dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Ile Watów na m2/m3

    Czy ktoś mi poda przelicznik Watów na m2 lub m3 w przypadku doboru mocy grzejnika i pieca 2 funkcyjnego w domu parterowym nowo budowanym, ocieplony styropianem 12cm + BK 24.

    Mam rózne dane nie wiem co wybrać.
    PRO

  2. #2

    Domyślnie

    A jakie zpotrzebowanie na ciepło masz w projekcie ?
    Krzysiek

  3. #3

    Domyślnie

    Dom 100m2 + garaż nie ogrzewany w bryle.
    Zapotrzebowanie wg projektu na CO = 10600 W.
    A co z wodą.
    PRO

  4. #4

    Domyślnie

    Wodą się nie przejmuj (kocioł przez 90-ileś procent czasu grzeje co, i tylko od czasu do czasu cwu). Na wodę trzeba 20 kW i warto taki kocioł qpić, natomiast z dobrym sterowniem i modulacją mocy. Tzn. można miec i 12 kW mocy kotła tylko że jak będziesz potrzebował szybko zagrzać wodę w zasobniku, to nie będzie tak różowo.
    Te 10.6 kW na 100 m2 wygląda na bardzo duzo (ja mam na 100 m2 ok. 7 kW, a nie jest to dom super ocieplony - beton kmórkowy, jednowarstwowo ...)

    pozdr - Krzysiek

  5. #5

    Domyślnie

    A może jakiś instalator się wypowie na ten temat, piec będe miał 2 funkcyjny bez zasobnika (1łazienka).
    PRO

  6. #6

    Domyślnie

    To nie ma problemu, bo 2-funkcyjne robi się 20 kW i więcej. Dla poprawy komfortu sugerowałbym użycie kotła 2-f, ale przynajmniej z małym (10-50 litrów) zasobnikiem wewnętrznym. A skąd będziesz miał cwu w qchni ?

    Krzysiek

  7. #7

    Domyślnie

    W kuchni z tego samego pieca
    PRO

  8. #8

    Domyślnie

    To uprzedzam - bez zasobnika, jak w qchni otworzysz wodę, to spadnie temp. wody w prysznicu jeśli jednocześnie ktoś go będzie brać
    Krzysiek

  9. #9

    Domyślnie

    Zakładam że w trakcie mojej kapieli kuchnia zamknięta
    PRO

  10. #10

    Domyślnie

    Wiesz co, PRO - nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie. Ja w chatce 100 m2 użytkowej zrobiłem 2 łazienki, obie z prysznicami i kibelkami. CWU z kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem 120 litrów (ale kotłownia oddzielnie). Na nic innego tej instalacji bym nie zamienił
    (wczesniej miałem gazowy ogrzewacz przepływowy, tzw. junkers - w zsadzie to on tak działa dla cwu, jak bedzie .działał twój 2-f).
    Mam nadzieje ze wczesniej przeczytałeś dyskusje n/t "kotły 2-f vs 1-f" ?
    Jakby co, to ja ostrzegałem
    Krzysiek

  11. #11

    Domyślnie

    Nie mam miejsca na 1f + zasobnik, a u Ciebie to chyba masz na połowie domu infrstrukture zasilajaca + łaizenki.
    PRO

  12. #12

    Domyślnie

    Zmieściły się jeszcze 4 pokoje, qchnio-jadalnia, holl, spiżarka i wiatrołap
    Natomiast obawiam się że w qchni bedziesz musial długo czekaz na ciepłą wodę (minutę albo
    i gorzej), jeśli nie będzie zbiornika i cyrkulacji. Ja na Twoim miejscu dałbym do qchni elektryczny ogrzewacz przepływowy (do 10 kW, niektórym 6 kW starczy) godząc sie na ograniczenie strumienia i temperatury. Natomiast przemysl ewentualny 2-f z wewnętrznym, małym zasobnikiem - to moze pomóc

    pozdr - Krzysiek

  13. #13

    Domyślnie

    Krzsiek Marusza nie moge znalezc tego watku.
    prosze o helpa.
    PRO

  14. #14

    Domyślnie

    Wpisz w wyszukiwarce "Kocioł dwufunkcyjny" - wątków jest od cholery !

    pozdr - Krzysiek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony