dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Rdza na rurze gazowej?

    Drodzy,

    zwracam sie do Was z prośbą o podpowiedź, otóż dziś w pogoni za komarem zajrzałem nad zabudowę k-g, która osłania w łaziencę rurę doprowadzającą gaz do pieca. Wychodzi na to, że rura łuszczy się i jest całkiem spory rdzy. Cała instalacja nie ma nawet 4 lat.
    Moje pytanie co można z tym zrobić - papier ścierny i coś a'la hammerite czy coś innego? Szkopuł w tym, że trzeba będzie większą część k-g rozbierać
    Spotkałem się też z opiniami że skoro estetcznie nie przeszkadza (a nie przeszkadza, po to jest częściowo zaslonięte k-g) to można tak zostawić, ale czy w końcu nie zacznie się ulatniać gaz?

    Poniżej załączam fotkę jak to wygląda.



    Z góry dzięki za wszelkie sugestie

  2. #2

    Domyślnie

    Nie można całkowicie zabudować rury od gazu.
    Wyczyść tą rdzę i przemaluj farbą i po problemie.

  3. #3

    Domyślnie

    Po problemie to będzie, jak to któregoś dnia jebnie!
    Ale, że kolega troluje i to nie jest zdjęcie rury gazowej, to ja mu życzę, żeby ta rura mu jebła!

  4. #4

    Domyślnie

    darW,

    dzieki za odpowiedz. nigdzie nie pisalem o calkoitym zabudowywaniu rury
    farba jakas konkretna?

    lotpaj,

    nie widze w tym nic smiesznego, i opisuje faktyczna sytuacje
    Ostatnio edytowane przez rkl ; 19-08-2016 o 19:09

  5. #5

    Domyślnie

    Farba już nic nie pomoże, bo to przeżarta ta rura jest. Owiń to taśmą i puść gasss.
    Mam nadzieję, że to pomoże i już nic więcej nie napiszesz.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Jeżeli ta rura ma nie całe 4 lata i tak wygląda ja bym ją wymienił w całości. Ze zdjęcia wygląda na 20+

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko, że to nie jest rura gazowa, a kanalizacyjna.
    Kolega chciał kogoś wpuścić w kanał.

  8. #8

    Domyślnie

    Co wy macie do tej rury... Normalny proces korozji, gdzie rura jest, źle zabezpieczona. Panikujecie jakby tam było z 50 bar. Jakiś czas temu instalacje były skręcane, a nie spawane i ludzie nie panikują. Jakby miało na czymś zacząć lecieć to na spoinie, ale nie z powodu że jest nalot rdzy, a że jest źle pospawana.
    Farb masz pełno do wyboru. Najprościej będzie zabezpieczyć czymś typu hammerite.
    Dla świętego spokoju może zaprosić kogoś na przegląd instalacji gazowej, ba nawet możesz dokonać pomiaru grubości ścianki rury

  9. #9

    Domyślnie

    dla niedowiarków, zdjecie rury z okresu "nowosci"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0255.jpg
Wyświetleń:	1145
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	365121

  10. #10

    Domyślnie

    Dobra chłopie, skończ [moderowano], bo na pierwszym zdjęciu jest inna rura, a na drugim inna, od której poprowadzony jest trójnik.
    Wyślij to zdjęcie do gazowni, a wpadną szybciej, niż ci się wydaje i odetną ci gaz, aż do wyjaśnienia.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 21-09-2016 o 12:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony