dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 130
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    czasu po robocie coraz mniej więc i zdjęć cienko ;/
    ale tutaj widok z grubsza. Obecnie kończę szalunek z eps-a




    trochę mi rur poszło, spadki zrobiłem ok 4% - szczerze to spodziewałem się prostszej roboty z tymi rurami, ale w praniu wychodzi że czasami jest pod górkę

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    trochę mi rur poszło, spadki zrobiłem ok 4% - szczerze to spodziewałem się prostszej roboty z tymi rurami, ale w praniu wychodzi że czasami jest pod górkę
    zawsze tak jest na polu walki następuje weryfikacja i zawsze coś niespodziewanego się pojawi
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #23

    Domyślnie

    Ja tez byłem zaskoczony faktem, że zajęło to sporo więcej czasu niż pierwotnie mi się wydawało, ale tak mam chyba z każdym etapem
    Jakoś bardzo gęsta ta sieć u Ciebie moja w tym porównaniu wygląda jakoś biednie. No i średnice duże.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ja tez byłem zaskoczony faktem, że zajęło to sporo więcej czasu niż pierwotnie mi się wydawało, ale tak mam chyba z każdym etapem
    Jakoś bardzo gęsta ta sieć u Ciebie moja w tym porównaniu wygląda jakoś biednie. No i średnice duże.
    Kanalizę się rzuciłem i ostatecznie zrobiłem "główną" nitkę 160 no i oczywiście z domu odejście, reszta 110. Wyjść fakt nie mało bo nie chcę już w podłodze nic później puszczać - od razu wszystko zrobione tak żeby tylko po ścianie np polecieć do góry, żadnych podejść poziomych. A że dobre w miarę ceny miałem to niewiele aż tak więcej kasy za to spokój (w razie w mam kilka wlotów np w takiej łazience
    Wyjścia do góry mimo wcześniejszych planów zrobiłem 110 a dopiero pod końcem redukcja na 50/75

    Dokładnie to wyszło tak:
    Kuchnia zlew - tutaj do ew zmywarki polecę po ścianie w razie czego,
    wc - miska i umywalka;
    kotłownia - umywalka, kratka awaryjna w podłodze, i na naczynko wyrównawcze lub coś w tym guście;
    no i łazienka - wszystko tutaj oddzielnie - umywalka, ewentualna wanna, miska ustępowa, pralka, prysznic (odpływ liniowy). no i nie zapomnieć o rurze 50 do planowanego akwarium chociaż z 300 litrów - po skończonej budowie nie liczę że dam radę wiadrami wodę wymieniać...

    Widoczny jest jeszcze przepust z 110 do wody (tutaj poleciałem 30 stopniowymi kolankami i między nimi 0,5 m rury więc mam nadzieję nie będzie problemu z włożeniem) i 2x 110 do ewentualnego wymiennika gruntowego do rekuperatora.
    No i oczywiście arotów 50 dałem wszędzie trochę
    do spiżarki (sam nie wiem po co)
    2x do rozdzielni elektrycznej
    5x kotłownia ( może jakaś PC kiedyś)
    Ostatnio edytowane przez marcko ; 28-09-2016 o 11:18

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    ...
    wc - miska i umywalka;
    ...
    Własnie mi uświadomiłeś, że nie zrobiłem kanalizy dla umywalki w wc Na wcześniej rozrysowanym planie tylko kibelek sobie narysowałem żeby wiedzieć, że to WC i poźniej z tego schematu/rzutu pomieszczeń korzystałem projektując kanalizację. zonk... może jeszcze coś wykombinuję przed zalaniem, albo w ścianie będę musiał puścić.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Własnie mi uświadomiłeś, że nie zrobiłem kanalizy dla umywalki w wc Na wcześniej rozrysowanym planie tylko kibelek sobie narysowałem żeby wiedzieć, że to WC i poźniej z tego schematu/rzutu pomieszczeń korzystałem projektując kanalizację. zonk... może jeszcze coś wykombinuję przed zalaniem, albo w ścianie będę musiał puścić.
    bywa - ja codziennie myślę o czym zapomniałem - oby jak najmniej - dopóki nie zalałeś może coś wykombinujesz jeszcze.
    Ja kilka razy już poprawiałem szerokość/długość domu. Okazało się że na projekcie jest byk-1 i 2 cm w kilku wymiarach, przez co geodeta też to zrobił, a mi nie pasowało to poprawiłem.... już 3 raz poprawiłem

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Obecny dzisiejszy stan - wykonany szalunek boczny płyty, nie jest zajeb... ale z czasem człowiek nabiera dystansu do wszystkiego, w tym do dokładności. Wahania od poziomu na całości 3mm, pion też różnie, ok 3 mm ale tutaj najbardziej patrzyłem na górę żeby grał wymiar.
    Z istotnych spraw - zdecydowałem się jednak poziomować na chudym betonie tzn. taką delikatną zaprawę robiłem do rowka i na tym eps (ja miałem problem że woda z betonu momentalnie wsiągała w podbudowę i beton gęstniał w oczach więc czasu nie wiele).
    Eps Termoorganiki gold fundament 12cm - tańszy niż xps, a w gruncie rzeczy będę miał na wierzchu więc możliwa wymiana, no i sucho jest raczej. Co do materiału - szczerze to nie jest to jakaś super jakość, więc można i coś lepszego znaleźć pewnie. Ciąłem piłką ręczną 10 zębów na cal za 17,50 zł - jestem nawet zadowolony (wiadomo jak to po cięciu piłą nierówności małe, ale to akurat klej wyrównywał).

    sory za jakość - już ciemnawo było jak skończyłem.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Na razie przestój :/ (pada, ciągle pada...) oby jeszcze jakaś ładniejsza pogoda się pojawiła i udało się zalać przed zimą.
    Taka mała uwaga: nie raz czytałem o poziomowaniu ostatecznym przed styro po rurkach np. ale nie chciało mi się więc sądziłem że z dokładnością 1 cm wyrównam, a później już lokalnie na bieżąco pod xps będę równał że mniej roboty. I guzik - skończyło się na zmianie planów - zakupiłem 6m rurki "zatapiam" w podbudowie, poziomuję niwelatorem i po tym łata (czy dobra deska) i lecimy. Na to układanie xps to już czysta przyjemność (dodam zdjęcia - choć pewnie każdy wie jak to wygląda).

  9. #29

    Domyślnie

    tu masz stronkę z prognozą http://www.yr.no
    u mnie się wczoraj sprawdziło super. wziąłem dzień urlopu i działałem.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    tu masz stronkę z prognozą http://www.yr.no
    u mnie się wczoraj sprawdziło super. wziąłem dzień urlopu i działałem.
    dzięki potestuję - bo moje ostatnie wolne dni to kulą w płot były ...

  11. #31

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanko... Może trochę dziwne a może i nie...
    Czy wy chłopy mieliście wcześniej jakąś styczność z budową chałupek, czy tak wam po prostu taki pomysł do głowy wpadł ??
    Sam rozmyślam właśnie w temacie samodzielnego postawienia jednak tylko ścian i tak się zastanawiam, czy to aby nie głupi pomysł

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    A ja mam takie pytanko... Może trochę dziwne a może i nie...
    Czy wy chłopy mieliście wcześniej jakąś styczność z budową chałupek, czy tak wam po prostu taki pomysł do głowy wpadł ??
    Sam rozmyślam właśnie w temacie samodzielnego postawienia jednak tylko ścian i tak się zastanawiam, czy to aby nie głupi pomysł
    To dział samorobów i większosć ludzi tutaj to budowlane dziewice Jak masz chęci i czas to czemu nie.

    BTW: widze że po sąsiedzku sie budujesz
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    A ja mam takie pytanko... Może trochę dziwne a może i nie...
    Czy wy chłopy mieliście wcześniej jakąś styczność z budową chałupek, czy tak wam po prostu taki pomysł do głowy wpadł ??
    Sam rozmyślam właśnie w temacie samodzielnego postawienia jednak tylko ścian i tak się zastanawiam, czy to aby nie głupi pomysł
    dokładnie jak sebcioc55 pisze - dla mnie to mój pierwszy raz
    wcześniej myślałem że jak kiedyś będę miał dom to wykończenie tylko i wyłącznie sam większość, a decyzja o i budowie, murowaniu itp podjąłem niedawno po oględzinach kilku budów przez "fachowców" i podliczeniu ich wynagrodzenia.
    Kwestia sił i samozaparcia - ja tego pierwszego wiele nie mam, ale za to chęci są.
    Wierzę w stwierdzenie że najdokładniej zrobię sobie sam swój dom - i do tego kasy zostanie trochę - o satysfakcji własnoręcznej pracy nie wspominając.
    Jak już zacząłem ten trud to coraz więcej ludzi poznaję co sami także stawiali domy (wiadomo forum to tylko drobna ilość widoczna), więc nie jest tak że samorób to jakiś dziwny pojedynczy przypadek losu

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    No więc czas leci a ja staram się co sił przed zimą wylać płytę. Ciężko jest głównie z tego powodu że po pracy już ciemno - rano nie ma kiedy) a wolnych dni prawie brak - więc soboty zostają - a te jak wiadomo powszechnie w większości uwielbiają być w parze z pogodą do du..
    Stan na dzisiaj jest taki że kończę górną siatkę.
    Z rad i przemyśleń:
    -do wiązania zbrojenia fajna sprawa ten automatyczny kluczyk twist o których nie raz było (choć to tylko do tych gotowych drucików - z grubszymi jest trochę ciężko)
    - teraz bym raczej kupił zwykły ale grubszy wiązałkowy drut i kluczykiem prostym to leciał, po prostu te gotowe są naprawdę cienkie i sporo się urywają, z trzymaniem różnie, nie to co tradycyjny drut jak się zwiąże to żadna siła...
    - pod zbrojenie dałem plastikowe podkładki z allegro - jak na razie nie widzę z nimi żadnego problemu, mimo chodzenia i po jednej siatce i w momencie jak ich było jeszcze mniej. Jednego przetestowałem to nawet stawiał się dzielnie przez spory czas zanim mój ciężar go zdołał załamać czyli jakieś 80 kg na jednego biednego plasticzka. Dałem ich na 150m2 jakieś 670 szt i wydaje mi się wystarczająco, w większości miejsc jest naprawdę sztywno bez uginania. Warto też sobie wcześniej jednak rozplanować układanie schematem bo leciałem na początku "na oko" i później było to do poprawy bo nie spełniało moich oczekiwań.

    - folię dałem pod beton (czyli na xps) powiem szczerze spodziewałem się że mniej ją porwę nosząc i układając druty :/ albo mało uważny jestem. Chyba teraz bym się zdecydował dać pod styro choć też mi to nie pasowało w 100% - ale pocieszam się że w końcu xps mi nie podciągnie wody więc te trochę dziur w foli może tragedii nie zrobi.
    - co chwila w środku mam mały basen od opadów - tutaj z pomocą przychodzi obniżona rura do kratki ściekowej kotłowni, gdybym miał idealne poziomy i rurę niżej to prawie wszystko by zleciało, ale 0,5 cm najwięcej to chyba nie aż tak tragicznie.








    oczywiście podglądnietę z forum od chłopaków - bez fajerwerków bo sam małą spawarką leciałem

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Elegancko ! góra już idzie szybciej spokojnie zdążysz przed zimą, a nawet i lekkie przymrozki betonowi nic nie zrobią. Co do wody to przy zalewaniu najlepiej jakby było jej jak najmniej, żeby zachować stosunek W/C który zrobiła betoniarnia.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Elegancko ! góra już idzie szybciej spokojnie zdążysz przed zimą, a nawet i lekkie przymrozki betonowi nic nie zrobią. Co do wody to przy zalewaniu najlepiej jakby było jej jak najmniej, żeby zachować stosunek W/C który zrobiła betoniarnia.
    no właśnie tej wody najbardziej się boję, a nie wiem jak pozbyć się tej co stoi (co prawda jeden dzień słońca prawie ją wysusza-ale tego brak)
    mrozów niby na razie ma nie być.
    Jak tylko położę do końca druty to pokombinuję żeby nakryć folią na parę dni przed betonowaniem

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar d.i.m.
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    no właśnie tej wody najbardziej się boję, a nie wiem jak pozbyć się tej co stoi (co prawda jeden dzień słońca prawie ją wysusza-ale tego brak)
    mrozów niby na razie ma nie być.
    Jak tylko położę do końca druty to pokombinuję żeby nakryć folią na parę dni przed betonowaniem
    Na wstępie witam budującego. Co do folii to ja tak robiłem, nakrywałem całość mojej roboty folią jak tylko miał być deszcz. Ile to razy ją naciągałem i zwijałem Miałem cienką folię, ale dawałem ją podwójnie, dość szybko rozdzierała się, jednak dzięki podwójnej warstwie dawało radę. Wody praktycznie nie było pod folią. Później kładłem też styropian na zbrojenie szczególnie na boki i było jeszcze lepiej. Ten styropian miałem też przygotowany w razie mrozu po wylaniu płyty. Płyta wylana w sobotę i do dzisiaj styro przeciwmrozowy się nie przydał

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ad_mar

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    73

    Domyślnie

    Zalegającą wodą się nie przejmuj. Beton przy wylewaniu ją ładnie wypchnie. Grunt żeby wody nie dolać do gruszki i nie wymieszać przed wylaniem z gotowym betonem. Taka stojąca woda to wbrew pozorom żaden problem dla wytrzymałości betonu.
    Zacznij wylewać w jednym rogu płyty i posuwaj równomiernie a cała woda z wanny znajdzie się w przeciwnym narożniku i ostatecznie wypłynie pod naporem lanego betonu sprawdzone u siebie dwukrotnie: pod płytą fund i płytą pod wiatę.
    Grzane 115m2 prostokątna bryła z poddaszem użytkowym. 8.1kW - kable. Ocieplenie: płyta fund+20cmXPS 036/ściany 30cm 031/dach i skosy 40cm 034. 30m2 okien Uw średnio 0.7. CWU galmet 120l. Reku Brink300+
    sezon 15/16 CO+CWU 3496kWh
    sezon 16/17 CO+CWU 3445kWh

  19. #39

    Domyślnie

    Zalegającą wodą się nie przejmuj. Beton przy wylewaniu ją ładnie wypchnie.
    Też tak uważam. U mnie było trochę wody. Wydawało się niewiele, ale jak był lany beton to wypierał wodę i zbierała się tam gdzie jeszcze nie ma betonu. Na koniec jak ją beton zagonił do jednego rogu to się okazało, że było jej całkiem sporo. Beton jednak elegancko ją wyparł i pięknie się przelewała przez burtę styro.

    Ja u siebie podczas wiązania autmatycznym kluczykiem z czasem doszedłem do wprawy i zrywałem ich coraz mniej. Najgorzej, że w sklepach nie ma tych gotowych drucików i jak się skończyły to był kłopot i przerwa w oczekiwaniu na kuriera.
    Inna sprawa to, że podczas wiązania np wieńca pod ściany wiedziałem którą stroną idzie na dół i zaginałem wystające druty do środka, aby nie dziurawiły foli. Mam wrażenie, że miejsc przebitej folii miałem niedużo. Nie wklejałem na początku też jednej burty styro-szalunku po tej stronie, po której były wciągne pręty na siatkę górną i dolną.


    Dajesz do przodu. Jak zalejesz płytę to zobaczysz, że stawianie ścian to przyjemność. Koniec z klęczeniem
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    to mnie pocieszyliście trochę z tą wodą
    jak pogoda nie wywinie niespodzianki to w sobotę planuję zalać.
    Właśnie już dość mam zgięty albo na kolanach, i do tego nic nie widać - przynajmniej dla ciekawskich z drogi i się dziwią biedaki co on tam robi tyle czasu.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony