dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    królowa margot

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-150
    Posty
    12

    Domyślnie problem ze ścianami kilka lat po zalaniu

    Witajcie,

    Mieszkam w bloku budowanym w latach 70-tych, chyba jest to wielka płyta, bardzo długi blok czteropiętrowy. Jakieś 4 lata temu w łazience na suficie pojawiły się grzyby, których wcześniej nie było. Na pewno wilgotne jest powietrze, ubrania nie schną moim zdaniem szybko, w łazience to już zupełnie, jak coś dłużej jest niewyjmowane z szafy, to ma brzydki zapach, chyba stęchlizny, wydaje mi się, że wcześniej tak nie było, ale nie wiem. Grzyby były zdrapywanne / zamalowywane i wracały, ewidentnie jest wilgoć i od sufitu w pewnych miejscach odchodzi farba.

    W kuchni w miejscach zasłoniętych lodówką przy listwie podłogowej mam coś pomiędzy tym http://www.zagrzybienie.pl/index.php...tegory&catid=4 a tym http://www.zagrzybienie.pl/index.php...tegory&catid=1 , tylko w tych określonych miejscach, listwa również zmieniła kolor. To tylko w tych określonych zasłoniętych miejscach. Z kolei na suficie i ścianie mam jakby pęknięcie w jednym miejscu i odchodzi w tym jednym miejscu farba.

    Moje pytanie wynika stąd, że przyszedł hydraulik i powiedział, że to zarówno łazienka, jak i kuchnia to kwestia zalania z góry. Jeśli tak, to to musiałoby być, przynajmniej w przypadku łazienki, naprawdę jakieś 3-4 lata temu, bo grzyby się pojawiły, a wcześniej ich nie było. Z drugiej strony, wzrósł też (tak mi się wydaje) poziom wilgoci. W kuchni zaczęliśmy dużo gotować, nie ma okapu.

    Z kolei jeśli chodzi o listwy przypodłogowe w kuchni to podejrzewam, że może chodzić o to, że z kolei jakieś 2 lata temu to ja zalałam piwnicę (mieszkam na parterze), podobno kapało tam z sufitu.

    Hydraulik powiedział, że mam się skontaktować ze specjalnym panem ze spółdzielni, więc jutro się skontaktuję. Ale i tak nie mam żadnego ubezpieczenia, nie wiem, co by to miało dać. Wydaje mi się również bez sensu, że miałabym domagać się od sąsiada z góry odszkodowania za zalanie, którego nie zauważyłam, a miało miejsce jakieś 4 lata temu. Z kolei wolałabym też nie donosić na siebie, że zalałam 2 lata temu piwnicę. Nie wiem, sąsiedzi o tym wiedzieli i nie kazali mi nigdzie zgłaszać.

    W związku z tym moje pytanie jest takie - czy ja te ściany mam jakoś osuszać?... Dzwoniłam do jakiegoś pana od osuszania i powiedział, że na pewno już dawno wyschły. Ja chcę jak najszybciej skończyć remont - odgrzybić sufit w łazience i pomalować łazienkę i kuchnię. Od września chcę wynająć jeden pokój. W zasadzie nie mam żadnych pieniędzy, które mogłabym przeznaczyć na dodatkowe zabiegi typu osuszanie. Kupiłam pochłaniacz wilgoci, którego jeszcze nie używam, i chcę też kupić higrometr, żeby monitorować.

    Czy wilgotne powietrze może być spowodowane wilgocią z sufitu?...
    Ostatnio edytowane przez królowa margot ; 23-08-2016 o 00:17

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał królowa margot Zobacz post

    Czy wilgotne powietrze może być spowodowane wilgocią z sufitu?...
    Wątpliwe. Musiałby być stały niewielki przeciek którejś z instalacji.

    Wentylacja sprawnie ci działa? Masz nawiewniki lub rozszczelnisz zimą okna? Strzelając stawiałbym najpierw na to.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    królowa margot

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-150
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ok wielkie dzięki za odpowiedź.
    Nie wiem, czy rozszczelniam okna. Mam kratkę wentylacyjną w łazience i grzyby wróciły mimo jej przeczyszczenia.
    W kuchni nie mam okapu, rzeczywiście od tych paru lat ja gotuję i lokatorzy też. Tylko nie wiem, co miałoby się zmienić w łazience, skoro parę lat temu nie było tam grzybów no i ogólnie wszystko lepiej schło, a rzeczy przechowywane dłużej w szafie nie śmierdziały stęchlizną. Czy to wszystko mogłoby być spowodowane gotowaniem?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    królowa margot

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-150
    Posty
    12

    Domyślnie

    Już trochę ogarnęłam kwestię tej wilgoci, rzeczywiście były zatkane kratki wentylacyjne w łazience i w kuchni. Tylko że nie chciałam iść tym tropem, bo 2 lata temu kratka w kuchni została wyczyszczona, a mimo to grzyby wróciły.

    Z kolei mam problem ze ścianą między kuchnią a pokojem. Jak pisałam:
    "W kuchni w miejscach zasłoniętych lodówką przy listwie podłogowej mam coś pomiędzy tym http://www.zagrzybienie.pl/index.php...tegory&catid=4 a tym http://www.zagrzybienie.pl/index.php...tegory&catid=1 , tylko w tych określonych miejscach, listwa również zmieniła kolor. To tylko w tych określonych zasłoniętych miejscach. "
    "Z kolei jeśli chodzi o listwy przypodłogowe w kuchni to podejrzewam, że może chodzić o to, że z kolei jakieś 2 lata temu to ja zalałam piwnicę (mieszkam na parterze), podobno kapało tam z sufitu."
    Chyba jestem już pewna, że to ma związek z zalaniem przeze mnie piwnicy dwa lata temu. (Sama doszłam do takiego wniosku, wyczytałam, że ślady na listwie przypodłogowej mogą się wiązać z zalaniem podłogi). Na wierzchu jest już wszystko suche, zresztą pan z firmy osuszającej powiedział, że w ciągu 2 lat to musiało wyschnąć. Ale pod zbutwiałą suchą listwą jest ok. 1 cm przestrzeni między płytkami podłogowymi a ścianą, stamtąd wyszedł taki robaczek, jak wpisałam w google "robaki wilgoć" to mi wyskoczyło, że są to rybiki, faktycznie tak wyglądał.
    W ogóle kolega stwierdził, że ta ściana to jest ścianka działowa z dwóch płyt, między którymi jest przestrzeń. Ślady wilgoci są obu stronach tej ściany, z tym że w pokoju dużo mniejsze, listwa jest nienaruszona.
    Wszyscy mówią, że po prostu zdezynfekować pomalować, kupić nową listwę, popsikać środkiem na robaki, ale nie wiem, czy to rozwiąże problem, skoro ja nie wiem, co tam głębiej jest. Skoro są rybiki to jest wilgoć? Po wierzchu wszystko suche.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony