dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bea55

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-203
    Posty
    1

    Domyślnie co robić ze stuletnim domem??? remontować??

    Sprawa trochę skomplikowana dom dość spory podzielony od 20 lat w zasadzie na kilka małych mieszkań
    starszyzna juz sie wykruszyła 2/3 domu w zasadzie można by odkupić jednak chcąc tam zamieszkać potrzebny generalny remont
    dom parterowy z zabudowanym odnowionym poddaszem.
    I w zasadzie fajnie to brzmi ale: dom ma 100 lat podstawa glina i głaz potem cegła niepalona i dalej pustak nowy dach
    jest wilgoć podpiwniczenie częściowe i koszmar bo w piwnicy po ulewach zbiera sie woda.
    dwa lata temu dom wpisano jako zabytek
    Tak wiec następny kłopot bo ani go zwalić ani czekać aż sam zawali - bo jak sam się zawali to jeszcze większy kłopot.
    Masakra !!!
    dom ma fajna lokalizacje w zasadzie jeżdżę tam na wakacje - jak cała reszta oprócz tego mam niedaleko bo jakieś 150m własna działkę i... w zasadzie myślałam o wybudowaniu domku letniskowego na niej - w chwili obecnej mam na tej działce mały kamping w zasadzie działka służy za ogród - grilowanie leżakowanie miejsce zabaw dla dzieci etc.
    ktoś może zapytać to po co mi ta działka? jak jest taki wielki dom - niestety dom nie posiada żadnego terenu wokół typu taras ogród tylko jest dojazd.

    Myślałam o przejęciu tego starego domu wyremontowaniu zamieszkaniu w nim jednak boję sie ze koszty bedą bardzo wysokie
    napiszcie co o tym sądzicie?? warto się w to pakować???

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bea55 Zobacz post
    Myślałam o przejęciu tego starego domu wyremontowaniu zamieszkaniu w nim jednak boję sie ze koszty bedą bardzo wysokie
    napiszcie co o tym sądzicie?? warto się w to pakować???
    Koszty z pewnością będą wysokie i generalnie... nie warto. Chyba, że jesteś w jakimś stopniu pasjonatem i zwracasz też uwagę na to, iż jest to "dom z duszą".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony