dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 130
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cieniasy ci wasi złodzieje .
    U nas , w sąsiedniej wiosce , przecięli siatkę w całości , wytachali z pomieszczenia gospodarczego kupę narzędzi i traktorek do koszenia trawy , ciągnęli go na zaciągniętym hamulcu , ale że byli samochodem osobowym , nie mieli się jak zapakować . Zostawili to wszystko pod płotem , podjechali na moją posesję , skroili mi z pod okna przyczepkę samochodową , jeszcze bezszczelnie spalili na miejscu po papierosku , podjechali po łupy , spokojnie się zapakowali , podjechali na drugi koniec wioski , obrobili domek letniskowy i odjechali w siną dal .Wszystko pięknie nagrane na różnych kamerach , ale już w dwa tygodnie policja się obrobiła ze zdarzeniem , tzn. dostaliśmy pisma o umorzeniu sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Cieniasy ci wasi złodzieje .
    U nas , w sąsiedniej wiosce , przecięli siatkę w całości , wytachali z pomieszczenia gospodarczego kupę narzędzi i traktorek do koszenia trawy , ciągnęli go na zaciągniętym hamulcu , ale że byli samochodem osobowym , nie mieli się jak zapakować . Zostawili to wszystko pod płotem , podjechali na moją posesję , skroili mi z pod okna przyczepkę samochodową , jeszcze bezszczelnie spalili na miejscu po papierosku , podjechali po łupy , spokojnie się zapakowali , podjechali na drugi koniec wioski , obrobili domek letniskowy i odjechali w siną dal .Wszystko pięknie nagrane na różnych kamerach , ale już w dwa tygodnie policja się obrobiła ze zdarzeniem , tzn. dostaliśmy pisma o umorzeniu sprawy z powodu nie wykrycia sprawcy
    no to Ci powiem faktycznie zaradne chłopaki - poradzili sobie w kryzysie zobacz.
    U mnie policja się wykazała - nie widzieli drabiny leżącej ani siatki rozciętej - dopiero brat zobaczył że to moja drabina leży i siatka uszkodzona no i psu w d... ich 2 godz. pracy i musieli biedaki od początku swoją teorię układać. Dobrze że u mnie takie cwaniaki nie byli i nie znaleźli przyczepki czy czegoś bo i drabinę by zawinęli.

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    no to trochę mnie tu nie było - ale na budowie się działo
    cały sierpień pod znakiem zbrojenia, no i na koniec betonowanie.

    Z istotnych rzeczy:
    - przy płycie używałem do wiązania gotowych drucików 1 mm - masakra to to - raz że podczas kręcenia pękały a dwa później lepiej nie było jak się chodziło po tym. Teraz kupiłem 1,2 mm do cięcia wiązałkowy - fakt że skład się to podwójnie więc inaczej ale jest po prostu nieporównywalny nawet pojedynczo.

    - Dystanse beczki plastikowe o coś takiego dobra rzecz - i wbrew zaleceniom idzie ich znacznie mniej bo nie potrzeba pchać tego dużo żeby było sztywno (oczywiście pewnie kwestia grubości drutu u mnie był 12mm)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	370143511_1_644x461_podkladka-pod-zbrojenie-dystans-15-20-25-beczka-barylka-beczulka-wroclaw_rev.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	18,4 KB
ID:	396168

    na razie nie jestem w stanie powiedzieć w 100% ale wstępne oględziny pozwalają sądzić że jest w miarę ok z stosowanym deskowaniem u mnie - wszystko z desek calówek łącznie z rygami(podporami jak kto woli). Jak rozszaluję to potwierdzę czy nie ma wtopy, ale na razie się nie zawalił

    A więc do tej pory strop to chyba najcięższa robota - kto mi poradził monolit... no nic
    wiązania co nie miara, wyginania prętów mierzenia itd bo w projekcie to niewiele jest.
    W sobotę wylewanie - nie bez problemów - bo na początku nie było wibratora - bo zapomnieli wiąć. - "Panie ale teraz nikt nie leje z wibratorem" - jak wytłumaczyłem że w takim razie mogą sobie z betonem wracać to jednak się wibrator dało załatwić - choć musiałem sam zasuwać po niego żeby było szybciej. Początek lania i deszcz, na szczęście szybo przestał i dalej jakoś szło. Pompiarz zaproponował mi dolanie wody do betonu żeby było nam lżej (kolejna dobra rada) ale nie skorzystałem.
    Pogoda na szczęście dopisała idealnie dopiero w nocy mały deszczyk, i do dzisiaj tak sobie pada, kropi więc podlewania nie mam wcale


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170831_144046.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	396169Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170902_083725.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	396170Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170902_085251.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	396171
    w wolnej chwili postaram się dorzucić parę zdjęć
    beton ładniej by wyglądał zatarty - ale raz sił zabrakło, a dwa że i tak przeca będzie styro na tym

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Miał być ładny dziennik, a jest tylko spis treści
    no nic - może zimą coś nadrobię -
    obecnie pierwsza ekipa na budowie gdzie ja muszę ich tylko pilnować (niestety tutaj trzeba co chwilę), ale ze względu na brak czasu i już trochę sił to nawet się cieszę, że coś powstaje bez mojego udziału.

    tak poglądowo po pierwszym dniu pracy.
    Z spostrzeżeń obecnych:
    - lokalne firmy nawet jak zaproponują blachę w dobrej cenie to na drobnostkach walą po 300% marży, normalnie pewnie ludzie tego nie zauważają i jest git, ale jak się liczy z każdą zł to wszędzie szukam oszczędności i to są naprawdę spore kwoty.
    - jak nawet coś jest w dobrej cenie to zapewne produkt byle jakiej jakości - gdzie w tej cenie przez neta można mieć coś z wyższej półki.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170925_175016.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	397530

    https://www.dropbox.com/s/myv0jukmm8...75016.jpg?dl=0

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Zaczął już się ten czas że roboty nie brakuje a postępów (przynajmniej z zewnątrz) nie widać.
    Na szczęście doczekałem się już kawałka prawdziwego dachu - tzn z blachą
    zdjęć jakoś za dużo nie mam, bo przy większej robocie po prostu nie mam czasu i zapominam też.

    na początek jeszcze strych (a bardziej stryszek bo niski mi wyszedł - choć taki miał być
    membranę kupiłem marmy (już widziałem na forum kilku zakupujących) i powiem wam że jest ok, przynajmniej tyle co da się zobaczyć gołym okiem, i cena jest naprawdę przystępna, a na poddasze nieużytkowe myślę że nie ma sensu prężyć portfela.


    rozszalowywanie dość męczące - za bardzo się chyba przyłożyłem do robienia szalunku to teraz mam za swoje






    i daszek po 1 dniu roboty


  6. #106

    Domyślnie

    Patrząc na ostatnie foto to jakoś krzywo ten dom pobudowałeś

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Patrząc na ostatnie foto to jakoś krzywo ten dom pobudowałeś
    żeś mnie postraszył że aż musiałem na zdjęcia patrzeć co pominąłem - na szczęście to tylko pojazd dekarzy skancerowany

    wrzucam jeszcze raz bo coś nie działają:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171013_093308.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	398810Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAVE_20171013_145058.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	398809

  8. #108

    Domyślnie

    Na tym drugim już się dom wyprostował

    Myślałem że mnie dogonisz z budową w tym roku, a tu budowlana sielanka
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku.
    Co do wentylacji mechanicznej polecam jak nie ma komina to gdy inni palą w piecach lub spalająśmieci na swojej działce to w domu zamknięte okna i rewelacja nic nie czuć, filtry wyłapują wszystko, nawet zapachu nie ma nieprzyjemnego. Najlepsze co mogliśmy w naszym domu zrobić.

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Na tym drugim już się dom wyprostował

    Myślałem że mnie dogonisz z budową w tym roku, a tu budowlana sielanka
    no niestety czasu jak na lekarstwo, a do tego źródełko wyschło. Myślałem o kredycie, ale za biedny jestem dla banku (bo różne źródła dochodu) a za bogaty dla wszelkich pomocy gops-ów/mops-ów, dofinansowań czy tym podobnych -przyjazny kraj.

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Witam się w dzienniku.
    Co do wentylacji mechanicznej polecam jak nie ma komina to gdy inni palą w piecach lub spalająśmieci na swojej działce to w domu zamknięte okna i rewelacja nic nie czuć, filtry wyłapują wszystko, nawet zapachu nie ma nieprzyjemnego. Najlepsze co mogliśmy w naszym domu zrobić.
    Witam Cię,

    no właśnie m.in. liczę na te trochę oczyszczone powietrze - planuję dać porządną skrzynię na wlocie i tam wepchać trochę filtrów z węglowym także - bo mimo że nienajgorsze te powietrze mam to wieczorami bywa rożnie już

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Dużo się nie dzieje więc i nie ma co opisywać.

    Mam dylemat z oknami - gdzie nie czytam gdzie nie widzę to ciepły montaż (czyt szczelny), parapety xps i te bajery to konieczność. No więc chodzę po okolicznych sprzedawcach i masakra. Jak nawet ktokolwiek wie o czym do niego mówię to się wzbrania przed tym albo liczą sobie z 2 tys za taki lepszy wymysł.
    Już sam zacząłem wątpić w sens, chyba trzeba będzie podejść do montażu we własnym zakresie.

    Wybór na razie jest między firmą Viking (profil aluplast) lub Plastimet.
    Podobną cenowo ofertę mam też z Abakus (ale jakoś mieszane uczucia mam do tej firmy)

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    marcko Z oknami miałem dokładnie to samo. A jeszcze jak wspomniałem o montażu poza murem na kotwach to miałem wrażenie że patrzą na mnie jak na kosmitę

    Ciepły montaż zawsze można zrobić samodzielnie. Trochę z tym więcej zabawy na pewno ale i dokładniej będzie.

    Co do montażystów to szukaj dalej, może będziesz miał szczęście i trafisz w końcu na kogoś zorientowanego w temacie. Ja tak miałem, już straciłem nadzieje i ostatecznie trafiłem na człowieka który sie nie krzywił na hasła o ciepłym montażu i kotwach tylko podjął dyskusję. Okna wybrałem właśnie Abakus ale raczej nie ze względu na same okna, a raczej na instalatora. Montaż na wiosnę to się okaże czy dobrze wybrałem.

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Soczek1212 Zobacz post
    marcko Z oknami miałem dokładnie to samo. A jeszcze jak wspomniałem o montażu poza murem na kotwach to miałem wrażenie że patrzą na mnie jak na kosmitę

    Ciepły montaż zawsze można zrobić samodzielnie. Trochę z tym więcej zabawy na pewno ale i dokładniej będzie.

    Co do montażystów to szukaj dalej, może będziesz miał szczęście i trafisz w końcu na kogoś zorientowanego w temacie. Ja tak miałem, już straciłem nadzieje i ostatecznie trafiłem na człowieka który sie nie krzywił na hasła o ciepłym montażu i kotwach tylko podjął dyskusję. Okna wybrałem właśnie Abakus ale raczej nie ze względu na same okna, a raczej na instalatora. Montaż na wiosnę to się okaże czy dobrze wybrałem.
    dzięki za radę
    no właśnie ja za bardzo się skupiłem na początku na produkcie. A teraz szukam konkretnych montażystów, bo co mi z dobrych okien jak montaż będzie do d...

  15. #115
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    a nad jakimi profilami tych firm się zastanawiasz i jakie miałeś kryteria wyboru?
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    a nad jakimi profilami tych firm się zastanawiasz i jakie miałeś kryteria wyboru?
    w zasadzie mam 3 opcje
    profil aluplast , veka, i producent plastimet (nie wiem czy to jakiś markowy profil nawet)
    ale tutaj już bardzie problem w montażu, bo żadna firma nie jest w stanie zrobić tego porządnie.A nawet jak cenę walną z kosmosu to w gadce wychodzi że nie mają o tym pojęcia dlatego taka cena żeby odstraszyć od ciężkiego dla nich tematu.

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Mieszkasz w tym samym rejonie co Soczek1212 więc weź też tą samą ekipę i zrób sobie ten ciepły montaż czy co tam jeszcze. Ja mam okna z Abakusa i na okuciach roto, a te są najlepsze, więc też polecam ja mam Energy, ale są też jeszcze cieplejsze ramki. Ja stwierdziłąm, że takie mi wystarczą. Większość okien mam Fix-y więc tych otwieranych jest mniej. Na mnie też patrzeli jak chciałam na wysuniętych kotwach, ale mąż nie bardzo to widział przy takich dużych oknach i daliśmy sobie spokój. Może zaoszczędzilibysmy na ogrzewaniu trochę ale ile: 100-200zł rocznie więc czy to warte zachodu? A stres czy dobrze zamontowane czy nie siądą te dolne kotwy.

  18. #118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystian_487

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    37-220
    Posty
    2

    Domyślnie

    Gratulacje jestem pełen podziwu

  19. #119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Mieszkasz w tym samym rejonie co Soczek1212 więc weź też tą samą ekipę i zrób sobie ten ciepły montaż czy co tam jeszcze. Ja mam okna z Abakusa i na okuciach roto, a te są najlepsze, więc też polecam ja mam Energy, ale są też jeszcze cieplejsze ramki. Ja stwierdziłąm, że takie mi wystarczą. Większość okien mam Fix-y więc tych otwieranych jest mniej. Na mnie też patrzeli jak chciałam na wysuniętych kotwach, ale mąż nie bardzo to widział przy takich dużych oknach i daliśmy sobie spokój. Może zaoszczędzilibysmy na ogrzewaniu trochę ale ile: 100-200zł rocznie więc czy to warte zachodu? A stres czy dobrze zamontowane czy nie siądą te dolne kotwy.
    niestety to jakieś 150 km
    już patrzyłem na firmy oddalone ode mnie - ale w razie jakiejś reklamacji czekasz ruski miesiąc

    Okna będę plastimet, też mają okucia roto. Na pewno na xps, a z taśmami jeszcze zobaczę, jak mają spierniczyć byle jak załozyć to tak jakby ich nie bylo i parę stów w kieszeni. Chyba że uda się to rozsądnie zrobić po zamontowaniu jakoś.

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian_487 Zobacz post
    Gratulacje jestem pełen podziwu
    dzięki

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony