dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie sterownik kotła - w którym miejscu?

    Gdzie umieścić sterownik kotła?
    1. ktoś polecił mi przy drzwiach wejściowych do budynku według mnie to źle,
    2. ktoś inny w gabinecie wydaje mi się, że to rozsądne - co Wy na to?


  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze tam, gdzie nie ma podłogówki. Może być gabinet. Grzejniki bez termostatów lub pełne otwarcie.

  3. #3

    Domyślnie

    no właśnie, zawsze ustawię sobie termostatami żeby mi wolniej wygrzewał kocioł w razie czego ten gabinet (na rysunku pokój) tak aby pozostałe pomieszczenia w tym czasie sie ogrzały, podłogówki nie robię, dzięki za podpowiedź.
    Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi to oczywiscie poproszę.

  4. #4

    Domyślnie

    Właściwie sam sobie już odpowiedziałeś. Sterownik w najchłodniejszym mieszkalnym pomieszczeniu ( z wyłączeniem oczywiście garaży, spiżarek itp ), bez podłogówki, grzejniki otwarte na max. bez termostatów.
    U mnie jest to pokój na poddaszu od strony PN-Zach najbardziej oddalony od kotła.
    Nawet najlepsza teoria nie poparta praktyką jest nic nie warta.

  5. #5

    Domyślnie

    Kup bezprzewodowy.Wtedy sam będziesz mógł wytestować gdzie najlepiej go umieścić(gwarantuje ,że kilka razy zmienisz zdanie).
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Acent
    Kup bezprzewodowy.Wtedy sam będziesz mógł wytestować gdzie najlepiej go umieścić(gwarantuje ,że kilka razy zmienisz zdanie).
    To oczywiście dobra rada. Ale jeśli już jest kupiony "przewodowy" to kupno oryginalnego bezprzewodowego wiąże się z wydatkiem kilkuset zł.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zalezy jaki kociol !
    jesli kondensacyjny z palnikiem modulowanym to nie wiem czy to prawda ale podobno bezprzewodowe dzialaja na zasadzie wl/wyl kociol a nie moduluja palnika. nie dam sobie za to reki uciac

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam na tej małej œciance między kuchniš a salonem, bo tam słońce nie œwieci ( nie podgrzewa dodatkowo sterownika), a to w salonie spędzamy najwięcej czasu i tam chcę mieć optymalnš temperaturę.

  9. #9

    Domyślnie

    widzę że masz kominek - dawaj sterownik wszędzie, tylko nie w pomieszczeniu w którym jest kominek. Ja tak mam i jak napalę w kominku to robi mi się zimno w całej reszcie domu...

    Drobna uwaga - u mnie sterownik steruje nie kotłem tylko pompą, przy czym początkowo sterował pompą do CO i do podłogówki, teraz steruje tylko pompą do CO. Przyczyna - jw. to znaczy jak napaliłem w kominku to mi się robiła zimna podłoga w łazience...

    Grzegorz

  10. #10

    Domyślnie

    Myślałem o tej ściance ale jak zauważyliście będzie tam kominek zatem zostanę najprawdopodobnie przy gabinecie (pokój).
    Wiecie co - wniosek z tego wszystkiego jest taki, że mój generalny wykonawca, który uważa się za fachowca w dziedzinie kotłów wcale dokońca nim nie jest.
    Tak samo jest z tym naciąganiem na drogie kotły kondensacyjne a żeby tak naprawdę kondensat się wytworzył to musi być spora różnica między wodą która wychodzi z kotła a ta co do niego powraca. W moim przypadku nie ma szans żeby wytworzył się kondensat nie będę robił podłogówki, woda nie wiele się schłodzi, zatem to bez sensu ale fachowcy wmawiają mi że koniecznie kondensacyjny a różnica w kosztach kotłów duża. Poza tym i tak po 15-20 latach kotły się wymienia ale o tym nikt oczywiście nie mówi!!!. Poza tym podobno dobry kocioł kondensacyjny kosztuje 15.000zł a nie 7.000zł.
    O tych kotłach to tak na marginesie.
    Dziękuję Wam za opinie o sterowniku - Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony