dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie izolacja cieplna rury wentylacyjnej

    Czy ktoś może wie jaka powinna być grubość izolacji termicznej rury wentylacyjnej przechodzącej przez część nieogrzewaną poddasza i z jakich materiałów tę izolację wykonać. Proszę o sugestie lub podanie jak jest to rozwiązane w Waszych domach. Pilne!

  2. #2

    Domyślnie

    25 mm, wełna mineralna w płaszczu z blachy ocynk. lub zabudowa płytą g-k.

  3. #3

    Domyślnie

    Grubość 25mm, ale w płaszczu aluminiowym. Może to być np. Rockwool Lamella Mat http://www.rockwool.pl/sw8856.asp

    Grubość izolacji należy dobrać w zależności do zastosowania, jeżeli jest to przewód wentylacyjny to 25 mm wystarczy, ale jeżeli przewodem przesyłane jest np. ciepłe powietrze z kominka warto zwiększyć grubość aby uniknąć strat ciepła.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie nie zakładano rur z gotwym ociepleniem, tylko normalne rury spiro, które następnie otulono 5 cm wełny mineralnej.
    Krzysiek

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za przesłane dotąd odpowiedzi. Wychodzi, że grubość tej izolacji wynosi jedynie 25-50 mm. Czy na pewno nigdy nie zauważyliście (przy niskich temp. zewnętrznych) skraplania wody w przewodach wentylacyjnych, szczególnie wtzw. pomieszczeniach mokrych - łazienki, pralnie, suszarnie. Zastanawiam się po prostu czy nie dać więcej np. 100 mm?

  6. #6

    Domyślnie

    Nie zuważyłem spływania wilgoci, choć pamiętajmy że tegoroczna zima za zimna nie jest. U mnie przepływ przez te rury jest dosc szybki, bo mam wentylatory - po 1 w każdej rurze.
    A 100 mm grubości - czemu nie, chyba lepiej.

    pozdr - Krzysiek

  7. #7

    Domyślnie

    jak chcesz wiedzieć precyzyjnie to podaj dane:

    temp w kanale
    temp zewnętrzna ( min )
    wymiar kanału
    przepływ powietrza ( m3/h )

    obliczę Ci dokładnie

  8. #8

    Domyślnie

    temp. w kanale : nie wiem
    temp. zewn. załóżmy: -10
    wymiar kanału: fi100 mm
    przepływ: nie wiem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony