dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Guest

    Domyślnie elewacja z cegly z rozbiorki

    witam
    pewnie co niektorzy mnie zaraz zagryza...ale co tam...

    jak juz kiedys wspominalem mam mnostwo cegly z rozbiorki
    ma ta cegla jakies 30 40 lat i jest przez to mysle sprawdzona
    niektore cegly ze starosci po prostu sie rozsypaly, ale te ktore sie ostaly ( jakies 99,5 % sa super

    najpierw chcialem uzyc ich na garaz, ale teraz mysle sobie czy by nei bylo sensowniej zrobic z nich sciane oslonowa .....

    ladnie zafugowac i wypiaskowac ....

    powiedzcie mi dlaczego nie..?

    i naprawde sie nie nabijam
    moze moje pytania sa glupie ale to dlatego, ze nie siedze w temacie
    i czasami jak mam jakis pomysl to chcialbym uslyszac jakies opinie
    myslalem, ze po to jest to forum
    jak te uwagi pod moim adresem sie nei skoncza to chyba przyjdzie mi zmienic nicka

    tak juz skompromitowalem biednego leona....

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    acha
    wlasnie...
    a z czego robi sie te fugi do klinkieru?

  3. #3

    Domyślnie

    leon,
    ja ciebie zagryźć nie chcę ale jak ty byś ten czas, kóry poświęcasz na kombinowaniu jak wybudować elegancką chatę z materiału rozbiórkowego, poprostu już ostukiwaniu tych cegieł poświęcił, to może na odrestaurowaniu jakiegoś zabytku byś zarobił.
    Mimo woli natrętnie przychodzi mi na myśl reklama z hinduskim chłopakiem, który młotkiem przerobił karoserię swojego jakiegoś starego małolitrażowca z lat 60-ych na, bodaj Citroena (?). Tylko reklama jest śmieszna a elewacja z rozbiórkowej cegły może być cholernie droga (chyba, że masz brygadę niewolników) i "przestylizowana".
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał katerhasser
    ...Mimo woli natrętnie przychodzi mi na myśl reklama z hinduskim chłopakiem, który młotkiem przerobił karoserię swojego jakiegoś starego małolitrażowca z lat 60-ych na, bodaj Citroena...
    Peugeot 206
    ..lub 307

    one są takie podobne
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie Re: elewacja z cegly z rozbiorki

    Cytat Napisał leon_z_katowic
    powiedzcie mi dlaczego nie..?
    A dlatego np ze koszt bedzie zbyt duzy czyszczenia cegieł, a dlatego ze cegla zwykla bedzie pod wpływem warunkow atm niszczala. Bedzie pękac po 2 latach elewacja bedzie wygladla na 30 letnią. Jezeli chcesz ten material wykorzystac to wymuruj sciany i je otynkuj.


    Cytat Napisał leon_z_katowic
    tak juz skompromitowalem biednego leona....
    Noworoczne przemyslenia ?
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  6. #6

    Domyślnie

    A co wz tak wszyscy na Leona?

    Takie elewacji z cegły z odzysku są na Węgrzech teraz bardzo w modzie.
    GG 5410889

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaruś

    Takie elewacji z cegły z odzysku są na Węgrzech teraz bardzo w modzie.
    Od kiedy moda = tanie

    moze moje pytania sa glupie ale to dlatego, ze nie siedze w temacie
    i czasami jak mam jakis pomysl to chcialbym uslyszac jakies opinie
    myslalem, ze po to jest to forum
    jak te uwagi pod moim adresem sie nei skoncza to chyba przyjdzie mi zmienic nicka

    tak juz skompromitowalem biednego leona....


    po pytaniach go poznano............

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    nie obrazcie sie
    ale dla mnie tacy, co maja dosc kasy na najdrozsze rozwiazania i wysmiewajacy kazdy pomysl jak zaoszczedzic to marne zrodlo doswiadczen....

    moze w innej dziedzinie to tak, ale o budownictwie to zdaje sie nie za duzo wiecie... ( bo i po co , skoro pan marian, czy inny fachowiec sie zna i zrobi)
    wy to tylko latac po sklepikach za ladnymi kafelkami, firankami itd...

    jak bede potrzebowal doswiadczen w tej materii to na pewno dam znac

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ja jestem za, sam remontuje tez domek, i czesto korzystam z jakis niekonwencjonalnych pomyslow. Mozesz wybudowac z tej cegly spokojnie, a przeciez zawsze mozna otynkowac ??

  10. #10

    Domyślnie

    Leon,
    najbezpieczniejsze rozwiązania to te sprawdzone,przetestowane przez innych. Ludzie częściej naśladują te lepsze rzeczy niż gorsze. Bogaci też, choć to wśród nich częściej znajdziesz ekscentryków z fantazją, których stać na nowostki i eksperymenty w imię niepowtarzalności i oryginalności.
    Jak na forum nigdzie nie znalazłeś gościa, który buduje ściany z bloczków betonowych to mnie dziwi, że drążysz ten temat. Nie jesteś budowlańcem, skoncentruj się zatem najpierw na rozpoznaniu typowych rozwiązań, opanuj abecadło budowlanki i złapiesz wyczucie co można, co nie. Pana Mariana też warto wysłuchać, ale samemu potem trzeba wysnuć własne wnioski.
    Co do komprmitacji Leona - forum się rozwija, za miesiąc tylko nieliczni będą pamiętać twoje specyficzne pytania, a i oni zapomną jeśli zmienisz styl. No chyba, że chcesz być oryginalny i nietuzinkowy, i to efekt zamierzony (jak ta stara-nowa elewacja)...
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    powiedz w ktorym miejscu draze temat bloczkow betonowych?

    byla idea i sie skonczylo
    sam nie wiem, czy bym zaryzakowal z betonu sciany
    byl to po prostu pomysl pod rozwage

    originalny to raczej nie lubie byc a juz na pewno nie ekscentryk
    ale najbardziej nie lubie jak ktos mi gada " bo tak sie nie robi"- ale juz dlaczego sie nei robi ... tu albo milczenie, albo bzdury, rzadziej jakies sensowne wytlumaczenie

    tez bym sobie chetnie zrobil elewacje z najdrozszego klinkieru, ale mnei chyba nie stac
    a jakos tak mam awersje do tynku ( te ciagle zabrudzanie na slasku) i dlatego chcialbym przynajmniej jakas namiastke elewacji z klinkieru

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    leon, najtaniej uczyć się na cudzych błędach.

    Jest to przysłowie lotników, bo żaden nie żyje na tyle długo, żeby wszystkie popełnić.

    Zamiast podejść do budowy domu w sprawdzony sposób kombinujesz jak koń pod górę i czasem zastanawiam się, czy Ty na poważnie czy jaja sobie robisz...

    Płytkie fundamenty, bo dom będziesz ogrzewał, więc funadamenty nie przenarzną

    Wolisz mieć podciągi w poprzek i wzdłuż budynku (bo zapewne mniej miejsca zajmą i nie będą wystawać)

    Teraz będziesz czyścił stare cegły, żeby dom obłożyć, co wyjdzie taniej?? niż z klinkieru

    Miej litość...

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    tak trzymaj leon_z_katowic popieram w calej rozciaglosci

    mozesz wybudowac z tej cegly, tyko ja dobrze zaimpregnuj. Jesli jest to cegla stara, to czesto jej jakosc jest durzo wyzsza od niejednej dzisiejszej.

    P.S.
    co do fundamentow, to tu lepiej nie oszczedzac

    oczyszczenie starej cegly napewno bedzie tansze, mozesz zastosowac taka mszyne, napedzana silnkiem elektrycznym, ktora na wale bedzie miala szczotki, i przez to byx przepuszczal cegly, cos jak heblarka tylko zmiast nozy, szczotki

    EDIT
    poprawilem ortografy

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Leonie a może, pomyśleć o innym zużytkowaniu tej cegły, gdzie będzie mniej rozterek duchowych co do jakości takiego materiału.
    Widziałam bardzo fajnie zrobione murki i scieżki w ogrodzie z takiej właśnie cegły. Im starsza tym lepiej, nadaje to klimatu szczególnie w cienistych miejscach gdy obrasta mchem.[/list]

  15. #15

    Domyślnie

    Leonie napisz coś więcej o tej cegle, jaką ma powierzchnie, jak zachowuje się po uderzeniu młotkiem- szczególnie o dźwięk chodzi.
    Możliwe że masz zupełnie przyzwoitą cegłe, która całkiem dobrze zniesie czyszczenie, i efekt może być bardzo ciekawy.
    Zastosowanie tej cegły moim zdaniem warunkuje tylko to w jakim stanie jest ta cegła, oraz czas jaki jesteś wstanie poświęcić na jej oczyszczanie, możliwe jest ciśnieniowe czyszczenie juz wybudowanej elewacji, jednak zastosowanie tej technologi uwarunkowane jest dobrym stanem cegły.
    Ciekawie wygladałby dom z takiej cegły stylizowany na ,,dom niemiecki" jakich bardzo dużo jest w Wielkopolsce.
    Życze powodzenia

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    cegla jest super
    a co do czyszczenia to macie na mysli usuwanei zaprawy?
    jesli tak, to nie ma problemu
    zaprawa to piasek+jakas glina, albo bloto
    w kazdym razie wystarczy noz i szczotka jakas twarda, moze druciana
    a rozbiorka tego muru to pojdzie bez narzedzi, rekami cegly mozna wyciagac

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    raz piszesz ze cegła jest super , potem że masz wspaniały preparat do impregnacji a na samym koncu pytasz co mozna zrobić z gruzem z czerwonej cegły .....eh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony