dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    Guest

    Domyślnie najtańszy klinkier

    witam

    robie sciane 3 warstwowa i chcialbym zrobic wszystko w klinkierze (zeby potem miec juz spokój)

    pytanie jak zrobic to najtaniej?
    ile kosztuje najtansza cegła licowa?, potrzebuje koło 250 m2....

    dziurawke widziałem po 1,5 PLN za sztuke, ale czy to juz minimum?
    oczywiscie nie chce jakiejś pozagatunkowej....
    macie jakieś namiary?
    mieszkam na /Sląsku

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Dopiero co chciałes murowac z cegły z rozbiorki (dla oszczedności) teraz chcesz robic elewacje z klinkieru ?
    Rozumiem ze poszukujesz i pytasz ale Twoje pomysly sa tak skrajne ze az cięzko za nimi nadążyc, przynajmniej mi.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Dopiero co chciałes murowac z cegły z rozbiorki (dla oszczedności) teraz chcesz robic elewacje z klinkieru ?
    i cały dom z bloczków betonowych
    Cytat Napisał jajmar
    Rozumiem ze poszukujesz i pytasz ale Twoje pomysly sa tak skrajne ze az cięzko za nimi nadążyc, przynajmniej mi.
    nie tylko Tobie, Leonie wybacz, ale głupie pytania zadajesz i bardzo skrajne, mogłbyś zajechać do pobliskich hurtowni i się popytać po ile mają najtańszy klinkier ?, ile lepszy ?, ile dają upustu ?, a wiesz ile kosztuje położenie 1 cegły klinkierowej ? (tyle co cegły), bo czego się tutaj dowiesz ?, że ja kupiłem po 1,3zł za szt, 300km od Ciebie ? , a ktoś tam inny lepszą po 1,6zł za szt.

    jak zawsze orientacyjne ceny dowiaduje się w internecie na allegro, albo w hurtowni internetowej www.tanidom.pl
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4

    Domyślnie

    Nie zapomnij sobie doliczyć niebagatelna kwotę jaka jest wydatek na zaprawę do klinkieru,
    bo na cemencie to raczej elewacji chyba robił nie będziesz?
    U mnie zuzycie wyszło na poziomie 25 cegieł z worka 15 kg zaprawy.
    A cena "wora" zaprawy zaczyna sie od 15 pln za szarą, przez 17 za ciemnoszarą,
    aż do 20 - 21 pln za antracyt i czarną.
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Darujcie sobie te uwagi - przecież chłopak dlatego pyta, bo nie wie.

    U nas klinkierowa cegła najtaniej po ok. 95 groszy (Wrocław) - czerwona, inne kolory droższe, najdroższy piaskowy (żółty - ale najładniejszy - u mnie na kominie wychodzi ok 2,5 za sztukę i cena zależy od euro - bo sprowadzany )
    zaprawa faktycznie musi być odpowiednia, no i kultura pracy też - nie pozwól żeby elewację robił byle kto, w jednym z ostatnich Muratorów było o kładzeniu klinkieru.
    Nie jest taka elewacja najtańsza ale za to trwała i piękna. Do tego białe okna, antracytowy dach (polecam dachówkę Euronit) - będzie śliczny domek.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał RYDZU
    Nie zapomnij sobie doliczyć niebagatelna kwotę jaka jest wydatek na zaprawę do klinkieru.
    mnie to też już powalało na poziomie "malutkiego komina", jak usłyszałem w hurtowni cenę, a co mówić o całej elewacji.

    Ja pokombinowałem i użyłem środków tańszych, czyli proszku w torebkach zastępującego wapno i jako barwnika Sadzy szwedzkiej (?-przepraszam nie jestem pewien co do nazwy kraju, od którego ta sadza pochodzi) i wyszło super

    Uważam iż piękna i droga elawacja klinkierowa nie pasuje do dachu betonowego euronit'a, ale to tylko takie moje odczucie, o gustach się nie dyskutuje. Zreszto prawie wszystkie domy jakie widziałem w klinkierze miały dach z ceramiki
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #7

    Domyślnie

    klinkier jest super ale pewnie nie bedzie mnie stac
    szkoda .........
    BK a gdzie spotkales klinkier za 0,90 ???????
    pozdrowka

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Uważam iż piękna i droga elawacja klinkierowa nie pasuje do dachu betonowego euronit'a, ale to tylko takie moje odczucie, o gustach się nie dyskutuje. Zreszto prawie wszystkie domy jakie widziałem w klinkierze miały dach z ceramiki


    Brzydkie? A to najtańszy IBF
    a to że dach betonowy a nie ceramiczny to naprawdę coraz trudniej rozróżnić, trzeba bardzo blisko podejść żeby zobaczyć, laik i tak nie rozróżni. A kilka/kilkanaście tysięcy w kieszeni.

    Tak jak ze wszystkim - trzeba policzyć, bo może akurat elewacja z klinkieru będzie kosztować niewiele więcej niż myslisz

    Hurtownia WOBO, namiary poślę na priva

  9. #9

    Domyślnie Re: najtańszy klinkier

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    ....robie sciane 3 warstwowa i chcialbym zrobic wszystko w klinkierze (zeby potem miec juz spokój)...macie jakieś namiary?...mieszkam na /Sląsku
    Zerknij do:
    - Centrum klinkieru w Katowicach na ul. Dębowej
    - i zadzwoń do firmy ANDBUD w Krakowie na ul. Portowej (tel. 012/6562414).
    Przy takiej ilości mogą dostawę skierować prosto od producenta na budowę i odpadają ci koszty transportu. Powodzenia.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    no wlasnei co do zaprawy...
    macie jakis przepis na zaprawe domowej roboty?
    nei mam jakos ochoty placic dodatkowo 60-80 pln/m2 na zaprawe...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    no wlasnei co do zaprawy...
    macie jakis przepis na zaprawe domowej roboty?
    nei mam jakos ochoty placic dodatkowo 60-80 pln/m2 na zaprawe...
    Coś się chyba przeliczyłes w rachunkach
    52 cegły na m2 wychodzą co daje średnio 2 worki zaprawy, czyli na okrągło 30 - 50 pln/m2.

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    masz racje rydzu
    a ta zaprawa to jest tez do fugowania?
    albo fuguje sie czyms innym?

    powiedz mi rydzu co sadzisz o robieniu elewacji cegla z rozbiorki

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    masz racje rydzu
    a ta zaprawa to jest tez do fugowania?
    albo fuguje sie czyms innym?

    powiedz mi rydzu co sadzisz o robieniu elewacji cegla z rozbiorki
    Zarówno do murowania jak i do fugowania. Wiele jednak zalezy od murarza.

    Pomysł z cegłą z robiórki nie wydaje mi sie dobrym rozwiązaniem ze względu na jakość
    takiego budulca. moze z daleka będzie to jeszcze jakoś wygladało, ale z bliska...?
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Ad cegła rozbiórkowa - wszystko zależy jaki efekt chcesz osiągnąć. Ja mam zrobiona elewacje z cegły elewacyjnej, ręcznie formowanej. Ogrodzenie, mur - z cegły rozbiórkowej. Z daleka (juz z 5m) nie widać różnicy.
    Ad jakość budulca - jeśli znajdziesz starą, dobrą, ładnie oczyszczoną cegłę to wielokrotnie lepsza niż te nowe, nawet klinkierowe. Dobry murarz pokaże ci jak zachowuje się klinkier pod uderzeniem młotka, a jak stara, cegła.
    Dziś wszystko bym robił z cegły rozbiórkowej (elewacja) - ale to kwestia gustu.
    AD zaprawa - ja robiłem na zwykłą cementową, bez wapna - z dodatkiem cemplastu. Fugować może będę za jakis czas.
    Zdjęcia mogę podesłać na prv.

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    super rysio
    tego mi bylo trzeba
    bede wdzieczny jak poslesz to co tam masz na tego priva
    albo podasz jakis namiar na strone www

    tu jest sedno sprawy
    ludziska placa kupe kasy za klinker recznie formowany, aby uzyskac jakis czarodziejski efekt a ja mysle podobny efekt uzyskac za pomoca zwyklej cegly rozbiorkowej, ewentualnie mieszanej z klinkerem ( w poblizu eksponowanych miejsc jak wejscie itd)

    pozniej bede mogl to ladnie wypiaskowac na przyklad
    a jak efekt mnie zalamie to bede mogl szczelic zwykly tynk na ta cegle i spokoj

    tak sobie to kalkuluje, bo inna kalkulacja to jakies 40 tysiecy na klinkier

    szczegolnie interesuje mnie wiec teraz ten temat ( bo juz sie zalamalem jak sobie uzmyslowilem ile kasy kosztuje klinkier

    bede wdzieczny na jakies ciekawe przepisy na fugi , zaprawe itd

    ciemny kolor chyba pozadany....

  16. #16

    Domyślnie

    A ja jestem ciekawa, gdzie szuka się cegły rozbiórkowej?

    I ile może kosztować, taka która nadaje się na elewację?

  17. #17

    Domyślnie

    W Autogiełdzie Dolnoślaskiej widuję ogłoszenia o klinkierze po 1 zł ale myślę, że jego jakość jest niska. Może sie np. rozwarstwiać. Natomiast wiem, ze u mnie cegła silikatowa elewacyjna fugowana była zaprawa robioną z białym cementem. Ma to kolor piasku i wyglada lepiej niż gotowa zaprawa do fugowania klinkieru Mapei, którą zafugowana została pierwsza ściana. Widząc różnicę na korzyść tej robionej na budowie, wydłubałam cała fugę Mapei aby zastąpić ją tą z bialym cementem.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agula 212

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie koinkier

    Witam

    Nasz domek wykonczony jest w calosci cegla klinkierową ręcznie formowaną. Najtaniej wyszlo kupienie jej w Holandii. Odliczjąc koszty transporu (3 tiry) wyszlo taniej ok 40%. Cegla jest sliczna. Jesli chodzi o zaprawe to nie mam pojecia co tam bylo ale murarz dolewal plynu do mycia naczyn marki Ludwig Na wiosnę bedziemy fugowac. Jesli chodzi o cegle rozbiurkowa to widzielismy taki domek ale ta cegla jest nieco wieksza od tej robionej obecnie wiec mieszanie raczej nie wchodzi w gre
    Pamietaj jednak ze koszt cegly to nie wszytko musisz kupic jeszcze kotwy i wieszaki do podwieszania cegly w nadprozach, trzeba wykonac rolki. Poza tym murarz musi na prawde specjalista z zakresu murowania klinkierowka. Jesli masz jeszcze jakies pytania to napisz, postaram sie odpowiedziec

    pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Cena cegły rozbiórkowej: 0.20 - 0.50 PLN/szt - w zależności ile bierzesz.
    Gdzie jej szukać - sprzedają ją firmy budowlane, które zajmują się także rozbiórką starych budynków. Czasami ktoś sam rozbiera stary dom i oddaje taką cegłe. Kiedyś widziałem nawet ogłoszenie, że ktoś odda starą cegłe za darmo, ale musisz rozebrać budynek - może się opłacać

    Miejsc gdzie można ją dostac w sumie jest sporo - tylko trzeba poszukać.

    powodzenia

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    up

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony