dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak wymienić klamkę z kluczykiem w oknie?

    Jak w temacie. Z tym, że mam mały problem. Kluczyk jest wciśnięty przez co trzpień znajduje się w plastiku, który zasłania śruby i nie mam możliwości by się do nich dostać.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Chyba zbyt rano jest, bo nie mogę załapać w czym problem..
    rozetka zaslaniająca śruby jest zwykle niezależna od trzpienia. Chyaba chodzi o to, ze przy zamkniętej klamce tych śrub do końca nie widać?
    Pozstaraj się o taką samą klamkę - kluczyk bardzo czesto pasuje.
    Druga opcja - ułamać trzpień .. no chyba ze to jakas lepsza klamka..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Zamek od kluczyka jest wciśnięty, więc klamka jest zablokowana. Trzpień jest wsuniety do środka przez co nie mam możliwości obrócić rozety. W niej jest otwór na trzpień niestety. Posiadam 5 identycznych klamek i wszystkie kluczyki pasują, więc mam pewność, że wina nie leży po stronie kluczyka.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dalej moja wyobraźnie tego nie ogrania (brak odpowiedzi od innych może oznaczać podobnie
    Mam rozumieć, że klamka jes zamknięta na klucz i żadnym innym jej nie możesz otworzyć i przez to też wykręcić?
    TO ja bym dzwonił do sprzedawcy/producenta tych klamek. Lub rozwiązanie siłowe o którym pisałem. Praktycznie każda klamka da się złamać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Brzeszczot do ręki i przecięcie trzpienia.

  6. #6

    Domyślnie

    nie ogarniam tego opisu
    Szlifierka kątowa z tarczą do cięcia metalu
    dokładnie osłonić profil i szybę by cięte opiłki metalu nie wtopiły się w szkło i plastik
    przeciąć w cholerę klamkę na połączeniu między klamką a rozetką
    Tak najszybciej choć trzeba mieć łeb na karku i trochę wyobrażni przy zasłanianiu okna
    lub....
    hetać brzeszczotem co może potrwać gdyż czasem trafiają się trzpienie wykonane z dość twardego materiału i cięcie brzeszczotem może okazać się wręcz niewykonalne
    niestety trzeba postąpić po chamsku i brutalnie

    Inna opcja - wziąć na chama przekręcić klamkę
    Co może ulec uszkodzeniu ? na 99% klamka i będzie możliwe dotarcie do śrub ale też klamka może wytrzymać i ulegnie uszkodzeniu zasuwnica z kasetą zamkową

    Wybór sposobu rozwiązania problemu należy do Ciebie

  7. #7

    Domyślnie

    Wystarczy wiertarka i porządne wiertło do stali. Przewierć zamek, sam wypadnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Wczorajszego dnia poradziłem sobie brzeszczotem. Troche machania było, bo jak już trzpień spilowalem to jednak blokada klamki nie puściła, więc trzeba byla machać dalej. Producent okna powiadomił, że zjawi się u mnie w przeciągu 4 tygodni jednak tyle czasu z uchylonym oknem i 'domykaniem' go czymś ciężkim na parapecie nie uszczęśliwialo mnie.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Skoro juz sprawa wyjasniona, to lekko zmieniając temat zapytam:
    to producent wstawiał Ci okna? Bo często klamki z kluczykami sprzedawca kupuje we własnyhm zakresie (bo taniej). Zakładam że masz jakąś tanią klamkę za kilkanaście zł?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony