dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 38
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 759
  1. #261

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz, a gdzie beton?

  2. #262

    Domyślnie

    Na prawdę słowa ogromnego uznania! Jestem pod wielkim wrażeniem. To się nazywa wybudować dom! Samemu, poczynając od projektu! Podziwiam! Czekam na więcej zdjęć Powodzenia przy dalszych pracach, na pewno będę śledził. Twój dziennik to dla mnie kopalnia wiedzy

  3. #263
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Zaraz, zaraz, a gdzie beton?
    Przecież pisałem o chronologii. Już daję zdjęcia z betonem .

    Cytat Napisał dorgar Zobacz post
    Na prawdę słowa ogromnego uznania! Jestem pod wielkim wrażeniem. To się nazywa wybudować dom! Samemu, poczynając od projektu! Podziwiam! Czekam na więcej zdjęć Powodzenia przy dalszych pracach, na pewno będę śledził. Twój dziennik to dla mnie kopalnia wiedzy
    Czasem gdy ogarnia człowieka zniechęcenie, to taki post dodaje skrzydeł. Dzięki.

    Oto zdjęcia:

    275


    Nigdy nie miałem takich gadżetów, teraz już mam . Koszt 200 PLN. Na dom jednorodzinny sprzęt w zupełności wystarczający. Byle się od razu nie zepsuł.

    276


    277


    Zatarte schody

    278


    280


    279


    A tak pozbywałem się szpilek z betonu. Na razie usunąłem 70%. Nie było żadnych problemów, wychodziły nawet wężyki.

    281


    Napór betonu na szalunek w słupach lub wysokich ścianach jest tak duży, że potrafi nawet wywalać sęki z desek.

    282


    Generalnie to do betonowania stropu nie zobaczę jak wyszła główna powierzchnia ściany. Nie chcę żeby pochlapała się betonem. Żyję w niepewności. Już wiem, że nie wyszło wszystko w 100%, w dwóch miejscach lekko mi wygięło szalunek. Mam mieszane uczucia.
    Wg wyliczeń powinienem zamówić 6,2m3 betonu. Zamówiłem 6,5 i jeszcze 1,5m3 musiałem domówić (Beton B30). Dalej było na styk. Przez to straciłem mnóstwo czasu i musiałem wiaderkiem uzupełniać wysokość ściany, przez co obawiam się, że na górze mogę mieć jakieś "raki". Dodam, że umiem liczyć objętość . Wibrator się świetnie sprawdził, ale trzeba wibrować bardzo ostrożnie żeby szalunek wytrzymał napór betonu.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 05-02-2019 o 17:41 Powód: Zdjęcia
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #264
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Ładnie to wygląda

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Wibrator się świetnie sprawdził, ale trzeba wibrować bardzo ostrożnie żeby szalunek wytrzymał napór betonu.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Też kupiłem sobie taką zabawkę jakiś czas temu (pół dnia porównywałem te najtańsze na alledrogo) i jeszcze ani razu nie użyłem - miałem okazję spróbować na słupach ale bałem się, że się szalunek rozleci (i tak musiałem dodatkowo podpierać, bo się wybrzuszało).
    W sobotę pod naporem betonu słupa / rdzenia poszła mi jedna ze ścianek - pojawiła się malutka rysa na pierwszej spoinie na kleju (zaprawy tradycyjnej między płytą a pierwszym wierszem bloczków nie ruszyło, rysę było ciężko zlokalizować) i ściana odchyliła się jakieś 1.5 cm od pionu. Mogłem murować jak Ty na pianę, bo na klej to "grandfatherhood".

  5. #265
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Trochę nas tutaj nie było. Trochę wczasowaliśmy i trzeba to nadrobić na budowie. Dlatego do pracy przystąpiła również inwestorka . Właśnie kręci beleczkę z prętów fi16 ważącą około 120kg. Podziękowania dla taty, który zrobił mi wszystkie strzemiona.

    283


    284


    Ze względu na wagę takich beleczek musiałem wzmocnić moje kobyłki z palet i dodać przeciwwagę.

    285


    286


    287


    Poza tym zostało skończone deskowanie. Trzeba będzie tylko na końcu poprzybijać deski gdy wszystkie szpilki przytrzymujące "burtę" zostaną dodane. "Zasadziłem" też ponad 400 stempli. Trochę ich już miałem, a około 300 szt. kupiłem z OLX'a w cenie 3-3,5PLN. Wszystkie woziłem przyczepką po około 35 szt. na raz. Trochę mam już dość przygotowywania tego stropu. To najbardziej pracochłonny strop z jakim miałem do czynienia. Chciałbym już przeskoczyć ten etap.

    Pozdrawiają
    BiU (Bartek i Ula)
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 05-02-2019 o 17:44 Powód: Zdjęcia
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #266

    Domyślnie

    No no, nawet inwestorka pobrudziła sobie łapki moja pewnie by się nie zgodziła ani na pomoc ani na publikację wizerunku teraz z resztą za 3tyg ma termin dostawy zamówionego wcześniej dzieciątka.

    No strop daje w kość (a zwłaszcza w nogi i kręgosłup) chociaż mam za sobą 50mkw to zostało mi jeszcze 90 a nie mam jeszcze nic w tej większej części może w tym tyg coś się zmieni.

    Na pocieszenie napiszę, że Wam współczuje tym bardziej, że poznałem na sobie ile pracy kosztuje monolit.

    PS. I tak masz już fajny etap tego stropu. Za chwile zbrojenie płyty i beton...

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dzięki Karol, że jesteś moim stałym czytelnikiem. W Twoim dzienniku albo nie ma wpisów, albo jest ich dwadzieścia na raz i nie mam za wiele do dodania.

    I tak bym nigdy nie zamienił monolitu na inny rodzaj stropu. Nie ufam stropom prefabrykowanym, w których zbrojenia jest jak na lekarstwo. Ja nawet nie narzekam na samą robotę, ale na to, że już trwa to tak długo. Niektórzy co byli do tyłu z budową względem mnie już robią piętro, a ja się dalej pier***ę.

    Kolejny raz gratuluję Karol. Fajnie jak byś zrobił ten strop przed narodzinami. Później już ciężko poświęcić się pracy.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #268
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Potwierdzam ze strop to jakas masakra. Nawet płyta mi poszla szybciej... strop ciagnal sie 6tygodni i robiony byl na 4-6rąk.... Fajnie popatrzec jak inwestorka cos zrobi... u mnie tylko haslo czemu to tak dlugo trwa:-/ ale nie jest zle. Powodzenia i glowa do gory
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    u mnie tylko haslo czemu to tak dlugo trwa:-/
    ... skąd ja to znam, baa u mnie zdaje się jest jeszcze gorzej - słyszę tylko "weź ekipę". Dobrze, że już nie muszę więcej słuchać "ja nie chciałam domu, wolę mieszkanie" więc zawsze jakiś pozytyw

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #270
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o hosting to nie wiem czemu ludzie tak bronią się przed Google Photos: jak masz konto gmailowe (a masz jak masz tel. z androidem) to masz od razu 15GB m.in. na zdjęcia. Wszystkie zdjęcia w moim dzienniku są z GooglePhotos i nigdy przenigdy nie miałem żadnych problemów z transferami / limitami / innymi bzdurami

  11. #271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Potwierdzam ze strop to jakas masakra. Nawet płyta mi poszla szybciej... strop ciagnal sie 6tygodni i robiony byl na 4-6rąk.... Fajnie popatrzec jak inwestorka cos zrobi... u mnie tylko haslo czemu to tak dlugo trwa:-/ ale nie jest zle. Powodzenia i glowa do gory
    Było zaczekać z budową na kolegę, a nie pędzić na tyle rąk .

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Jeżeli chodzi o hosting to nie wiem czemu ludzie tak bronią się przed Google Photos: jak masz konto gmailowe (a masz jak masz tel. z androidem) to masz od razu 15GB m.in. na zdjęcia. Wszystkie zdjęcia w moim dzienniku są z GooglePhotos i nigdy przenigdy nie miałem żadnych problemów z transferami / limitami / innymi bzdurami
    Ponieważ Google Photos nie jest zoptymalizowany pod fora internetowe i tam też jest limit danych (15GB to nie aż tak wiele). Poza tym ludziska nie wiedzą, że tam też można ponieważ nie jest to typowy hosting zdjęć. Zawsze jest tak, że jak nie zapłacisz to przyszłość zdjęć jest niepewna.

    A teraz zdjęcia z prac zbrojarskich.

    288


    289


    290


    Jak widać zdecydowałem się jednak na folię pod zbrojeniem (Typ200 - ok. 26PLN/100m2). Szpary pomiędzy deskami były już tak duże, że musiałbym dorabiać jeszcze dodatkową deskę do każdego pola. Powiedzmy, że na 5m ubyło nawet 15cm.
    Zbrojarstwo to dziedzina gdzie przynajmniej szybko widać efekty. Wysiadają jednak plecy i kolana. Bardzo dobrym wynalazkiem jest niski taborecik, który na szybko skleciłem z odpadów.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 05-02-2019 o 17:46 Powód: Zdjęcia
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #272
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Było zaczekać z budową na kolegę, a nie pędzić na tyle rąk .



    ...

    Jak widać zdecydowałem się jednak na folię pod zbrojeniem (Typ200 - ok. 26PLN/100m2). Szpary pomiędzy deskami były już tak duże, że musiałbym dorabiać jeszcze dodatkową deskę do każdego pola. Powiedzmy, że na 5m ubyło nawet 15cm.
    Zbrojarstwo to dziedzina gdzie przynajmniej szybko widać efekty. Wysiadają jednak plecy i kolana. Bardzo dobrym wynalazkiem jest niski taborecik, który na szybko skleciłem z odpadów.

    Pozdrawiam
    Bartek
    już pytałem kogoś w innym temacie ale i Ciebie pomęczę bo śledzę z uwagą Twój dziennik.
    nie dopatrzyłem albo zapomniałem jakie tynki będziesz miał? czy płyty gk?
    bo z tą folią chętnie bym u siebie dał ale strasznie zacofanych mam tynkarzy co nie chcą się brać za taki sufit później.
    Druga rzecz to myślałem żeby te większe szpary pianką lecieć i odcinać później na równo - ale to roboty w ... i nawet nie wiem czy to mądrze

  13. #273

    Domyślnie

    Ooo, a jednak dałeś folie co Cie przekonało?

    PS. Fajny to jest etap, fakt boli jak cholera... ale już za chwile zalejesz betonem i zapomnisz bo będziesz się cieszył kolejnym etapem budowy za sobą

  14. #274

    Domyślnie

    Dobra, przeczytałem raz jeszcze i rozumiem czemu dałeś folię. Typ200 ma grubość ok 0,07mm więc jest słabiutka. Na opakowaniu jest napisane "folia ochronna" a nie folia budowlana. Dość latwo się ją rozciąga więc jak szpary będą spore to mocno może się zwiesić zwłaszcza przy wibrowaniu.

    Dawałeś pręty między pomieszczeniami w całości? Tak to na fotkach widać. Mi kierbud zabronił tak robić bo niby strop wtedy inaczej pracuje i komuś się już coś złego stało ze stropem gdy tak zrobił. Wydaje mi się to dziwne...

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #275
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    U mnie wieksze szpary zatkalem pianka. Deski tak sie porozsychaly ze niektore szpary mialy okolo 1cm. Dziury po sekach tez zapiankowalem i nic nie przeciekalo... po za tym co zesmy zapomnieli zwiazac...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  16. #276
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcko Zobacz post
    już pytałem kogoś w innym temacie ale i Ciebie pomęczę bo śledzę z uwagą Twój dziennik.
    nie dopatrzyłem albo zapomniałem jakie tynki będziesz miał? czy płyty gk?
    bo z tą folią chętnie bym u siebie dał ale strasznie zacofanych mam tynkarzy co nie chcą się brać za taki sufit później.
    Druga rzecz to myślałem żeby te większe szpary pianką lecieć i odcinać później na równo - ale to roboty w ... i nawet nie wiem czy to mądrze
    Przy tynkach cem.-wap. na 100% bym nie kładł żadnej folii. Tynki gipsowe mają o wiele większą przyczepność i nie będzie kłopotów.
    Ja jeszcze nie zdecydowałem czy na sufity dam G-K czy tynk gipsowy z worka. Na ściany na 80% będą płyty.
    Piankę do uszczelniania szalunków stosuje się nawet na dużych, "profesjonalnych" budowach i przy szalunkach systemowych.

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Dobra, przeczytałem raz jeszcze i rozumiem czemu dałeś folię. Typ200 ma grubość ok 0,07mm więc jest słabiutka. Na opakowaniu jest napisane "folia ochronna" a nie folia budowlana. Dość latwo się ją rozciąga więc jak szpary będą spore to mocno może się zwiesić zwłaszcza przy wibrowaniu.

    Dawałeś pręty między pomieszczeniami w całości? Tak to na fotkach widać. Mi kierbud zabronił tak robić bo niby strop wtedy inaczej pracuje i komuś się już coś złego stało ze stropem gdy tak zrobił. Wydaje mi się to dziwne...

    Pozdrawiam
    Karol
    Ja nigdy nie byłem przeciwnikiem dawania folii ale...
    - dużo z tym roboty (docinanie, mocowanie itp.)
    - bardzo przeszkadza przy "ciągnięciu druta" (trzeba bardzo uważać)
    - obniża przyczepność tynku
    - dodatkowy koszt

    Jakbym miał wydać 200PLN za folię to bym jej na pewno nie dał.

    Pręty dawałem zawsze w całości i nigdy nie miałem z tym problemu. Najpierw miałem napisać, że Twój kierownik jest głupi, ale może faktycznie jest coś na rzeczy (na podstawie wykresu momentów). Na pewno tak zostawię, ale skonsultuję się z kolegami ze studiów.


    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  17. #277

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Najpierw miałem napisać, że Twój kierownik jest głupi, ale...
    Heh, no bo już bym się bał
    Głupi może nie jest ale czy jest najmądrzejszy to też nie wiem. Wiem, że zabrałem jednego z najdroższych kierowników by czuwał nad moją pracą a jak przychodzi co do czego i po ewentualnych konsultacjach mówi by coś zrobić inaczej to zwykle i tak robię wg projektu czyli wywalone pieniądze w błoto ;/

    PS. Otwory do rekuperacji zostawiasz?

    Pozdrawiam
    Karol

  18. #278
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcko

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post

    Pręty dawałem zawsze w całości i nigdy nie miałem z tym problemu. Najpierw miałem napisać, że Twój kierownik jest głupi, ale może faktycznie jest coś na rzeczy (na podstawie wykresu momentów). Na pewno tak zostawię, ale skonsultuję się z kolegami ze studiów.


    Pozdrawiam
    Bartek
    ciekawi mnie to też, bo miałem zamiar dać ciągło jak u Ciebie, w projekcie w zasadzie nie mam szczegółów, choć interpretować mogę to jako całościowy drut przez kilka stropów

  19. #279
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Przepusty do wentylacji mech. jak nie zapomnę to oczywiście zrobię . Dwie dziury fi200 pod skrzynkę nawiewną i wywiewną, które umieszczę w styropianie na stropie. Od skrzynek pójdą prawdopodobnie rury fi90/75 (wszystko pod wylewką).
    Jeszcze zrobię przepusty do jednego pionu kanalizacyjnego (dwa mam już wyprowadzone) i do DGP z kominka.

    Z tymi prętami zbrojeniowymi jak będę coś więcej wiedział to nie omieszkam napisać.

    Na budowie zbrojenie właściwie skończone, jeszcze tylko udoskonalam. W poniedziałek pod klinuję stemple i wszystko posprawdzam...a we wtorek może zaleję (już zaczynam mieć stres).

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #280
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    a jak robisz wyciągi na piętrze? rury na drugim stropie czy sufit podwieszany?

Strona 14 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony