych zdjeć w działach Elewacje oraz Ogród

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    no pewnie że zagląda jak chcę pocieszyć oko to zawsze do was wpadam...wasz domek jest taki ciepły

    dziękuję za informację o drzwiach

  3. #123

    Domyślnie

    Ja również dziękuję za odpowiedź.

  4. #124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarek1977

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Zaczac, nie zaczac?

    Witam.

    Uwaznie przesledzilem watek i musze stwierdzic ze jest interesujacy. Od dluzszego czasu krece sie kolo tego projektu i jakos ciagle nie moge sie zdecydowac. Dom jest piekny, ale wymaga dosc specyficznego otoczenia podkreslajacego jego urode. Przedewszystkim duzej dzialki. Moja ma niecale 9 arow wiec wielkoscie nie powala, nie wiem czy taki dom pasowal by w dzielnicy domkow jednorodzinnych, chodziaz...
    Ale zmierzajac do celu interesuje mnie faktyczny koszt budowy takiego domu w stanie surowym zamknietym i oczywiscie finalny koszt budynku.

    Pozdrawiam

    Jarek

  5. #125

  6. #126

    Domyślnie

    Maciejon, chciałabym jeszcze dowiedzieć się co masz w tej szparze w kominku. Czy to jest jakaś czarna blacha, czy tak pomalowane?

  7. #127

    Domyślnie

    Ani blacha, ani pomalowane
    I w szczelinie trawertynu i wokół wkładu jest czarny granit ze "złotymi" płatkami chyba kwarcu.
    Jezeli Cie to interesuje odezwij się na priv. Wyślę Ci zdjęcia z realizacji kominka.

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też bym chciała zobaczyć .

  9. #129

    Domyślnie

    Sonika, jak zwykle jesteś bardzo czujna i aktywna!
    Wobec tego dokładam a raczej odtwarzam na mojej stronie dział z montażem kominka.

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałam po prostu zobaczyć jak wygląda bliźniak i przyznaję, że prezentuje się wspaniale .

  11. #131

    Domyślnie

    maciejon, dzięki za zdjęcia z montażu. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - na zdjęciu 7 widać, że nie ma doklejonego tego granitu na górze obudowy, czyli tam jest szpara? Teoretycznie może coś tam wpaść i juz nie da się tego wyjąć .

    Przyznam się, że już zamówiłam taki sam kominek, ale właśnie bez niczego w środku i teraz zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam. Sprzedawca proponował tam włożyć inny kamień albo lustro, albo blachę albo nic. Nie mogliśmy się zdecydować, więc wybraliśmy wersję najtańszą, ale mam wątpliwości, czy dobrze zrobiliśmy. Jeszcze pewnie dałoby się to zmienić.

    Twoje rozwiązanie jest bardzo fajne, ale ten nasz sprzedawca nie miał czarnego kamienia. (Dlatego myślałam, że to blacha )

  12. #132

    Domyślnie

    KozAnka: Od góry jet rzeczywiście szpara. Od dołu jest ona przesłonięta wełną z folią. Zrobiłem zdjecie tego miejsca , widziane od dołu (leżąc na podłodze ) Jeżeli coś by tam wpadło można wełnę odchylić.


    I jeszcze jedno. Ten czarny kamień to nie granit ale marmur.
    Jeżeli jesteś z Warszawy lyb okolic to ten model kominka można zobaczyc na Bartyckiej w pawilonie 58 lub 59 (nie pamiętam dokładnie)

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Jeżeli jesteś z Warszawy lyb okolic to ten model kominka można zobaczyc na Bartyckiej w pawilonie 58 lub 59 (nie pamiętam dokładnie)
    54.
    Tam właśnie zamówiłam.

    Dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam.

  14. #134

    Domyślnie

    KozAnka: Czy masz na Forum lub w sieci zdjęcia z realizcji Waszego domu?
    Chętnie popatrzę.
    Również na kominek

  15. #135

    Domyślnie

    Niestety, zdjęcia mam tylko robione tradycyjnym aparatem i nie mam możliwości ich zeskanowania.
    Dom jest na razie w stanie surowym otwartym, więc i tak nie ma za bardzo na co popatrzeć. Kominek dopiero zamawiam. Jeszcze nie wpłaciliśmy zaliczki, bo cały czas się waham jak ma wyglądać.

  16. #136

    Domyślnie

    Będę czekał na Twoje zdjecia.
    Rówież kominka

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejon
    Będę czekał na Twoje zdjecia.
    Rówież kominka
    OK

  18. #138

    Domyślnie

    Witam!

    Znalazłam mój wymarzony kominek u Was i od razu się zalogowałam jakiœ czas temu znalazłam taki w internecie gdzieœ i zakochałam się na zabój

    W zw. z tym że zrobiliœcie taki, to mam pytanie - jaki to trawertyn? polski czy włoski? ja byłam w kamieniołomie trawertynu w Działoszynie bo chcę mieć jeszcze parapety i schody z trawertynu - wybrałam odcień (beż ciemniejszy) i czekam już kilka miesięcy na wydobycie takiej partii

    ten Wasz trawertyn nie jest zażywicowany czy zaszpachlowany? nie wciska się kurz w te szczelinki?

    No i mus dodać, że domek jest fantastyczny! gratuluję!!!

    Pozdrawiam
    Monika

  19. #139

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowa pod adresem naszego domu
    A odpowiadając na pytania nt. trawertynu:

    To jest trawertyn włoski. Nie jest on ani zywicowany ani szpachlowany lecz jedynie szlifowany. Była możliwa opcja polerowania ale nie chcieliśmy by był błyszczący.

    Co do kurzu to jak dotąd nie ma z tym najmniejszego problemu tj. nie zauważamy nic, co wymagałoby interwencji. Jakby co sądzę, ża odkurzenie wąską ssawka w zupełności wystarczy.

    Z trawertynem mielismy tez inne doświadczenie. Gdy jeszcze nie mieszkaliśmy ekipa wykańczająca dom, zimą ostro paliła w kominku nie odbając o otwieranie drzwiczek wkładu " zgodnie z procedura" (uzywanie szybra i popielnika). W konsekewncji trawertyn nad drzwiczkami wkładu został odymiony na sporej powierzchni. Wyglądało to bardzo nieciekawie. Po konsultacji z wykonawcą zaczęliśmy mycie. Najzwyklejszy Ludwik na wilgotnej gąbce zlikwidował wszystko

    Trawerytyn jest dośc miękki i mocno kruchy. Pisze o tym, bo zastanawia mnie Twój zamiar wykorzystania go na parapety i schody. Są to przecież poziome powierzchnie poddane naciskowi (szczególnie schody) - odwrotnie niż przy kominku. Będzie tu nie tylko osiadanie kurzu ale i wgniatanie go.
    Cała uroda trawertynu moim zdaniem polega na porach czy wręcz dziurach. Szpachlowanie i żywicowanie pewnie te pory jakoś zalepi, ale czy nie pryśnie cały urok naturalności kamienia?

  20. #140

    Domyślnie

    Domek śliczny, kominek boski

Strona 7 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony