dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1

    Domyślnie szukam godnego polecenia architekta w Warszawie

    Cześć Wszystkim,

    dużo jest informacji na forum o architektach, ale nic konkretnego (albo ja nie umiem szukać)
    szukam sensownego architekta, którego może ktoś z Was polecić do wykonania projektu lub dokonania zmian w gotowym. Dom bedzie w Warszawie
    oczywiście nie musze dodawać że tacy spece za 25.000 nie bardzo mnie interesują...
    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tez szukam architekta w Warzsawie lub za, czym taniej tym lepiej do malych zmian w projekcie.

    prosze podac namiary jak ktos cos ma moze na maila



    DZIEKUJE

  3. #3

    Domyślnie Dobry Arcjitekt

    Moge polecić dobrego architekta z Warszawy. Pani arch. Zofia Kakowska-Popiel. tel 0-22 611-83-10. Ma atrakcyjne ceny. Za projekt mojego domku 180m2 z poddaszem zapłaciłam 2200 netto.POLECAM , Bardzo miła, pomysłowa i solidna architekt.

  4. #4

    Domyślnie Re: Dobry Arcjitekt

    Cytat Napisał kasiaR
    Moge polecić dobrego architekta z Warszawy. Pani arch. Zofia Kakowska-Popiel. tel 0-22 611-83-10. Ma atrakcyjne ceny. Za projekt mojego domku 180m2 z poddaszem zapłaciłam 2200 netto.POLECAM , Bardzo miła, pomysłowa i solidna architekt.
    kasiaR,

    dzięki, juz myślałem że nikt sie nie odezwie.
    Napisz prosze kiedy to było i jesli możesz - gdzie mozna zobaczyć efekt - oczywiście jesli nie chcesz to nie ma problemu - i tak dzieki.
    Zadzwonię i przeslę Ci info rezultacie .
    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie dobry Architekt

    Niestety ja dopiero rozpoczynam budowe w marcu 2005 , jak pogoda pozwoli i znajdę dobra ekipę budowlaną. Projektu nie można jeszcze podziwoć bo nie ma go na strona www. Ja mam tylko oryginał na papierze. A Pania architekt moge naprawde polecić. My poszlismy do Niej juz ze swoimi pomysłami , ona doradziła , narysowała, naniosła poprawki konsultując to znami. I po 4 dniach mielismy projekt gotowy.
    Polecam i pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Mój dom projektowali:

    Monika i Tomasz Nowiccy
    0-602 464 060 (tel. do Moniki)

    ...i jestem bardzo zadowolony.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  7. #7
    Guest

    Domyślnie Re: Dobry Arcjitekt

    Cytat Napisał kasiaR
    Moge polecić dobrego architekta z Warszawy. Pani arch. Zofia Kakowska-Popiel. tel 0-22 611-83-10. Ma atrakcyjne ceny. Za projekt mojego domku 180m2 z poddaszem zapłaciłam 2200 netto.POLECAM , Bardzo miła, pomysłowa i solidna architekt.
    Czy to byla adaptacja gotowego projektu????Bo jak na indywidualny projek, to cena jest dramatycznie niska

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    raczej nie inaczej, w 4 dni pełnej dokumentacji się nie da zrobić.
    ewentualnie Pani architekt pozmieniala troszkę swój poprzedni projekt.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Co racja, to racja...............

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    Polecam szczerze i nie po znajomosci a po udanej wspolpracy mojej i kolegi:
    Wojciech Bartoszewski
    ul.Złoczowska 11A
    03-972 warszawa
    tel.: 0-601-350-765
    e-mail: [email protected]

    Za doprojektowanie garazu, zmiane okien, zmiane scian, adaptacje projektu domu i oczyszczalni oraz projekt zagospodarowania dzialki zaplacilem 600zl.
    Teraz zaluje bo kupilem gotowca z muratora do przerobki za 1500zl...
    On caly projekt robi za 1500-1800zl.
    Mnie wszystko wyszlo 2000zl i czesc rzeczy mam jeszcze do poprawienia, ale niestety, ze nie mam zgody autora to musze zmiany zrobic na dziko.
    Powolajcie sie na mnie a moze dostaniecie jakas znizke za hurt...
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez Barti4 ; 10-06-2011 o 09:23
    Pozdrawiam - Barti4

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti4
    On caly projekt robi za 1500-1800zl.
    To jest cena projektu indywidualnego???????

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    tak to cena projektu pod dyktando...
    Pozdrawiam - Barti4

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    A jakiej wielkosci jest ten dom w takim razie?????????

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    o jezu!! Zadzwon to sie dowiesz za moj mi tyle powiedzial 140m z garazem w parterze, bo nie chcialem poddasza, ale przypuszczam ze z poddaszem bylo by ok 220 i by wzial moze ze 100-150 wiecej...
    No i powiedzial ze przewaznie tyle bierze za dom i juz...nie wchodzilem w szczegoly bo mnie to malo interesowalo...wszak ja juz projekt mialem
    Pozdrawiam - Barti4

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti4
    o jezu!! Zadzwon to sie dowiesz za moj mi tyle powiedzial 140m z garazem w parterze, bo nie chcialem poddasza, ale przypuszczam ze z poddaszem bylo by ok 220 i by wzial moze ze 100-150 wiecej...
    No i powiedzial ze przewaznie tyle bierze za dom i juz...nie wchodzilem w szczegoly bo mnie to malo interesowalo...wszak ja juz projekt mialem
    No to przedziwne, bo nasz jest 2, 5 raza wielszy i kosztuje 10 razy wiecej. Tyle!!! Stad moje pytania.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    To pewnie zalezy nie tylko od powierzchni, ale i od fantacji...im bardziej budowla skomplikowana tym jest ciezej. Moze i za twoj projekt chcialby nie 1600zl a 3000...tego nie wiem i pewnie zalezy to od danego przypadku. Mnie powiedzial ze tyle srednio bierze....
    Poza tym jesli juz chodzi o to to w warszawie ceny samego projektu zagospodarowania dzialki wachaly sie od 300zl do 1800zl...
    W muratorze gdzie kupilem projekt i choc teoretycznie powinienem miec jakies przywileje za taki projekt chciano odemnie 900zl...
    Wiec jak widzisz ceny moga byc naprawde rozne...
    Tak samo z wycena stanu surowego mojego domu...
    Robicizna za te same etapy wg roznych firm wynosila od 15.000 do 38.000zl...
    Co ty na to?
    To jest o tyle wylumaczalne, ze jeden jest zlodziej i zdziera z czlowieka skore korzystajac ze nie ma czasu lub nie wie gdzie znaleac kogos innego czy tanszego a inny nie jest jeszcze zmanierowany i nie ma zbyt wielu klientow wiec robi duzo taniej zeby miec na chleb i sie rozreklamowac...
    ot i wsjo...
    Pozdrawiam - Barti4

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Ja to wszytsko rozumiem. Zdziwila mnie po prostu tak niska cena. Wypowiadal sie nawet Robert Skitek i tak samo jak ja poddal te cene w watpliwosc.
    Skoro Tobie udalo sie znalezc takie osoby, to tylko moge pozazdroscic Ja w takim razie mam pecha.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    Moj sasiad ktory bedzie sie budowal obok zrobil projekt domu 160m z garazem w parterze za 1700zl. Wszystko od a do z od poczatku. arcitekt byl z okolocy wawy tez, ale nie jak moj z samej wawy tylko okolo 30km od miasta....
    Wiec to chyba nic specjalnego. Kolega z pracy zrobil na zamowienie od podstaw projekt blizniaka za 2100zl w bialymstoku.
    Jak sie poszuka mozna znalezc...
    Ja mialem szczescie tylko w polowie, bo gdybym go znalazl wczesniej to zrobil bym saly proj4ek u niego a tymczasem nie jestem z niego zadowolony do konca i wyszlo mnie drozej ze kupuilem gotowca...
    Pozdrawiam - Bartek
    P.S.
    Wszystko zrobil mi w tydzien czasu...
    Potem zanioslem raz jeszcze projekt do zmiany okien
    Potem raz jeszcze bo gmina zakwestionowala pare rzeczy w projekcie dzialki (ze wysokosc budynku nie byla zaznaczona na domu tylko w legendzie, napis studnia glebinowa kazali zmienic na wiercona, kazali narysowac projekt na mapce bo on poczatkowo wkleil na mapke wydruk na kalce technicznej z komputera i kazali zmienic ze 2 miejsca parkingowe sa na zewnatrz bo wg nich garaz sie nie liczy)
    I oczywiscie ja za te cene (600) robilem sama adaptacje plys projekt dzialki, natomiast cena projektu od podstaw to srednio 1600zl. Acha...gratis powiedzial mi jak mam przerobic wiezbe dachowa do moich potrzeb i mi to na brodno rozrysowal, dodatkowo powiedzial, ze w razie klopotow sluzy pomoca jakby ekipa budowlancow cos chciala wyjasnic czy zmienic....Powiedzial ze tylko za ew. wizyte na dzialce bedzie chcial pare groszy na benzyne bo przez cala wawe i jeszcze dlaej bedzie mial do mnie ok 50 km...
    Pozdrawiam - Barti4

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Barti4, w tych przypadkach architekt prawdopodobnie skorzystał z wczesniej zrobionych projektow. Projektu indywidualnego nie robi sie w tak krotkim czasie gdyz wymaga to wielu uzgodnien z inwestorem. Sam sporzadzenie dokumentacji zajmuje jakis tydzien. Poza tym architekt pewnie starszy wiekiem bez pracowni. komputerow i oprogramowania.
    Nie uwazam sie za zlodzieja ktory zdziera z klientow zycząc sobie za projekt kilka razy wiecej. Takie są koszty wykonanaia projektu w moim przypadku.
    pozdrawiam
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie

    W tym czasie o mi przerobil (recznie na czerwono) projekt tj, dorobil garaz zmienil elewacje i okna. jesli chodzi o oprogramowanie to takowe posiada. Powtarzam po raz kolejny, ze mnie odoptowal a nie robil od poczatku. Komputerowo robil mi tylko projekt zagospodarowania dzialki.
    Jesli zas chodzi o koszty to faktycznie. On mieszka w szeregowcu i w zasadzie go wykancza. Pracownie ma u siebie w domu (tez dopiero ja wykancza) bo jak sie okreslil mieszka tam dopiero od wiosny. Wiec jesli o koszty to nie ma ich praktycznie wogole. Bo sekretarek nie ma, czynszu tez nie ma a pracownia to pomieszczenie okolo 25-30m2 z 2 wielkimi stolami. Komputer tez widzialem i mase jakichs przyrzadow do kreslenia.
    Jesli zas chodzi o jego wiek...wyglada nieco mlodziej od ciebie i szacuje go na okolo 26-28 lat (tak jak ja). On sam nie posiada uprawnien, ale jest podpiety pod jakas babke, ktora je ma. Wiec wszystko stempluje swoja firmowa pieczatka oraz pieczatka tej babki. Jej papiery tez posiada i dolacza do wszystkiego. Ja nie mowie, ze jestes zlodziejem. Owszem mozna miec koszt wieksze i mniejsze dodatkowo w zaleznosci od ilosci zamowien cene sie podnosi lub obniza.
    Nie wiem ile trwa zaprojektowanie domu od podstaw bo mnie tego nie robil. Pokazywal tylko pewne swoje projekty i bylo tam wszystko co trzeba wraz z jakimis tam wyliczeniami i konstruktorem.
    Mozna miec pracownie u siebie w domu, a mozna wynajmowac pomieszczenie w drogim centrum. Koszty pracownikow tez sa. On wykonuje wszystkie prace sam dlatego tu tez ma oszczednosc.
    No i na koniec zaliczam go do tzw mlodych architektow, ktorzy z racji jeszcze na brak renomy itp. specjalnie obniza cene, aby sie rozreklamowac, co sam zaznaczyl, zeby jak to sie okreslil byc konkurencyjnym do projektow gotowych tak ustalil cene, ze jest to z grubsza jej cenowy odpowiednik ale juz wraz z adaptacja.
    Jesli ty posiadasz wysokie koszty, wtedy zrozumiale, ze z ceny zejsc ponizej czegos nie mozesz. Zostaje tylko juz bezposrednie wynagrodzenie. Im masz wiecej klientow to podnosisz cene, zby ich ograniczyc. Jesli malo to zchodzisz z ceny itp...czysty marketing.
    Jesli zas chodzi o legalnosc np oprogramowania to sorki nia mam pojecia i bo nie pytalem i szczerze mowiac malo mnie to interesuje. Jego sprawa, ale śądzeże dla spokoju misi korzystac z legalnego.
    To tez jest z pewnoscia koszt i zaloze sie, ze okolo 30% arcitektow na tym "oszczedza"... Taki CAD, Czy inne cuda na gieldzie kupisz za gora 30zl...a nie killaset czy kilka tysiecy zl... Tymczasem jakas prosta wersja do projektowania bez bajerów nie kosztuje majątek.
    bartek
    Ostatnio edytowane przez Barti4 ; 10-06-2011 o 09:25
    Pozdrawiam - Barti4

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony