dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 38
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 759
  1. #281

    Domyślnie

    Jak strop? Ciekawe, czy zalewasz dzisiaj. Dowiedziales sie cos o tym zbrojeniu z dlugich pretow?
    Rowniez ciekawi mni jak zrobisz wm. Sam mam dylemat i chyba puszcze rury na stropie( dam np 70mm styro by rury schować) z drugiej strony mam wysoko pomieszczenia na 285cm wiec te 10 cm móglbym zabrać na wm ale to mogło by nie wystarczyc. 15cm juz bardziej by wystarczylo tylko czy później pomieszczenia duze o wysokosci 270cm nie beda za niskie?

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #282
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie

    Witam Kolegę,
    kibicuje z Zarzecza, gmina Boguchwała.
    Mogę prosić Cie o kontakt na prive- masz zapchaną skrzynkę.
    Prośba o przekazanie namiaru na producenta XPS z Węgier

    pozdrawiam
    maciek

  3. #283
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    a jak robisz wyciągi na piętrze? rury na drugim stropie czy sufit podwieszany?
    Z warstwy styropianu na stropie wyjdę rurami w górę w ścianach i na nich prawdopodobnie będą anemostaty. Może niedługo zrobię projekt.


    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Jak strop? Ciekawe, czy zalewasz dzisiaj. Dowiedziales sie cos o tym zbrojeniu z dlugich pretow?
    Rowniez ciekawi mni jak zrobisz wm. Sam mam dylemat i chyba puszcze rury na stropie( dam np 70mm styro by rury schować) z drugiej strony mam wysoko pomieszczenia na 285cm wiec te 10 cm móglbym zabrać na wm ale to mogło by nie wystarczyc. 15cm juz bardziej by wystarczylo tylko czy później pomieszczenia duze o wysokosci 270cm nie beda za niskie?

    Pozdrawiam
    Karol
    Strop zalałem zgodnie z planem tzn. wczoraj rano. Zdjęcia pewnie wieczorem.
    Zadając pytanie kierownikom o rozcinanie prętów na podporach środkowych spotykałem się tylko ze zdziwieniem. Nikt nie miał tutaj jakiś specjalnych argumentów, ale większość dawałaby pręty w całości (bez przecinania).
    Ja zdecydowałem się, że nie robię żadnych opuszczanych sufitów i wszystko prowadzę w pogrubionej warstwie styropianu na stropie.
    Dla mnie 285cm to za dużo, no chyba, że w salonie. Już bym chyba wykorzystał tą nadwyżkę wysokości na rury.

    Cytat Napisał geedymin Zobacz post
    Witam Kolegę,
    kibicuje z Zarzecza, gmina Boguchwała.
    Mogę prosić Cie o kontakt na prive- masz zapchaną skrzynkę.
    Prośba o przekazanie namiaru na producenta XPS z Węgier

    pozdrawiam
    maciek
    Witam
    Skrzynkę musiałem wyłączyć ponieważ nie dawałem rady odpisywać na wszystkie pytania.
    Kontakt jest już nieaktualny i nie potrafię pomóc w tej sprawie.


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #284
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Obiecane zdjęcia. Najpierw jeszcze kilka uzupełniających przed betonowaniem.

    Stemplowanie

    291


    Zbrojenie

    292


    293


    294


    295


    296


    Przepusty [2xwentylacja(nawiew i wywiew), pion kanalizacyjny, kominkowe grawitacyjne DGP].

    297


    No i samo betonowanie (08.08.2017r). Beton B25 37m3.

    298


    299


    300


    Starałem się wstrzelić pomiędzy falami upałów. Bardzo obawiałem się tego betonowania. Przy fundamentach najwyżej gdzieś szalunek puści i beton się rozleje. Można się z tym prawie zawsze uporać samemu w godzinę gdy beton jeszcze nie zwiąże. Przy stropie jak gdzieś się zawali szalunek to już katastrofa budowlana i zagrożenie życia. Nawet "pompiarz" opowiadał mi jak zawisł na siatce zbrojeniowej podczas gdy robotnicy spadli razem z betonem na dół. Stres był spotęgowany faktem, że byłem sam z ojcem. Jak nie ma żadnych problemów to taki strop 200m2 można spokojnie załatwić samemu. Gorzej jak trzeba gdzieś przerzucić ręcznie nadmiar betonu, wtedy podczas upałów i gęstego betonu może braknąć czasu.
    Wibrator za dwie stówki spisuje się rewelacyjnie (odpukać).

    Po dwóch godzinach od zakończenia betonowania cały strop usiany już był licznymi rysami skurczowymi. Trochę to denerwujące ale nie ma żadnego wpływu na wytrzymałość stropu. Nie ma to nic wspólnego z pielęgnacją stropu i jedynym lekarstwem na to jest zacieranie w odpowiednim momencie powierzchni. Oczywiście jak mieszanka betonowa jest odpowiednio zaprojektowana i temperatury powietrza dużo niższe (optymalnie +10st.) to zjawisko rys skurczowych prawdopodobnie nie wystąpi wcale.

    Strop jeszcze tego samego dnia poprzykrywałem folią i plandekami. Podlewam kilka razy dziennie tylko miejsca gdzie folią nie dało się szczelnie przykryć. Pod folią cały czas jest bardzo mokro. Przykrycie dojrzewającego betonu to zdecydowanie najlepsza metoda pielęgnacji. Beton nie powinien przeschnąć nawet na krótko ponieważ przerwie to hydratację, która później już nie zostanie wznowiona. To teoria. Czy będziecie podlewać, czy nie to różnica na końcowej wytrzymałości będzie zwykle około 3-5MPa. No może przy takich ekstremalnych jak na Polskę upałach ta różnica byłaby trochę większa.

    301


    A to moja cysterna.

    302


    Mam też około 6 palet pustaków do wytachania na górę (pozostałości po parterze). Wynoszę po 1,5 palety dziennie. W tym momencie zostało mi jeszcze około 150szt. Robię sobie półpiętro z rusztowania i wrzucam na nie kilkanaście pustaków, później wychodzę tam i przerzucam na strop. Myślałem o wyciągarce ale do tego potrzebowałbym drugiej osoby. Jak mam już zawroty głowy (upał) to w między czasie rozszalowywuję rdzenie/słupy.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 06-02-2019 o 19:32 Powód: Zdjęcia
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  5. #285

    Domyślnie

    No ładnie, gratulacje u mnie tez kilka rys powstało. Nie wiem jak to możliwe ale moj strop ma pod spodem 5 miejsc, gdzie przecieka a ma 20 cm grubosci. Tak jakby był pękniety. Miejsce dziwne bo blisko narożnika wiec niewielkie obciązenie a cała reszta ok. Nie wiedziałem o przykrywaniu betonu. Akurat sam mam już wode i jej nie zalowalem bo lalem po srednio 200-300 litrów na raz i to po 2-3 razy dziennie + przejsciowe opady ale faktycznie beton czasami byl suchy a przynajmniej na wierzchu.

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #286
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    rozumiem że cały czas robisz swój dom a później będzie ZX54?

    W tym ZX54 masz te zadaszenie z słupem-planujesz tam odcięcie termiczne taką przekładką jak w balkonach?

  7. #287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dzięki Karol.
    Prawdziwe pęknięcia mogą się pojawić dopiero po całkowitym usunięciu podpór lub później po dodatkowym obciążeniu wylewką i ścianami.

    dzinks0, w słupie nie można stosować takiego odcięcia. Tam występuje ściskanie na bardzo małej powierzchni, w balkonie występuje głównie rozciąganie. To zupełnie inna sytuacja. No chyba, że źle zrozumiałem .

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #288
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Co przesądziło o krzyżowym zbrojeniu stropu? Rozpiętość?

  9. #289
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Stropy monolitycznie jednokierunkowo zbrojone stosuje się dużo rzadziej. Taki strop ma dużo mniejszą sztywność i zastosowanie przy rozpiętości max. do 3,5m. Poza tym, wtedy i tak stosuje się pręty rozdzielcze w drugim kierunku. Wprawdzie dużo cieńsze, ale wiązania prawie tyle samo.
    Ja u siebie mam dwa newralgiczne fragmenty - garaż 6,00x6,25 i salon 5,76-7,51x5,76. Tutaj dałem zbrojenie krzyżowe o oczku 12x12 fi12. W kuchni i holu też jest taka siatka pomimo mniejszej rozpiętości ponieważ będzie tu jeszcze obciążenie piętrem. Ściany nośne parteru nie pokrywają się z ścianami nośnymi piętra. Są też dwa fragmenty stropu o rozpiętości około 3m gdzie zrobiłem siatkę 12x24cm. Dodatkowo mnóstwo podciągów z prętami fi16.

    Na strop wyniosłem już prawie wszystkie pustaki, które zostały mi jeszcze z parteru. Zostało jeszcze około jednej palety pod stemplami i schodami. Oprócz tego zamówiłem 17 palet, z których 5 mi już dostarczyli (4 na strop i jedna na ziemię). Cena nieznacznie wzrosła. Płaciłem 2,7PLN brutto za sztukę.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zastawiam się nad zbrojeniem, bo u mnie jednokierunkowe właśnie (fi 12 co 12 cm i rozdzielcze z fi 6 co 25 cm), a górą dodatkowo siatka epoksydowa (10 x 10 cm) przy maksymalnej rozpiętości ok. 4 m.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 21-08-2017 o 21:13

  11. #291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Wczoraj zabetonowałem podciąg odwrócony na stropie stanowiący obrys zewnętrzny piętra budynku. Razem 48mb podciągu o przekroju 31,5 x 18,0 cm zbrojonego 4xfi16. Podciąg jest połączony strzemionami ze stropem. Na podciąg wg obliczeń miało wejść ok. 2m3 betonu, więc ilość trochę za mała żeby ściągać gruchę. Zamówiłem więc 8m3, a pozostałą część wylałem jako chudy beton w drugim domu (Zx54). Tak więc jako chudziak jest beton klasy B20 . Pozostały fragment zabetonuję przy okazji drugiego stropu BiU-Housa. O dziwo tym razem betonu było dużo więcej niż wynikało z obliczeń. Wszystko zostało już po dwóch godzinach dokładnie poprzykrywane foliami. Pod folią jest mokro nawet po tygodniu, więc polecam tą metodę pielęgnacji.
    Dzisiaj wyjeżdżamy do Chorwacji więc fotorelację przedstawię dopiero za dwa tygodnie. Teraz pakowanie...

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #292

    Domyślnie

    Udanego urlpu no i pamiętaj o fotkach

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #293
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Dzięki Karol.
    dzinks0, w słupie nie można stosować takiego odcięcia. Tam występuje ściskanie na bardzo małej powierzchni, w balkonie występuje głównie rozciąganie. To zupełnie inna sytuacja. No chyba, że źle zrozumiałem .
    o czymś innym myślałem - wydawało mi się że masz daszek płaski nad tarasem, ale teraz patrze a tu przecież piętro budynku z pokojem jest. Chodziło mi o taki płaski dach nad tarasem, który odchodzi od budynku. I to zadaszenie chciałbym od ściany oddzielić termicznie. Z naprężeniami w słupie/stopie to jasna sprawa.

    Nie zastanawiałeś się nad gotowymi siatkami zbrojeniowymi? Ja ostatnio zacząłem się rozglądać to wychodzi mi że w niektórych hurtowniach bardziej opłaca się siatke brać bo wychodzi niecałe 2000za tone, a pręty nawet po 2800 już są.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

  14. #294

    Domyślnie

    Dziwne ze w cenie nizszej niz sam drut jest gotowa siatka pospawana. Fakt, zapewne spawa to blyskawicznie jakis duzy automat wiec trwa to chwilkę ale drut w takiej niskiej cenie? Moze tylko male wymiary jako odpady i temu takie tanie?

    Jakby ktos znał firmę z takimi gotowymi siatkami/ zbrojeniem na zamówienie w okolicach Torunia/Włocławka/Ciechocinka to poprosze o namiary

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #295

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    o czymś innym myślałem - wydawało mi się że masz daszek płaski nad tarasem, ale teraz patrze a tu przecież piętro budynku z pokojem jest. Chodziło mi o taki płaski dach nad tarasem, który odchodzi od budynku. I to zadaszenie chciałbym od ściany oddzielić termicznie. Z naprężeniami w słupie/stopie to jasna sprawa.

    Nie zastanawiałeś się nad gotowymi siatkami zbrojeniowymi? Ja ostatnio zacząłem się rozglądać to wychodzi mi że w niektórych hurtowniach bardziej opłaca się siatke brać bo wychodzi niecałe 2000za tone, a pręty nawet po 2800 już są.
    Też chciałbym namiar gdzie siatkę mają w takiej cenie, ja poniżej 3zł/kg siatki nie widziałem (mówimy tu o fi 10 co 15 cm).
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Udanego urlpu no i pamiętaj o fotkach

    Pozdrawiam
    Karol
    Wczasy udane, dziękuję. Wróciliśmy już tydzień temu ale jakoś lenistwo mnie ogarnęło w kwestii prowadzenia dziennika. Fotki postaram się wrzucić jeszcze dzisiaj.

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    o czymś innym myślałem - wydawało mi się że masz daszek płaski nad tarasem, ale teraz patrze a tu przecież piętro budynku z pokojem jest. Chodziło mi o taki płaski dach nad tarasem, który odchodzi od budynku. I to zadaszenie chciałbym od ściany oddzielić termicznie. Z naprężeniami w słupie/stopie to jasna sprawa.

    Nie zastanawiałeś się nad gotowymi siatkami zbrojeniowymi? Ja ostatnio zacząłem się rozglądać to wychodzi mi że w niektórych hurtowniach bardziej opłaca się siatke brać bo wychodzi niecałe 2000za tone, a pręty nawet po 2800 już są.
    Tak, czy tak to nie będę stosował żadnych drogich wynalazków nie mających uzasadnienia ekonomicznego. Chcę ciepło, ale nie kosztem statyki budynku i ekonomii.

    Siatek zbrojeniowych nie brałem pod uwagę głównie z powodu wagi. Jako samorób nie byłbym w stanie ich przenieść w miejsce docelowe. Oczywiście mowa o siatkach z drutu fi10 lub grubszych. Takie z cieńszego drutu (np. fi8 ), wydają się ciekawe jako miejscowe zbrojenie górne nad podporami (w górnej strefie rozciąganej). Akurat wiązanie zbrojenia idzie mi dość szybko i przyjemnie więc nie widzę dużego sensu w siatkach.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    No to obiecane zdjęcia podciągu odwróconego. Niestety zapomniałem ich zrobić jeszcze na etapie zbrojenia więc są tylko podczas betonowania.

    303


    304


    Ponieważ podczas wibrowania, betonu nieco ubywa "pompiarz" zrobił mi taką małą kupkę na zapas . Łatwiej zrzucić w dół niż wyciągać wiadrem na górę.

    305


    306


    Do szalowania tego podciągu musiałem rozebrać część deskowania. Tak wyszło mi nadproże garażowe. Jak widać miejscami zostało niedowibrowane ale tragedii nie ma.

    309


    Na podciąg potrzebowałem niecałe 2m3 więc trochę mało jak na zamówienie w betoniarni. Wziąłem więc 8m3, a nadwyżkę wykorzystałem na chudziaka (B20 ).

    307


    308


    Pierwszy raz miałem sytuację, że beton nie chciał się skończyć. Na szczęście węzły betoniarskie mylą się w obie strony, chociaż odpowiedź zawsze jest taka sama: "panie, to jest wszystko komputerowo dozowane".

    W takich sytuacjach warto mieć jakąś "flaszkę" ze sobą dla "pompiarza". To od niego najwięcej zależy. Będzie czuwał żeby beton miał odpowiednią konsystencję (dodanie wody nie zawsze jest błędem), poczeka podczas wibrowania, popatrzy gdzie jest nadmiar, a gdzie brakuje, nie nabrudzi na działce itp. Zwłaszcza jak jest się sam to ma to znaczenie. Na "obróbkę" betonu ma się zwykle od 2 do 5 godzin w zależności od temperatury powietrza i betonu oraz klasy betonu, rodzaju cementu i konsystencji. Ja nawet WZ podpisuję przed betonowaniem (jeśli już są na budowie) bo później po prostu nie ma na to czasu. Kamyczek w bucie też musi poczekać do końca .

    A teraz efekty pracy z ostatniego tygodnia.

    310


    311


    312


    Przy transporcie pustaków miał miejsce mały zgrzyt. Pani z hurtowni dzwoni i mówi, że jednak palet z pustakami nie postawią mi na stropie, ponieważ ich auto ma za mały HDS. Wcześniej była mowa, że pustaki mają przyjechać bezpośrednio z fabryki samochodem z dużym HDS, jednak przyjęli materiał do siebie, a następnie przywozili partiami do mnie na budowę. Na szczęście trafiłem na porządnego kierowcę, który nie robił problemów. Ledwo, bo ledwo ale dał radę. Zostało do przywiezienia jeszcze dwie palety. To nie pierwszy przypadek, że niechciano mi podać pustaków na strop. Uważajcie na to i zróbcie odpowiedni dopisek na fakturze w momencie płacenia. Wytachać tyle pustaków ręcznie to nie takie chop siup.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 06-02-2019 o 19:38 Powód: Zdjęcia
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #298

    Domyślnie

    Hej! Cieszę się że wróciliście, mniej sie działo tu bez Waszej budowu. Ja niedługo będe drugi strop układał. Jeszcze tylko nieco ponad tona stali do dołożenia i gotowe. Może wrzucę dziś jakieś fotki z tego tygodnia pracy.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #299
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Właśnie podmieniłem chyba wszystkie linki do zdjęć tak żeby były wyświetlane na forum. Dziennik jest więc chyba kompletny. Za utrudnienia przepraszamy .

    P.S. Właśnie przestało padać, więc trzeba ruszyć swoje cztery litery .

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #300
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Bartek, mozesz mi polecic hurtownie lub sklady w naszej okolicy lub te ktore bys polecil, z rzeczami do sso.
    +Energy House - Indywidualna parterówka z płaskim dachem

    Dom+garaż w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fundamentowa na szkle piankowym, ściany beton komórkowy+silikaty, stropy monolit, dach i ściany EPS, PC+PV, OZC=?

Strona 15 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony