dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 130

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Obecny dzisiejszy stan - wykonany szalunek boczny płyty, nie jest zajeb... ale z czasem człowiek nabiera dystansu do wszystkiego, w tym do dokładności. Wahania od poziomu na całości 3mm, pion też różnie, ok 3 mm ale tutaj najbardziej patrzyłem na górę żeby grał wymiar.
    Z istotnych spraw - zdecydowałem się jednak poziomować na chudym betonie tzn. taką delikatną zaprawę robiłem do rowka i na tym eps (ja miałem problem że woda z betonu momentalnie wsiągała w podbudowę i beton gęstniał w oczach więc czasu nie wiele).
    Eps Termoorganiki gold fundament 12cm - tańszy niż xps, a w gruncie rzeczy będę miał na wierzchu więc możliwa wymiana, no i sucho jest raczej. Co do materiału - szczerze to nie jest to jakaś super jakość, więc można i coś lepszego znaleźć pewnie. Ciąłem piłką ręczną 10 zębów na cal za 17,50 zł - jestem nawet zadowolony (wiadomo jak to po cięciu piłą nierówności małe, ale to akurat klej wyrównywał).

    sory za jakość - już ciemnawo było jak skończyłem.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Na razie przestój :/ (pada, ciągle pada...) oby jeszcze jakaś ładniejsza pogoda się pojawiła i udało się zalać przed zimą.
    Taka mała uwaga: nie raz czytałem o poziomowaniu ostatecznym przed styro po rurkach np. ale nie chciało mi się więc sądziłem że z dokładnością 1 cm wyrównam, a później już lokalnie na bieżąco pod xps będę równał że mniej roboty. I guzik - skończyło się na zmianie planów - zakupiłem 6m rurki "zatapiam" w podbudowie, poziomuję niwelatorem i po tym łata (czy dobra deska) i lecimy. Na to układanie xps to już czysta przyjemność (dodam zdjęcia - choć pewnie każdy wie jak to wygląda).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony