dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 207
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4128
  1. #1

    Domyślnie projekt NEPTUN pracownia DOMUS

    Poszukuję osób budujących taki domek.
    Chętnie zapoznam się ze wszyskimi opiniami.
    NEPTUN - DOMUS

  2. #2

    Domyślnie

    Czyżby nie było nikogo, komu się ten domek podoba ?

    Będę wdzięczny za wszystkie opinie !

  3. #3

    Domyślnie ania

    domek mi się podoba! moim zdaniem pomieszczenia są funkcjonalne, plusem jest zadaszony taras i kominek na tarasie! powodzenia w realizacji!
    Ania

  4. #4

    Domyślnie

    podciągam trochę....
    GG 190092

  5. #5

    Domyślnie Projekt Neptun z pracowni Domus .

    Witam !!!!
    Mam pytanie :czy ktoś z koleżanek i kolegów buduje dom Neptun z pracowni Domus ???? Interesuje mnie wszystko co dotyczy tego domku .
    Pozdr .

  6. #6

    Domyślnie

    a ja witam z Krakowa i też buduję taki domek
    GG 190092

  7. #7

    Domyślnie

    Witam !!!!

    No wreszcie ktoś się odezwał .Dziękuję . Napisz na jakim jesteś etapie budowy . My mamy zamiar dopiero zaczynać . (początek lata) . Interesuje mnie wszystko (problemy z budową ,czy są błędy w projekcie ,itp )

    pozdr D.RZ

  8. #8

    Domyślnie

    też zaczynam budować w lecie. Na razie mam zrobioną adaptację projektu. Oprócz moich sugestii architekt zauważył, że kominy są za blisko kosza. Niby można je tak zrobić, ale mogą być kłopoty z uszczelnieniem.
    A Ty masz jakieś uwagi?? Ostatni dzwonek na poprawki !
    GG 190092

  9. #9

    Domyślnie

    poprawka: jeden komin (ten od kotłowni)
    GG 190092

  10. #10

    Domyślnie

    witam !!!!

    Ja za kilka dni oddaje projekt do adaptacji . Napisz coś więcej o tym kominie to zwrócę uwagę u siebie . Czy dokonywałeś jakiś zmian w projekcie ??? Co ci się nie podoba w nim ???? Dla mnie salon mógłby byc troszeczkę większy ,ale otwarta przestrzen na kuchnię i korytarz optycznie powinna go powiększyć . Wyrzucam tez kominek na zewnątrz .

    pozdr D.RZ

  11. #11

    Domyślnie

    komin rogiem wchodzi do kosza, a prznajmniej byłby na tyle blisko, że zrobienie obróbek blacharskich będzie skomplikowane a każde rozszczelnienie będzie groziło przeciekami.
    Co do zmian, to jest ich cała lista, ale najważniejsze to poszerzenie domu o 120 cm aż do uzyskania symetrii (garaż będzie trochę szerszy).
    Po za tym w związku z lokalizacją w stosunku do stron świata przeniosłem kominek na ścianę pomiędzy salonem a sypialną oraz powiększyłem okna (ze 120x120 na 140x140).
    Likwidujesz kominek wewnętrzny??
    A jakie Tobie przychodzą sugestie do głowy ?
    GG 190092

  12. #12

    Domyślnie

    Witam !!!!

    Likwiduje kominek ,ale ten który jest na zewnątrz na tarasie bo wydaje mi się zbędny . A dlaczego ty przenosisz kominek na inna ścianę ??? Jak masz usytułowaną działkę ??? U nas wjazd na działkę jest od strony południowej więc stąd ten projekt . Napisz prosze więcej o zmianach które zrobiłeś w projekcie .Może i nam się to przyda bo jesteśmy jeszcze przed adaptacją . Prawde mówiac my nie robimy prawie żadnych zmian .

    pozdr D.RZ

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PET

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam !!!!

    Likwiduje kominek ,ale ten który jest na zewnątrz na tarasie bo wydaje mi się zbędny . A dlaczego ty przenosisz kominek na inna ścianę ??? Jak masz usytułowaną działkę ??? U nas wjazd na działkę jest od strony południowej więc stąd ten projekt . Napisz prosze więcej o zmianach które zrobiłeś w projekcie .Może i nam się to przyda bo jesteśmy jeszcze przed adaptacją . Prawde mówiac my nie robimy prawie żadnych zmian .

    pozdr D.RZ
    Mam zamiar wystartować z tym samym projektem (Neptun). Przeczytałem dyskusję i mam pytanie o kolejne problemy tzn. co się pojawiło po styczniu 2005. Jakie zmiany ostatecznie wprowadziłeś do projektu itp.

    pozdrawiam
    Wojtek

  14. #14

    Domyślnie

    Jak do tej pory, to żadnych zmian więcej
    GG 190092

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nulka

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witajcie,
    od kilku dni jestesmy posiadaczami projektu Neptun. Budowe planujemy rozpoczac w przyszlym roku w Tomaszowicach (ok. 10km na polnoc od Krakowa). Mam w zwiazku z tym pytanie do beesika. Czy byloby mozliwe odwiedzenie Twojej budowy i wymiana doswiadczen (ekipy, koszty itp), ew. jakis kontakt mailowy?
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    wysłałem kontakt na priva
    GG 190092

  17. #17

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujacych Neptuna!

    Mam pytanie, szczegolnie do bardziej zaawansowanych w budowie, co myslicie oknach na poddaszu. Czy w pokojach, gdzie sa tylko okna polaciowe, nie beda one przez wieksza czesc wiosny i jesieni zachlapane deszczem?

    boshena

  18. #18

    Domyślnie

    Witam !!

    Przyznam że nie bardzo rozumię twoje pytanie .Co rozumiesz przez określenie zachlapane deszczem ??? Na wszystkie okna dachowe pada deszcze raczej tak samo i pewnie częściej trzeba będzie je przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do szyb i tyle .

    pozdro D.RZ

  19. #19

    Domyślnie

    witajcie już w 2006

    własnie znalazłem Wasz projekt "Neptun". Mam problem z wyborem projektu i dlatego skaczę po różnych wątkach myśląc, że już wybrałem właśnie ten ostateczny projekt.

    Neptun spełnia wszystkie nasze wymagania ( drobne zmiany to odwrócenie salonu)
    Mam kilka pytań do tych co już realizują i będą realizowali ten projekt.
    Jak ukaładała się Wam współpraca z pracownią?
    W którą stronę beesik przesunąłeś komin zawadzający o kosz?
    Gdzie można obejrzeć już wybudowany lub budowany neptun?
    Czy tylko okna połaciowe to dobry pomysł w dwóch pokojach na górze?
    Czy ktoś próbował zrobić tam lukarny?

    będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i poświęcony czas

    błądzący we mgle
    tezet

  20. #20

    Domyślnie

    Hej.

    No wlasnie, tez mnie mecza te okna polaciowe. Tez sie zastanawiam jakby to bylo, gdyby je zamienic na lukarny. Ale wtedy to raczej bym szukala innego projektu. Z drugiej strony polaciowe okna daja wiecej swiatla (jesli nie sa zasypane sniegiem) niz lukarny.

    Inny problem to suszenie prania. Mam dwojke dzieci, co dzien pelna pralke prania i absolutnie dosyc zawadzania glowa (i wzrokiem) o suszace sie barchany w lazience :)

    I jeszcze jedno co mnie powstrzymuje przed wyborem Neptuna to to, ze nie ma tam milego miejsca na ustawienie duzego stolu :)

    Co do zmian postanowionych, to chcemy zrezygnowac z kominka zewnetrznego i przesunac wewnetrzny kominek tak, zeby konim nie biegl po scianie zewnetrzej. I troche zmienimy proporcje salonu, tak zeby spelnial audiofilskie wymagania. (Dokladnie jak, musimy jeszcze poczytac)

    Poza tym wszystkim jest to bardzo mily projekt. Mam pare orginalnych stron z projektu i widze, ze ma duzo przestrzeni. Poddasze ma po podlodze okolo 100 m!

    Pozdrawiam i
    Szczesliwego Nowego Roku.

    b.

Strona 1 z 207

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony