dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: wybór okien na dach z niedużym spadkiem

  1. #1

    Domyślnie wybór okien na dach z niedużym spadkiem

    Witam,

    potrzebuję indywidualnej porady jestem na etapie wyboru okien do mieszkania na poddaszu starej-wyremontowanej kamienicy. Nie szukam okien z górnej półki z jakimiś super funkcjami. Jednak chciałabym dobrać okna odpowiednio, żeby uniknąć w przyszłości niemiłych niespodzianek. Będzie to lokal mieszkalny, natomiast dach ma nieduży spadek. Zależy mi na dobrej izolacji oraz doświetleniu. Jakie modele okien by Państwo polecili (jakie szyby itp itd).?

  2. #2
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał Judymona Zobacz post
    Witam,

    potrzebuję indywidualnej porady jestem na etapie wyboru okien do mieszkania na poddaszu starej-wyremontowanej kamienicy. Nie szukam okien z górnej półki z jakimiś super funkcjami. Jednak chciałabym dobrać okna odpowiednio, żeby uniknąć w przyszłości niemiłych niespodzianek. Będzie to lokal mieszkalny, natomiast dach ma nieduży spadek. Zależy mi na dobrej izolacji oraz doświetleniu. Jakie modele okien by Państwo polecili (jakie szyby itp itd).?
    Witam,

    Zapytanie sformułowane jest bardzo ogólnie dlatego ciężko jednoznacznie zaproponować konkretną wersję okna. Wszystko zależy od kąta nachylenia dachu, planowanej wysokości montażu okna, wymagań termoizolacyjnych itp. Biorąc jednak pod uwagę informacje, które były podane sugeruję zastosowanie typowej wersji energooszczędnej czyli FTP-V U5 - jest to konstrukcja drewniana, otwierana obrotowo, Okno wypsażone jest w dwukomorowy energooszczędny pakiet szybowy. Podana wersja stanowi rozwiązanie pośrednie między podstawowymi wersjami okien a wersjami pasywnymi. Alternatywne rozwiązanie może stanowić również model PTP-V U5 - wersja w zasadzie analogiczna ale wykonana w PVC.

    W celu uszczegółowienia proszę o informację ile wynosi kąt nachylenia dachu oraz jakie będzie zastosowane pokrycie dachowe - informacja ta będzie ważna w kwestii dobrania odpowiedniej wersji kołnierza uszczelniającego.

    W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji

    Konsultant FAKRO
    Ostatnio edytowane przez Ekspert FAKRO ; 25-08-2016 o 11:22

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za podpowiedź. Faktycznie moje pytanie nie jest może precyzyjne ponieważ absolutnie nie mam o tym pojęcia. Montażem zajmuje się fachowiec, który dobierze kołnierz itp. Ja muszę podjąć decyzję co do jakości samego okna, rodzaju szyb itp. Dlatego też poszukuję porady u źródła Czy szyby we wszystkich modelach okien są hartowane? Czy jeśli jest to dach 4-kondygnacyjnej kamienicy (nie natomiast domu jednorodzinnego) zalecalibyście Państwo szyby antywłamaniowe? jakie są plusy szyby U5 względem U2?

  4. #4
    Okna dachowe Fakro - polski producent, drugi producent na świecie Fakro - produkujemy okna dachowe, schody strychowe, świetliki, rolety, żaluzje, markizy oraz wyposażenie dodatkowe na Twoje poddasze. Czekamy na pytania... www.fakro.pl Nowy Sącz, Polska i świat

    Domyślnie Okna dachowe FAKRO

    Cytat Napisał Judymona Zobacz post
    Bardzo dziękuję za podpowiedź. Faktycznie moje pytanie nie jest może precyzyjne ponieważ absolutnie nie mam o tym pojęcia. Montażem zajmuje się fachowiec, który dobierze kołnierz itp. Ja muszę podjąć decyzję co do jakości samego okna, rodzaju szyb itp. Dlatego też poszukuję porady u źródła Czy szyby we wszystkich modelach okien są hartowane? Czy jeśli jest to dach 4-kondygnacyjnej kamienicy (nie natomiast domu jednorodzinnego) zalecalibyście Państwo szyby antywłamaniowe? jakie są plusy szyby U5 względem U2?
    Witam,

    Zgadza się - wszystkie pakiety szybowe oferowane przez naszą firmę posiadają zewnętrzną szybę hartowaną.
    Szyba ta posiada bezterminową gwarancję na wypadek gradobicia.

    Poniżej podaję podstawowe parametry wskazanych pakietów szybowych:

    Pakiet szybowy U2 to najbardziej podstawowy (jednokomorowy) pakiet szybowy z naszej oferty.
    Budowa pakietu przedstawia się nastepująco: 4H-16-4T (ramka stalowa)
    Współczynnik przewodzenia ciepła Ug= 1,1 W/m2K

    Pakiet szybowy U5 to wersja energooszczędna (dwukomorowa)
    Budowa pakietu: 4HT-10-4H-10-4HT (ciepła ramka TGI która poprawia właściwości pakietu szybowego)
    Współczynnik przewodzenia ciepła Ug= 0,5 W/m2K (im niższy współczynnik tym lepiej)

    Jeżeli jest Pani zainteresowana dobrymi parametrami oraz ochroną antywłamaniową sugeruję pakiet o oznaczniu P5 (FTP-V P5)
    Pakiet szybowy P5 to wersja energooszczędna (dwukomorowa) bezpieczna z wewnętrzną szybą klasy P2A
    Budowa pakietu: 4HS-10-4HT-8-33,2T (ciepła ramka TGI która poprawia właściwości pakietu szybowego)
    Współczynnik przewodzenia ciepła Ug= 0,5 W/m2K

    W przypadku dodatkowych pytań jestem do dyspozycji

    Pozdrawiam serdecznie
    Konsultant FAKRO

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony