dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja projektu (PROSTY 2A)

    Hej,

    Po długich miesiącach poszukiwań (również dzięki pomocy forumowiczów), zdecydowaliśmy się na projekt PROSTY 2A:

    http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/prosty-2a

    Jednak przed jego zakupem chciałbym się was poradzić czy zmiany o których myślę są rozsądne i ile za takie zmiany powinien zapłacić architektowi.

    Działka ma wymiary 26x39m, wjazd od strony pólnocno-wschodniej.

    Co chcielibyśmy zmienić w tym projekcie:

    Dół:
    - jako że będziemy robić WM z rekuperatorem oraz pompę ciepła PW to likwidacja kuminu z pomieszczenia gospodarczego)
    - likwidacja tego dużego okna w kuchni na mniejsze centralne lub rogowe, tak żeby zrobić dolną zabudowę pod oknem (kształt litery U)
    - przesuniecie okna tarasowego centralne na środek ściany - chodzi nam o to żeby było centralnie na środku salonu (w tej chwili jest przysunięte do prawej)
    - na pewno poszerzenie garażu (w tej chwili ma 3,25m szerokości - na pewno chciałbym żeby był trochę szerszy (4m?))
    - likwidacja tego małego tarasu za garażem + likwidacja tego wyjscia z gabinetu (podejrzewam że nikt nigdy by tam nie siedział zważywszy że zaraz obok będzie główny taras) i wydłużenia garażu tak żeby było miejsce do majsterkowania (lubię robić takie rzeczy i chciałbym mieć takie miejsce)
    - zastanawiamy sie czy nie powiększyć łazienki na dole kosztem pomieszczenia gospodarczego - skoro miałbym 'warsztat' na końcu garażu to w kotłowni zrobić tyle miejsca żeby zmieściła się pompa i zbiornik na cwu.

    Góra:
    -przeniesienie garderoby z głównej sypialni w miejsce pralni i powiększenie łazienki z wyodrębnieniem pralni w prawym dolnym rogu, dzięki temu byłoby okno w łazience.

    To chyba wszystko co chcielibyśmy zmienić.
    W załączniku zmiany żeby łatwiej było zrozumieć o co nam chodzi.

    Chętnie posługach waszych cennych uwag.

    Jaki powinien być orientacyjny koszt adaptacji takiego projektu do działki wraz z naszymi zmianami ?
    Zaczynam rozglądać się za architektami stad moje pytanie.

    Pozdrawiam
    Kris
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize$860-860-1,f$bw (1).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	365012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize$860-860-1,f$bw.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	365013  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Kris, Wg Mnie to duże zmiany adaptacyjne (poszerzenie, wydłużenie garażu, dodatkowy strop nad garażem itp) będą wymagały zmian konstrukcyjnych i adaptacja tania nie będzie. Sam gotowiec nie jest tani więc ja bym jednak poszedł w projekt indywidualny. Co do zmian na parterze to wszystko ok, tylko nie pasuje mi przesuniecie okna tarasowego w sypialni. Tak zostało zaprojektowane, żeby ciąg komunikacyjny na taras był pomiędzy kanapą i stołem i wszyscy przy stole mieli widok na taras. Można też swobodnie przenieść stół na taras jak będzie taka potrzeba. Jak przesuniesz okno na środek to połowa ludzi przy stole będzie miała widok na ścianą a połowa na taras. Ja bym zostawił tak jak jest. Góra - też do przemyślenie, bo pralnia ma 168 szerokości i są skosy, więc zmieści Wam się jedna szafa o wymiarach 1,5 szeroka i 2 m wysoka a później same skosy. Na oryginalnym projekcie jest fajna garderoba, gdzie masz 4 m szafą, z tego gdzieś z 3 m będą pełnowymiarowe.Bardzo fajna garderoba.
    Ja bym pokombinował ze schodami, bo to duży i fajny dom a masz niewygodne schody zabiegowe. Ja bym starał się wydłużyć klatką schodową tak żeby weszły schody ze spocznikiem lub przynajmniej zmniejszyła się ilość schodów na zabiegu.

    -

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki Marcin za twoje sugestie.

    Też bierzemy pod uwage projekt indywidualny, dlatego własnie chciałem założyć wątek i zapytać czy nasz zakres zmian będzie sie kalkulował.
    Zmian jest sporo, musimy przemyśleć jeszcze raz to okno tarasowe no i oczywiście schody. Również chciałbym uniknąć zabiegowych i zbudować ze spocznikiem.

    Co do góry to chlelibyśmy okno w łazience dlatego próbowałem to jakoś rozkminić. Chyba pozostanie nam zrobienie dodatkowego okna dachowego w łazience (mimo ze nie jestem ich zwolennikiem, bo to koszt i zawsze jakas strata ciepła).

    Jakieś inne sugestie? Czy reszta wydaje sie być ok?

    Kris

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    U mnie w regionie za adaptację projektu gotowego do działki, szambo itp. bez żadnych zmian inwestorskich biorą 1-2k. Zakres Twoich zmian to kolejne 2-3k. U Ciebie oczywiście może być taniej.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    nie wiem ile by kosztowała taka adaptacja bo miałem indywidualny,

    w łazience masz okno dachowe! Jest na wizualizacjach i w rysunku szczegółowym, ja bym w dwóch pokojach dla dzieci powiększył okna balkonowe do maxa i zrezygnował z jednego okna dachowego w każdym pokoju.

    Ze schodami coś pokombinuj, na w miarę wygodny bieg schodów ze spocznikiem potrzeba około 3 m, poczytaj też o oknie w garderobie bo ja wywaliłem, bo po pierwsze się kurzy a po drugie jak nie masz zamykanych szaf to ubrania płowieją od słońca.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    U mnie w regionie za adaptację projektu gotowego do działki, szambo itp. bez żadnych zmian inwestorskich biorą 1-2k. Zakres Twoich zmian to kolejne 2-3k. U Ciebie oczywiście może być taniej.
    Mieszkamy pod Wrocławiem. Coraz bardziej skłaniam sie ku projekcie indywidualnym.

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    nie wiem ile by kosztowała taka adaptacja bo miałem indywidualny,

    w łazience masz okno dachowe! Jest na wizualizacjach i w rysunku szczegółowym, ja bym w dwóch pokojach dla dzieci powiększył okna balkonowe do maxa i zrezygnował z jednego okna dachowego w każdym pokoju.

    Ze schodami coś pokombinuj, na w miarę wygodny bieg schodów ze spocznikiem potrzeba około 3 m, poczytaj też o oknie w garderobie bo ja wywaliłem, bo po pierwsze się kurzy a po drugie jak nie masz zamykanych szaf to ubrania płowieją od słońca.
    Faktyczenie jest okno na rysunkach szczegołowych! na zwyklych rzutach nie ma.
    Co do redukcji okien dachowych to bardzo dobre wskazówki.

    Myśle ze zmian jest na tyle dużo, że projekt indywidualny będzie najlepszym rozwiązaniem.
    Musze zaczać rozgladać sie z kumatym architektem.

    Kris

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony