dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    To zielone to program agenda, dlatego tam nie mozna budować, las jest dalej on nie jest problemem.
    Reasujac dzzialka ma 1888m 1000m to nieuzytek pzez ktory dodatkowo przechodzi program agenda, pozostale ponad 800m jest do zabudowy na.mapce z symbolem RVI. Ta czesc do zabudowy lezy przy drodze. Caly obszar pbjety jesc MPZP. Z tego co mi mowili w gminie odleglosc.od granicy dzialki 5m, teren biologicznie wolny 70%..

  2. #22

    Domyślnie

    A czemu problem z kredytem

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bromkalukasz Zobacz post
    A czemu problem z kredytem
    Bo w KW jest R na plus że jest MPZP jest problem z wpisem do hipoteki działek z R.

    No i pytanie czy bank będzie chciał udzielić kredytu na nieużytki to już pytanie do banku,na FM jest watek o problemie kredytowania działek z R jest doradca kredytowy zapytaj.

    Nie znam agendy ale kazdy program np natura może namieszać przy budowie,nie twierdzę że tak jest w tym przypadku ale warto sprawdzić, u mnie w gminie tam gdzie pracuję np jest program rewitalizacji i gmina ma prawo pierwokupu działek a nawet nieruchomości na tym obszarze.

  4. #24

    Domyślnie

    No tak ale nie będę brał kredytu na działkę bo mam gotówkę, kredyt jedynie na dom.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bromkalukasz Zobacz post
    No tak ale nie będę brał kredytu na działkę bo mam gotówkę, kredyt jedynie na dom.
    Ustawa jest właśnie poprawiana właśnie w punkcie hipoteki dla R jeszcze nie weszła poprawka w życie,ala na dzień dzisiejszy nie można zabezpieczyć hipoteki ponad wartość działki nawet jak będzie Twoja nie dostaniesz pod nią kredytu na budowę na dziś ale ma to się zmienić,a jak jest z nieużytkiem nie wiem czy bank weźmie taką działkę jako zabezpieczenie kredytu na dom chyba że masz inne zabezpieczenie,jeśli nie to zapytaj w banku.

  6. #26

    Domyślnie

    Bede mial dodatkowo swoj wklad ok 150 tys i laczne zarobki na poziomie 6 tys czy to nie wystarczy i jeszcze dzialka.

  7. #27

    Domyślnie odp

    Znalazłem MPZP dla gminy gąbin jak byście byli łaskawi spojżećhttp://www.gabin.pl/dokumenty/planow...III_00_m_t.pdf
    szczególnie punkt 11 gdzie piszą o pow. biologicznie czynnej piszą tam miejwięcej że część biologicznie czynna to część działki budowlanaje czyli jak będą wyliczać to 70% to chyba wezmą pod uwagę tylko to 888m ( RVI) co da obszar do zabudowy ok 240m czy będzie to wystarczająca powierzchnia nie mówię już o domku parterowym ale o domu z poddaszem?
    A ten zielony obszar przechodzący przez Nieużytek 1000m to Program Agenda.

  8. #28

    Domyślnie

    Skoro mam do dyspozycji załóżmy te250m2 to szukam projektu w którym jest podana pow. zabudowy budynku do 250m2?
    Czy mam się kierować bardziej podanymi wymiarami działki w projekcie?

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bromkalukasz Zobacz post
    Znalazłem MPZP dla gminy gąbin jak byście byli łaskawi spojżećhttp://www.gabin.pl/dokumenty/planow...III_00_m_t.pdf
    szczególnie punkt 11 gdzie piszą o pow. biologicznie czynnej piszą tam miejwięcej że część biologicznie czynna to część działki budowlanaje czyli jak będą wyliczać to 70% to chyba wezmą pod uwagę tylko to 888m ( RVI) co da obszar do zabudowy ok 240m czy będzie to wystarczająca powierzchnia nie mówię już o domku parterowym ale o domu z poddaszem?
    A ten zielony obszar przechodzący przez Nieużytek 1000m to Program Agenda.
    Ja mam podobnie - mogę wykorzystać 285 mkw mojej działki z czego maksymalnie 190 na zabudowę a reszta czyli 95 na podjazdy, chodniki. Z poddaszem spokojnie zmieścisz, parterówek nie sprawdzałem, bo nie chcę budować, ale z nimi może być problem.

    Cytat Napisał Bromkalukasz Zobacz post
    Skoro mam do dyspozycji załóżmy te250m2 to szukam projektu w którym jest podana pow. zabudowy budynku do 250m2?
    Czy mam się kierować bardziej podanymi wymiarami działki w projekcie?
    Niezupełnie, bo oprócz domu na tych 250 mkw muszą się zmieścić chodniki, podjazdy, taras itp - o czym Ci pisałem.

  10. #30

    Domyślnie

    Ok kumam ale jak podaja pow. Zabudowy to chyba razem z tarasem juz?

  11. #31

    Domyślnie

    Czy ktoś z was odralnial ziemi klasy 6 o powierzchniponizej 1000m2 czy jest z tym problem i jakie są koszta

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bromkalukasz Zobacz post
    Ok kumam ale jak podaja pow. Zabudowy to chyba razem z tarasem juz?
    W tym załączniku który podajesz,nie ma powierzchni zabudowy więc jest to gdybanie,tam są tylko zmiany dotyczące 3 działek a nie wszystkie informacje, nie możesz wybudować parterowego tylko 1,5 kondygnacji bez podpiwniczenia.

    Nie ma danych o szer elewacji frontowej ani powierzchni zabudowy biologicznie czynna to nie to samo taras nie wlicza się do zabudowy ale wlicza do pow biol. czynnej znaczy taras pomniejsza biologicznie czynną.

    Co do odrolnienia to nie tylko klasa ziemi ale pochodzenie gruntu ma znaczenie nie pamiętam dokladnie u mnie chyba mineralne IV klasa bezpłatnie 1500 m2,możesz odrolnić tylko część gdzie jest dom podjazdy itp resztę zostawić rolną.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony