dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie MDF czy fornir

    własnie dostaliśmy wycene mebli do kuchni.
    Dodam, że wybraliśmy same najdroższe elementy - fornir+ramki aluminiowe, mocowania w szufladach blum z systemem cichego domykania i wiele innych drobiazgów.
    Cena wyszła dość wysoka, bo z montazem ok. 18 tys.

    Teraz rozwazamy zamiane forniru na MDF (chcemy zbic cene, bo na tak droga kuchnie nas nie stac).
    Pieniądze, kotre nam zostaną wolimy przeznaczyc na dobre sprzety AGD.

    Ciekawa jestem Waszych opinii o MDF, jak sie sprawuje?

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście jestem przeciwnikiem forniru.
    Jeśli chcecie dobre mebelki zdecydujcie sie na drewno barwione lub mdf

  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego jesteś przeciwnikiem forniru?

  4. #4

    Domyślnie

    No wlasnie dlaczego? W poprzednim domu mielismy meble fornir buk, po 4 latach nie bylo z nimi problemow, wiec nie wiem jakie mozna miec zastrzezenia wlasnie do forniuru...

  5. #5

    Domyślnie

    Po prostu go nie lubię
    kojarzy mi sie z imitacja prawdziwego drzewa.

  6. #6

    Domyślnie

    poniewaz frony chcemy zrobic w ramkach aluminiowych w Sekpolu zamiast MDFu proponuja nam plyte wiorowa pokryta laminatem. Jest lżejsza od MDFu i poza tym jak wszystkie fronty beda w ramkach to nie bedzie widac, ze to jest plyta wiórowa - sama nie wiem co o tym myslec.
    Ale ja chyba wole mdf pokryty laminatem.

    Słyszałam tez o mdf-ie lakierowanym.... co lepsze - laminat czy lakier, bo zielona jestem w tej materii.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziś większość mebli wykonuje się z wiórówki. Czasem tylko wstawia się drewno lite (dobre fabryki). Szczególnie w miejscach wrażliwych na uszkodzenia.
    Fornir jest ładny bo to prawdziwe drewno, ale MDF lakierowana przedstawia się estetycznie. A to chyba jest istotne.
    Osobiście w chwili obecnej wybrałabym MDF lakierowany i zrezygnowałabym ze sztucznej okleiny..

  8. #8

    Domyślnie

    znów odwiedziliśmy Sekpol - rozpoczynają współpracę z nową fabyką, co dla nas oznacza, że będą w stanie wykonać dla nas ramki aluminiowe do frontow) do tej pory tego nie robili.

    Cena tym razem wyszła przyzwoita, za zabudowe ok. 6m - płyta wiórowa laminowana ok. 9,5 tys. lub płyta wiórowa fornirowana - 12 tys. Wybraliśmy wszystkie bajerki blumowskie (te z hamulcami) i ramki aluminiowe, takze cena za jedna i za druga opcje do przyjęcia.

    Pani poleciła nam też MDF lub plytę wiórową lakierowana. Powiem szczerze, ze tego jeszcze nie widziałam. Jestem ciekawa opinii uzytkowników nt. mdf lakierowanego - jak sie sprawuje, co lepsze - laminat, lakier czy fornir?

    Ah - troche dużo tych pytań, ale taka juz moja natura

  9. #9

    Domyślnie

    Wybrałabym MDF lakierowany. Dobra jakość, twardy, trwały i bardzo ładny.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony