dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Tynki wew. ile materiału wam poszło?

    Zastanawiam się czy jest możliwe wyliczenie ile cementu, wapna i piasku potrzeba do wykonania np.10m 2 ściany.
    Ściany są dość ładnie i równo wymórowane.

    Chodzi o to, że z tego cementu, piachu i wapna który kupiłam już można było by zrobić zaprawę na 2 domy a nie na jeden, a jednak zdaniem pracowników wszystko poszło na jeden i to podobno Mój

    Dzięki,

  2. #2

    Domyślnie TRUDNO POLICZYĆ

    miałem robione tynki cementowe agregatem(szybko i bardzo ładnie) w taki sposób że zastanawiałem czy robić dodatkowo gładz gipsowa. Jednak co do zuzycia materiału teorii było wiele. Radzę abys miała szybkiego dostawcę potrzebnych materiałów(jeżeli tynkujesz agregatem) no i dobrze pilnuj cementu nigdy nic nie wiadomo.

  3. #3

    Domyślnie Re: Tynki wew. ile materiału wam poszło?

    Cytat Napisał szila
    Zastanawiam się czy jest możliwe wyliczenie ile cementu, wapna i piasku potrzeba do wykonania np.10m 2 ściany.
    Ściany są dość ładnie i równo wymórowane.

    Chodzi o to, że z tego cementu, piachu i wapna który kupiłam już można było by zrobić zaprawę na 2 domy a nie na jeden, a jednak zdaniem pracowników wszystko poszło na jeden i to podobno Mój

    Dzięki,
    Oj, nie robiłem takich statystyk, ale myślę, że to będzie trudno ocenić, bo u mnie tynkowały dwie ekipy, pierwsza uciekła, jak im pokazałem centymetrowe dziury na ścianach po przyłożeniu łaty. Grubość tynków na górze dochodzi do 2 cm, na dole jakieś 0,7 do 1,0 cm, poszło o ponad połowę mniej materiału - a ściany miałem pomurowane naprawdę równo.
    Może też u Ciebie walą nie wiadomo ile zaprawy na ściany....
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony