dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    A ja mam troszkę inne pytanie- chciałbym zapytać jakiej wielkości powinno być szambo dla rodziny 2 + 2 ??? Lepiej kupić gotowe, czy samemu wymurować np. z bloczków? Jakie to są relacje cenowe?
    Dzięki.

  2. #22

    Domyślnie

    muszę odświeżyć i zapytać:

    czy mogę posadowić szambo inaczej niż w projekcie? powód: przy adaptacji sprzedali mi projekt szamba jednokomorowego o wym 2,1x2,6x3,2 m. wkopanie takiego szamba kosztuje więcej niż dwóch mniejszych komór i jest nieproporcjonalnie bardziej upierdliwe. Chcę wkopać 2 komory o wym. 1,2x2x2,5 i połączyć je z sobą szeregowo. Jak widać jednokomorowe ma wys. 2 m. i wkopanie go na 3 m gdy poziom wody jest 2 m. p.p. trochę mija się z celem. małe komory mają 1,2 wysokości ale szeregowo zajmują większą powierzchnię. i tu mój dylemat:
    czy mogę je sobie wkopać przesuwając się w kierunku sąsiada? i tak zostanie mi do niego dobre 5 m. chciałbym się też przytulić bardziej do linii rozgraniczającej. projekt zakłada 2 m. od krawędzi szamba do tej linii, ale czy te 2 metry odnoszą się do wyłazu czy do ściany szamba?
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  3. #23

    Domyślnie

    Czy jesteś pewien, że te 3,2 to właśnie głębokość?? Jakąś trudno mi uwierzyć...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #24

    Domyślnie

    wysokośc 2,1 ale wykopać dziurę trzeba głębiej (spadek poziomu)
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    własnie prawie zrobiłem szambo, sam oczywiscie . Puściłem jeden bok prawie po granicy. Szambo będzie 2 komorowe, przybliżony koszt inwestycji to około 1500zł, z tego 2tony cementu (650zł), Tatra pospółki (300zł), ze 100kg stali (200zł), na szalunki stare deski, na koniec jeszcze izolacja
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #26

    Domyślnie

    a jak je miałeś usytuowane w planie zagospodarowania?
    co z atestem?
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    Podbije temat swoim pytaniem. Czy obowiązująca odległość 5m (wylot szmba-do drzwi, okna) dotyczy także bramy garażowej? Tak sobie knuję że nie, to raczej nie jest pomieszczenie przeznaczone do stałego pobytu ale może ktoś spotkał się z jakąś inną interpretacją?

  8. #28

    Domyślnie

    Witam
    To i ja zapytam
    Jak jest z zakopywaniem szamba, bo jeżeli mam zbiornik o wysokości np. 2m i zakopie go górną ścianą równo z ziemią to wprowadzenie rury kanalizacyjnej wyjdzie mi na samym dole (wyjście z domu na poziomie -1.3m) i ścieki będą zalegać w rurze co chyba nie jest korzystne i co z rzeczywistą pojemnością szamba.
    Czyli trzeba by zakopywać gdzieś tak na głębokość 1-1.3m i robić studzienkę do włazu?
    Jak to jest u Was?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    własnie prawie zrobiłem szambo, sam oczywiscie . Puściłem jeden bok prawie po granicy. Szambo będzie 2 komorowe, przybliżony koszt inwestycji to około 1500zł, z tego 2tony cementu (650zł), Tatra pospółki (300zł), ze 100kg stali (200zł), na szalunki stare deski, na koniec jeszcze izolacja
    a dawales jakies pokrywy?
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał asz
    Witam
    Podbije temat swoim pytaniem. Czy obowiązująca odległość 5m (wylot szmba-do drzwi, okna) dotyczy także bramy garażowej? Tak sobie knuję że nie, to raczej nie jest pomieszczenie przeznaczone do stałego pobytu ale może ktoś spotkał się z jakąś inną interpretacją?
    Dobrze knujesz
    Inne interpretacje nie mają szans powodzenia w razie sporu w NSA

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony